Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gökçeada Araç Kiralama - Gökçeada Oto Kiralama | Gezgin724

Gökçeada Gezilecek Yerler

Türkiye, tarih ve doğal turizm alanları açısından oldukça zengin bir ülkedir. Ülkenin çeşitli bölgelerinde turistik açıdan gezip görülebilecek yerler bulunmaktadır. Bu konuda en önemli iller arasında Çanakkale yer almaktadır. Çanakkale"nin ilçeleri hem doğal hem de tarihi bakımdan önemli yapılara ve alanlara sahiptir. Deniz kenarında bir il olması sebebiyle deniz turizmi alanında gelişmiş olan il, tarih bakımından önemi olması sebebiyle tarihi ve kültürel turizm bakımından da gelişmiştir. Çanakkale’nin en sık ziyaret edilen yerleri arasında Gökçeada bulunmaktadır. Gökçeada gezilecek yerler bakımından zengindir.

Gökçeada ilçesine gezi için gezi turu düzenleyen çeşitli firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar ile bölgenin tüm güzelliklerini rahat bir şekilde gezip görebilmek mümkündür. Türkiye’nin önemli adalarından olan Gökçeada, yerli ve yabancı ziyaretçilerin en sık tercih ettiği tatil merkezleri arasında yer almaktadır. Ada içinde bulunan plaj, otel ve sosyal tesisler ilçenin gelişmiş yerleri arasında bulunmaktadır. İlçeye ulaşım da kolay bir şekilde sağlanmaktadır. İlçeye denizyolu ile ulaşım sağlandığı için iç kesimlerde bulunan limanlar ve feribotlar tercih edilebilmektedir. Bu alanlara ulaşmak için Gökçeada araç kiralama faaliyetlerine başvurulabilir.

Gökçeada Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Gökçeada ilçesi, Çanakkale iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin merkeze olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 12 kilometre civarındadır. İlçede geçmiş yıllar boyunca çeşitli uyarlıklar yaşamıştır. İlçe içerisinde Rum köyleri de bulunmaktadır. Ada özelliğine sahip olan bölge, Türkiye’nin en büyük adası olarak dikkat çekmektedir. Daha çok tatil amaçlı gidilen ilçede çeşitli hizmet faaliyetleri de yürütülmektedir. Gökçeada araba kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır.
gökceada araba kiralama
Gökçeada ilçesinin güney kesiminde diğer bir ada olan Bozcaada bulunmaktadır. Doğusunda ise Eceabat ilçesi bulunmaktadır. Çanakkale ilçe merkezine ve Ezine ilçesine de yakın konumda bulunan ilçeden çeşitli bölgelere deniz yolu ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Adaya ulaşım sağlamak için çeşitli limanlardan yararlanılabilmektedir. İlçe sınırları içerisinde 10 tane köy bulunmaktadır. İlçenin içinde çeşitli su kaynakları ve baraj bulunmaktadır. İlçe doğal ve tarihi özelliği sebebiyle sık sık ziyaret edilmektedir.

Gökçeada Geçim Kaynakları

Ada özelliğine sahip olması nedeniyle ülkenin en çok ziyaret edilen bölgelerinden olan Gökçeada ilçesinde en büyük geçim kaynağı turizm olarak öne çıkmaktadır. Adayı birçok yerli ve yabancı turist ziyaret ettiği için çeşitli hizmet ve ticaret kollarından gelir sağlanmaktadır. Tarıma da elverişli olan ada genelinde tarım faaliyetleri de yapılmaktadır. İlçede bulunan hizmetler arasında Gökçeada oto kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Gökçeada Aydıncık Plajı

Gökçeada merkez bölgesine yaklaşık olarak 12 kilometre uzaklıkta bulunan plaj, ilçenin en sık ziyaret edilen plajları arasında yer almaktadır. Uzun bir plaj olan alanda çeşitli sosyal etkinlikler de yapılabilmektedir. Kamp yapmak isteyenlerin uğrak mekanlarından olan plaj, temizliği ve huzurlu olması ile öne çıkmaktadır. çanakkale araç kiralama Sörf yapılabilecek bir plaj da olan Aydıncık Plajına ulaşım sağlamak için Gökçeada kiralık araç faaliyetlerinden yararlanılabilir.
gökceada araç kiralama
Gökçeada Tuz Gölü

Gökçeada, daha çok doğal güzellikleri ile öne çıkan bir ilçedir. İlçede bulunan Aydıncık ve Kefalos plajlarına yakın konumda bulunan Tuz Gölü, önemli bir doğal alandır. Gölün deniz ve yağmur kaynaklı olarak oluştuğu bilinmektedir. Yaz mevsiminde yağışların azalması ile birlikte göl kurumaktadır. Göl, manzarası ile oldukça önemlidir. Gölün içerisinde bulunan çamur, sağlık turizm açısından önemlidir. Çamurun çeşitli hastalıklara iyi geldiği hakkında bilgi bulunmaktadır. Hem doğal güzelliği görmek hem de çamurdan yararlanmak için bölgeye gelmek isteyen kişilerin yararlanabileceği Gökçeada ucuz araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Gökçeada Yıldız Koyu

Kaleköy, Gökçeada ilçesine bağlı olan yerler arasında yer almaktadır. Bölgenin merkeze olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 4 kilometre civarındadır. Yıldız Koyu, Gökçeada bölgesinin doğal açıdan önemli güzellikleri arasında yer almaktadır. Koyun çevresinde kum bulunmamaktadır. Koyu oluşturan doğal taşlar güzel bir manzaraya sahne olmaktadır. Ayrıca su parkı bulunan koyun Türkiye’nin ilk kurulan su parkı özelliği olması da önemlidir. Hem deniz manzarası hem de doğal özellikleri ile dikkat çeken bölge, Gökçeada’nın gezilecek yerleri arasındadır. Bu bölgeyi gezip görmek isteyenler Gökçeada rent a car ile özel araç kiralanabilmesi mümkündür.

Gökçeada Tepeköy Nerededir?

Tepeköy bölgesinin, ilçeye olan uzaklığı yaklaşık olarak 8 kilometredir. Adanın yüksek bir bölgesinde bulunan köy içerisinde Rum halkı bulunmaktadır. Mimari açıdan önemli yapıların ve evlerin bulunduğu köy sınırları içinde kaynak suyu ve önemli ağaçlar bulunmaktadır. Pınarbaşı kaynak suyu, soğuk ve doğal olması açısıyla oldukça önemlidir. İlçeye gelen ziyaretçilerin ve yerel halkın piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Çanakkale Gökçeada araç kiralama hizmetlerinden yararlanılarak bu bölge gezilebilmektedir.
gökceada oto kiralama
Gökçeada Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Türkiye’nin en sık gezilen yerleri arasında bulunan Gökçeada, önemli bir turizm merkezidir. Bölgeyi gezip görmek isteyen kişiler, sık olarak gerçekleştirilen gezi turlarından yararlanabilmektedir. İlçede konaklama yapılabilecek yerler de bulunmaktadır. Çanakkale iline gezi amaçlı gelen kişilerin, mutlaka gezip görmesi gereken yerler arasında gösterilebilir. İlçe içerisinde verilen hizmetlerin arasında Gökçeada kurumsal araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.