Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ezine Araç Kiralama - Ezine Oto Kiralama | Gezgin724

Ezine Gezilecek Yerler

Çanakkale, tarihi ve doğal özellikleri ile öne çıkan iller arasında bulunmaktadır. İlin geçmiş açısından önemi oldukça büyüktür. Milli mücadele döneminin simge kentlerinden olan Çanakkale, Türkiye’nin turistik amaçlı en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında yer almaktadır. İl ve çevresine ziyaret amaçlı yerli ve yabancı turistler gelmektedir. Gelen kişilerin gezip görebileceği çeşitli yerler bulunmaktadır. Bu yerlerden biri de Çanakkale iline bağlı olan Ezine ilçesidir. Ezine ilçesi kültür ve tarih olarak önemli bir ilçedir. Ezine gezilecek yerler açısından oldukça zengindir.

Mitolojik kültürde önemli bir yeri olan Ezine ilçesinin sınırları içerisinde birçok tarihi ve kültürel yapı bulunmaktadır. İlçe sınırlarında bulunan antik kentler, sık sık ziyaret edilmektedir. İlçede bulunan 2 tane antik kent, turistik açıdan gezilebilecek yerler arasındadır. İlçede bulunan yapılarda birçok uygarlığı ait kalıntılara rastlanmıştır. Günümüzde de devam eden kazı çalışmalarında yeni kalıntılara ulaşılmaya devam edilmektedir. Aynı zamanda doğal güzellikleri ile de dikkat çeken ilçenin ulaşım ağı da gelişmiştir. İlçeye ulaşım sağlamak için Ezine araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Ezine Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Ezine ilçesi, Çanakkale il sınırları içerisinde olan ilçeler arasındadır. İlçenin, Çanakkale il merkezi sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 45 kilometre civarındadır. İlçe, coğrafi konum olarak önemli bir yerde yer almaktadır. Ulaşım yollarında bulunan ilçe, bölgenin uğrak noktaları arasındadır. Türkiye’nin en fazla nüfus yoğunluğu olan bölgelerden güney kesime tatile gidecek olan kişiler, bu ilçe sınırlarından geçmektedir. Bu nedenle ilçede yılın belli bölümlerinde yoğunluk yaşanmaktadır.

İlçenin kuzey kesiminde Çanakkale il merkezi sınırları bulunmaktadır. Doğusunda Bayramiç ilçesi, güneyinde ise Ayvacık ilçesi bulunmaktadır. Ezine ilçesinin batısında ise deniz ve Bozcaada bulunmaktadır. İlçeye, Çanakkale ve İzmir illerini bağlayan karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Son yapılan nüfus sayımlarında ilçenin nüfus miktarı yaklaşık olarak 32 bin olarak belirlenmiştir. İlçe içi ve çevreye ulaşım için Ezine araba kiralama faaliyetleri bulunmaktadır.

Ezine Geçim Kaynakları

Düz bir alana kurulu olan Ezine ilçesinde en büyük geçim kaynağı tarımdır. Tarım sektöründe çalışan nüfusun miktarı fazladır. İlçe içerisinden geçen su kaynakları nedeniyle topraklar tarım yapmaya elverişlidir. Köylerde hayvancılık ile uğraşan kişiler de bulunmaktadır. İlçenin en büyük gelir kaynakları arasında turizm sektörü de yer almaktadır. Yaz mevsiminde kültür ve deniz turizmi nedeniyle ilçeyi ziyaret eden kişilerden ekonomik gelir sağlanmaktadır. İlçede çeşitli hizmetler ile uğraşan halk bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında Ezine oto kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır.

Ezine Troas Antik Kenti

Dalyan Köyü, Ezine ilçe sınırlarında bulunan köyler arasında yer almaktadır. Bu köy sınırlarında bulunan antik kent, turistik açıdan oldukça önemlidir. Yapıldığı dönemin en büyük antik kentleri arasında olan Troas antik kentinin mimari açıdan da önemi büyüktür. Roma dönemlerinde ve Roma mimarisi ile yapıldığı bilinen antik kentten çeşitli yapılar günümüze kadar ulaşmıştır. Bunlar arasında hamam ve liman gibi yapılar bulunmaktadır. Her sene birçok turisti ağırlayan bölgeye ulaşım sağlamak için Ezine kiralık araç ile özel araba kiralanabilmektedir.

Ezine Kestanbol Tatil Merkezi

İlçenin tatil amaçlı uğrak yerlerinden olan tatil merkezinin kaplıca özelliği bulunmaktadır. İlçe sınırlarına yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıkta bulunan kaplıcalar, sağlık turizmi açısından oldukça önemlidir.  Çok eski dönemlerden beri aktif olarak kullanılan kaplıcalar, çeşitli hastalıklara iyi gelmektedir. Kadın hastalıkları, kas hatalıkları ve akciğer hastalıkları gibi sorunlara sahip olan insanların geldiği yerler arasında bulunmaktadır.  Sağlık açısından önemli merkezler arasında bulunan bu yeri gezip görmek için Çanakkale Ezine araç kiralama faaliyetlerinden yararlanılması mümkündür.

Ezine Geyikli Beldesi

İlçenin doğal açıdan en güzel yerleri arasında yer alan Geyikli Beldesi, merkez sınırlarına yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Orman ve denizin birleşmesinin güzel bir örneği olan Geyikli, ilçenin en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Özellikle deniz turizmi açısından tercih edilen bölgeden deniz ulaşımı da sağlanmaktadır. İlçe içerisinde gelişmiş sosyal tesisler ve oteller de bulunmaktadır. Güzel manzaraya sahip Geyikliyi gezip görmek isteyenler, Ezine ucuz araç kiralama hizmetlerine başvurulabilir.

Ezine Plajı Nerededir?

Ezine ilçe sınırlarına yakın konumda bulunan plaj, ilçenin turizm sektörü bakımından oldukça önemlidir. Gelişmiş ve temiz bir plaj olan Ezine Plajı, yaz mevsiminde yerli ve yabancı tatilciler tarafından ziyaret edilmektedir. Plajın çevresinde yer alan yazlıklar ve oteller, konaklama yapılabilecek yerler arasındadır. çanakkale oto kiralama Plaja yakın konumda bulunan lokantalar ve eğlence merkezleri de bölgenin canlılığına katkı sağlamaktadır. Ezine rent a car ile özel araç kiralayarak, Ezine plajı ve çevresini gezmek mümkündür.

Ezine Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

İlçe içerisinde bulunan birçok doğal ve tarihi alanı gezip görmek için Ezine ilçesine gezi turu düzenlenebilmektedir. Huzuru ve doğayı seven kişilerin de gidebileceği yerler arasında bulunan Ezine, ulaşım ve konaklama hizmetleri açısından da gelişmiştir. Bu nedenle ilçeye rahat bir şekilde gezi turu düzenlenebilmesi mümkün olmaktadır. İlçe, Ezine peyniri ve ilçeye özgü farklı lezzetleri ile de ünlüdür. İlçe içerisinde bulunan gelişmiş hizmet sektörlerinden de yararlanılabilir. Bu hizmetler arasında Ezine kurumsal araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.