Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gelibolu Araç Kiralama - Gelibolu Oto Kiralama | Gezgin724

Gelibolu Gezilecek Yerler

Çanakkale Savaşı denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Gelibolu, hem Çanakkale hem de Türkiye açısından önemli bölgeler arasında bulunmaktadır. Yarımada özelliğine sahip olan Gelibolu, hem tarihi hem de doğal güzellik açısından önemli yapılara sahip olan ilçeler arasında bulunmaktadır. Yeşil bir doğaya sahip olan Gelibolu, yıl içerisinde birçok turisti ağırlamaktadır. Hem tarihi yapıları görmek hem de deniz tatili yapmak için bölgeye ziyaretçiler gelmektedir. Gelibolu gezilecek yerler için çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır.

İlçe; İstanbul, Çanakkale ve İzmir gibi yoğun nüfuslu illere yakın konumda bulunduğu için kısa süreli gezi yapmak isteyen kişilerin uğrak noktası arasında yer almaktadır. İlçenin geçmişi çok eski zamanlara dayanmaktadır. İlçenin Türkiye’nin simge ilçeleri arasında yer alması nedeniyle sık sık ziyaret edildiği bilinmektedir. İlçeye ulaşım sağlamak için çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Hem deniz hem de karayolu üzerinden ulaşım sağlanabilen ilçeye özel araçları ile gitmek isteyen kişilerin yararlanabileceği Gelibolu araç kiralama faaliyetleri bulunmaktadır.

Gelibolu Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Gelibolu ilçesi, Çanakkale il merkezine bağlı ilçeler arasında bulunmaktadır. İlçenin il merkezi sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 50 kilometre civarındadır. İlçenin coğrafi konumu oldukça önemlidir. Tarihi bir yarımada özelliğine sahip olan Gelibolu, Türkiye’nin en önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçe, Trakya bölgesine de yakın konumda bulunmaktadır. Bölgenin önemli dağları ise Istranca Dağları olarak öne çıkmaktadır.
gelibolu araç kiralama
Gelibolu ilçesinin güneyinde Eceabat ilçesi bulunmaktadır. Kuzey kesiminde ise Tekirdağ ve Edirne il merkezleri ve ilçeleri bulunmaktadır. Çevresinde ise Marmara denizi ve Ege denizi bulunmaktadır. İlçeden deniz yolu ile Çanakkale’nin Lapseki ve Biga ilçelerine ulaşım sağlamak da kolaydır. İlçeye ulaşım sağlamak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Feribot iskelesinden de özel araçlar ile ulaşım sağlanabilir. Gelibolu araba kiralama hizmetlerinden de yararlanılabilir.

Gelibolu Geçim Kaynakları

Gelibolu ilçesinin geçim kaynakları farklılık göstermektedir. İlçede hem tarım hem de hayvancılık ile uğraşan yerel halk bulunmaktadır. Gelibolu orman açısından da oldukça geniş alanlara sahiptir. İlçede kereste imalatı ve ticareti yapılmaktadır. Ormancılık faaliyetlerinin gelişmiş olduğu ilçenin diğer bir geçim kaynağı ise turizm sektörüdür. İlçenin tarihi ve doğal yapısın görmek için gelen kişilerden ekonomik gelir sağlanmaktadır. İlçede verilen hizmetler arasında Gelibolu oto kiralama hizmetleri de mevcuttur.
gelibolu oto kiralama
Gelibolu Milli Parkı

Tarih ve doğallığın buluşma noktası olan milli park, bölgenin en önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Gelibolu ilçesinin güney konumunda olan milli parkın bulunduğu alan oldukça büyüktür. Çanakkale Savaşı yıllarında savaşın en yoğun yaşandığı alanlar üzerine kurulan milli parkta, 60 bin civarı Türk askeri mezarlığı da bulunmaktadır. Tarihi ve milli açıdan oldukça önemli olan bu milli parkı gezip görmek isteyen kişiler Gelibolu kiralık araç faaliyetlerinden yararlanabilir.

 

Gelibolu Kalesi Tarihi? Gelibolu Kalesi Nerededir?

Gelibolu ilçe sınırları içerisinde bulunan ve Hükümet Konağına yakın konumda bulunan Kale, antik dönemlerde yapılmıştır. Bizans dönemlerinde onarımı ve yenilemesi yapılan Gelibolu Kalesi, tarihi açıdan oldukça önemlidir. Geçmiş zamanlarda tahribata uğrayan kalenin günümüze kadar kalan parçaları da bulunmaktadır. Kale ve çevresinde çeşitli tarihi kalıntılar da bulunmaktadır. Günümüzde müze olarak kullanılan bölgeye ulaşmak için Gelibolu ucuz araç kiralama ile özel araba kiralanabilmektedir.

Gelibolu Feneri Nerededir?

Hamza koyu civarında bulunan Gelibolu Feneri, bölgenin simge yapıları arasında yer almaktadır. Bir tepenin üzerine inşa edilen kalenin inşa ediliş tarihinin 1856 yılı olduğu bilinmektedir. Gemilerin yolunu bulabilmesi amacı ile inşa edilen deniz fenerinin çevresinde sosyal alanlar da bulunmaktadır. Lokanta ve kafeler de zaman geçirilebilmesi mümkündür.
gelibolu rent a car
Gelibolu Mevlevihanesi Tarihi

Dünya’nın önemli ve büyük Mevlihanelerinden olan yapının inşa ediliş tarihi 1656 olarak bilinmektedir. Yapının, Mimar Mustafa tarafından yapıldığına dair bilgiler de mevcuttur. Günümüze kadar çeşitli onarım ve yenileme faaliyetlerine uğrana yapı günümüzde de ziyarete açıktır. Yapının içinde kütüphane ve okul gibi alanlar da bulunmaktadır. Tarih ve kültür açısından önemli yapılardan olan yeri, Gelibolu rent a car çanakkale oto kiralama ile araç kiralayıp gezmek mümkündür.

Gelibolu Piri Reis Kordonu

Uzun bir yürüyüş alanı olan Piri Reis Kordonu, sahilin en önemli yerleri arasındadır. İlçeye gelen turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden olan Kordon, doğal güzelliği ile de öne çıkmaktadır. Doğa havası eşliğinde huzurlu bir yürüyüş yapmak isteyen kişilerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Sahil yolu etrafında çeşitli lokanta, kafe ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Gelibolu’nun önemli alanlarından olan bu yere ulaşım sağlamak için Çanakkale Gelibolu araç kiralama hizmetlerine başvurulabilir.

Gelibolu Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Ülkemizin çeşitli bölgelerinden en sık gezi turu düzenlene ilçeleri arasında yer alan Gelibolu, tarih açısından çok önemli olduğu için ziyaret edilmektedir. İlçe sınırları içerisinde bulunan şehitlikleri ve tarihi alanları görmek için yurt içinden öğrenciler de bölgeyi ziyaret etmektedir. Ülkenin tarihi açısından önemli bir yere sahip olan Gelibolu ilçesinde konaklanabilecek ve sosyal vakti geçirebilecek yerler de bulunmaktadır. İlçeye rahat bir şekilde gezi turu düzenlemek için Gelibolu kurumsal araç kiralama faaliyetlerine başvurulabilir.