ÇANAKKALE - GÖKÇEADA HAVALİMANI (GKD) Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

ÇANAKKALE - GÖKÇEADA HAVALİMANI (GKD) En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

ÇANAKKALE - GÖKÇEADA HAVALİMANI (GKD) Tanıtımı

Çanakkale Gökçeada havalimanı araç kiralama 

Çanakkale Gökçeada havalimanı araç kiralama ihtiyaçlarınız için, Gezgin 7/24 üzerinden hemen uygun fiyatlarla rezervasyon yaptırabilirsiniz. Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bulunan havalimanı, Çanakkale ilimizin ve bölgesinin havayolu taşımacılığı ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak yapıda bir yerdir. 

Havayolu aracılığıyla Çanakkale’ye gelenlerin önemli bir kısmı, işlerini daha hızlı bir şekilde yapabilmek için, Çanakkale Gökçeada havalimanı araç kiralama hizmeti almaktadır. Sizde Çanakkale Gökçeada havalimanına geliş nedeniniz ne olursa olsun, işlerinizi hızlı bir şekilde yapabilmek için Çanakkale Gökçeada havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Gezgin 7/24 üzerinden nitelikli ve uygun fiyatlarla alacağınız Çanakkale Gökçeada havalimanı araç kiralama hizmeti ile, hızlı ve konforlu ulaşım sayesinde tüm işlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Çanakkale Gökçeada havalimanı 

İlk yapıldığı zamanlarda insani yardım amacı taşıyan Gökçeada havalimanı, günümüzde iç hat seferlerinin yapıldığı sivil taşımacılık için kullanılmaktadır. İçerisinde yolcuların genel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri birçok sosyal alanın bulunduğu Çanakkale Gökçeada havalimanı, 160 araçlık otoparka sahiptir. 

Çanakkale Gökçeada Havalimanı Adresi: Fatih Havalimanı Caddesi, Numara: 1, Gökçeada İlçesi-Çanakkale 17760 

Çanakkale Gökçeada Havalimanı Telefon Numarası: 0286 887 41 41

Şehir merkezine belirli bir mesafede yer alması sebebiyle hem merkeze hızlı ulaşım sağlamak ve aynı zamanda tüm işlerinizi kolaylıkla yapabilmek için, sitemiz üzerinden Çanakkale Gökçeada Havalimanı araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla Gezgin724 ziyaretçilerine sunulan Çanakkale Gökçeada havalimanı araç kiralama fırsatları, sizleri bekliyor.
gökçeada havalimanı araç kiralama

Şehir hakkında genel bilgiler

530417 kişilik nüfusa sahip Çanakkale ilçesi, ülkemizin tarihi ve coğrafi açıdan önemli konuma sahip olan illerinden biridir. Dünya savaş tarihi içinde tarih kitaplarında oldukça geniş bir yer bulan Çanakkale ilimiz, başta Çanakkale savaşları olmak üzere, birçok savaşın tarih boyunca yapıldığı yerdir. Marmara Bölgesi’nde yer alan şehirlerimizden biri olan Çanakkale, 1927 yılında 8500 kişilik nüfusa sahip olsa da, hızlı bir gelişim göstererek büyükşehir konumuna yaklaşmıştır. 

Stratejik özelliklere sahip olması nedeniyle tarih boyunca farklı medeniyetlere cezbeden kadim illerimizden biri olan Çanakkale, Osmanlı tarihinde de büyük bir öneme sahip olup en parlak dönemini bu dönemde yaşamıştır. Toplam 568 köy ve 21 bucaktan oluşan Çanakkale ilimiz, aynı zamanda 22 belde ve 12 ilçeye sahiptir. Topraklarının yarıdan fazlasını ormanlık alanların kapladığı ilimiz, Karadeniz ve Akdeniz iklimi arasındaki geçiş iklimine sahiptir.

Tarım ve hayvancılığın ileri seviyede yapıldığı Çanakkale’de, ormancılık ve orman sanayine dayalı istihdam daha önemli bir yer tutmaktadır. Çanakkale için turizme ayrı bir sayfa açmak, il ekonomisi adına gereklidir. Çanakkale’nin kalbinde yaşanan Çanakkale savaşı, şehrin yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmesindeki en önemli etkendir. Doğal güzellikler bakımından da zengin olması, Çanakkale’nin turistler tarafından ilgi görmesini sağlamaktadır.

Çanakkale’de gezip görebileceğiniz yerler 

Çanakkale deniz müzesi 

Ülkemizde bulunan en büyük deniz müzesi konumundaki Çanakkale deniz müzesi, deniz tarihine ait önemli araç ve gereçlerin sergilendiği bir müzedir. Müze içerisinde geçmişten günümüze denizcilikte kullanılan birçok araç ve gereci, rahatlıkla görebilirsiniz. 
gökçeada havalimanı oto kiralama

Saat kulesi 

Şehir merkezinde yer alan saat kulesi, 1896 yılında yaptırılmıştır. 20 metre uzunluğa sahip olan saat kulesinin, toplam 5 katı bulunmaktadır. Tarihi dokusu ve mimarisi nedeniyle, şehir merkezinin simge yapıları arasında yer almaktadır. 

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı 

Oldukça geniş bir alanı kapsayan milli park, 1973 senesinde kurulmuştur. İçerisinde bulunan şehitler abidesinin ayrı bir güzellik kattığı milli park, diğer milli parklara göre farklı ve anlamlı bir özelliğe sahiptir. Bu milli parkın içerisinde 60 binden fazla şehidimizin mezarları bulunmaktadır. Ayrıca 250 binin üzerinde Fransız, İngiliz, Yeni Zelanda ve Avustralya askerinin mezarları da milli park içerisinde yer almaktadır. Bu doğal güzellik bir milli parkın ötesinde, Çanakkale Savaşı’nın mezarlığın niteliğindedir.

Truva antik kenti 

UNESCO dünya mirası listesine 1988 yılında giren Truva antik kenti, Çanakkale’de başta yabancı turistler olmak üzere yerli turistler tarafından da ziyaret edilmektedir. Kaz Dağı’nın eteklerinde kurulu olan antik kent, tarihteki Truva Savaşı’nın yaşandığı yer olarak bilinmektedir. Bu nedenle yabancı turistlerin antik kenti olan ilgileri, çok daha fazladır.

Bozcaada 

Ülkemizin en büyük 3. Adası ulan Bozcaada, tarihi ve doğal yapısıyla Çanakkale’de gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Ada üzerinde farklı uygarlıkların hakimiyet kurması, farklı medeniyetlere ait tarihi yapıların fazla olmasını sağlamıştır.

Biga antik kenti

Antik kentte ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarında, milattan önceki 2000 yılında ait olan birçok tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır. Bölgenin tarihi hakkında ipuçları veren tarihi eserler, Çanakkale etnografya müzesinde sergilenmektedir. Antik kentte bulunan tapınaklar, dev sütunlar ve büyük kaya heykelleri, açık hava müzesi niteliğinde sergilenmektedir. 

Çanakkale şehitlikleri 

Çanakkale’nin farklı bölgelerinde bulunan onlarca şehitlikte, Çanakkale Savaşı’nda şehit olan askerlerimizin mezarları yer almaktadır. Çanakkale’ye yerli turistlerin ilgi göstermesinin en büyük sebebi, il genelinde bulunan şehitliklerdir.

Sivrice Koyu 

Saros Körfezi 

Bayraklı Baba Türbesi 

Çimpe Kalesi 

Büyük Kemikli Burnu 

Kumkale Köyü 

İsimsiz Topçu Yüzbaşı Şehitliği 

Kumkale Şehitliği 

Gökçeada Plajları 

Çanakkale Arkeoloji Müzesi 

Çanakkale Şehitler Abidesi 

Bozcaada Rüzgar Gülleri 

Sivrice Feneri 

Hisarlık Tepe 

Güzelyalı Plajı 

Alçıtepe Köyü 

Mıhlı Şelalesi 

Halimbey Konağı Kent Müzesi 

Assos Athena Tapınağı 

Bozcaada Müzesi 

Anzak Koyu 

Gökçeada Rum Köyleri 

Gökçeada Sualtı Milli Parkı 

Gökçeada Kaya Mezarları 

Hıdırlar Kaplıcası 

Ayazma Mesire Alanı 

Yeni Zelanda Anıtı 

Bozcaada Meryem Ana Kilisesi 

Çanakkale genelinde, gezilecek yerler arasındadır. Bunların dışında Çanakkale’de gezilecek yerler, oldukça fazladır. Havalimanına indikten sonra ulaşımda sorun yaşamamak ve kısa sürede gitmek istediğiniz yerlere özel araçla ulaşma konforu yaşamak için, Gezgin724 üzerindeki Çanakkale oto kiralama firmalarına göz atmanızı tavsiye ederiz.