Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çanakkale Araç Kiralama - Çanakkale Oto Kiralama

Çanakkale Oto Kiralama

Cumhuriyet tarihi ve dolayısıyla Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Çanakkale, sanayi ve tarımın gelişmiş olduğu şehirlerimizden biri olan Çanakkale gezilecek yerler bakımından da zengin olması nedeniyle, şehre yoğun turistlik ve iş gezisi ziyaretleri yapılmadıktadır. Böyle bir ziyaret esnasında işlerinizin daha hızlı tamamlanması ve doyasıya gezmek için, Çanakkale oto kiralama hizmeti alarak hem ekonomik hem de konforlu bir şekilde işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Gezgin 7/24 olarak sizleri, online ortamda Çanakkale araç kiralama hizmeti veren firmalarla buluşturarak, sizlerin aradığınız kiralık aracı çok daha kısa sürede bulmanızı sağlarken, en iyi fiyatlarla Çanakkale ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanmanıza imkân veriyoruz.

Çanakkale Ucuz Oto Kiralama Nasıl Yapılır?

Gezgin724, kullanıcılarının Çanakkale ucuz araç kiralama hizmetlerinden yerinden kalkmadan online ortamda yararlanması için tasarlanmış eşsiz bir platformdur. Ayrıca sadece Çanakkale değil, Türkiye"nin her yerinden kalite ve nitelikli rent a car hizmeti veren firmaları bir araya getirerek, onlar arasında kıyaslama yapmanızı sağlıyoruz.

Bu kıyaslama araç kiralama da sunulan ek hizmetlerle birlikte, aradığınız aracın modeline ve rengine kadar birçok seçeneği kapsamaktadır. Bu özelliklerin yanında firmaların aynı araç için vermiş olduğu kiralama fiyatlarını görerek, sizin için en uygun olan aracı yine Gezgin724 üzerinden yerinizden kalkmadan zahmetsizce kiralayabiliyorsunuz.

Sizde konforunuza düşkün ve kapı kapı rent a car firmalarını gezerek fiyat alıp yorulmak istemiyorsanız, bu eşsiz platformun nimetlerinden yararlanarak Çanakkale ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.
canakkale havalimanı arac kiralama

Çanakkale Hakkında Bilgiler

Her şeyden önce adını taşıyan Çanakkale Savaşı’nın yapılmasıyla birlikte dünya tarihinde birçok ülke için büyük bir sayfa açan Çanakkale, Türkiye"nin kurtuluşunda da yine bu savaşın kazanılmasıyla birlikte paha biçilemez bir öneme sahip olmuştur. Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve farklı özelliklerinden ziyade Çanakkale denilince akıllara “geçilmez” dedirten Çanakkale Savaşı gelir. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadelenin yaşandığı Çanakkale’nin nüfusu; 530 bin 417 kişi olup, il plaka kodu 17’dir. 

Günümüze kadar birçok kültürün mirasçıları tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan şehrin geçmişi, oldukça eskidir. Tarım ve hayvancılığın yapıldığı en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çanakkale, zengin tarihi ve kültürel yapısıyla Neolitik çağ, Tunç Çağ, Roma devri, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserleri bünyesinde barındırmaktadır.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale Şehitler Abidesi

Çanakkale denildiğinde günümüzde akla ilk gelenlerden birisi, Çanakkale şehitliği olmaktadır. Savaşın en yoğun yaşandığı yerlerden birisi olan Gelibolu yarımadası üzerinde bulunan şehitlik, 1915 yılında yaşanan I. Dünya savaşı esnasında Çanakkale Savaşı’nda şehit olanların anısına yaptırılmıştır. 41,7 metre yüksekliğe sahip anıt, burada bulunan şehitliğin simge yapılarından biri olduğu gibi şehrinde simgelerinden biridir.

Saat Kulesi

Merkezde bulunan tarihi saat kulesi, 1897 yılında Sultan 2. Abdülhamit döneminde inşa edilmiştir. Çanakkale merkezin önemli simgelerinden ve buluşma yerlerinden olan saat kulesinin yapımında, Ayvalık taşıyla yapılan muhteşem işçilik göze çarpmaktadır. Gövde kısmı silme sanatıyla beşe bölünen saat kulesi, Çanakkale gezilecek yerler listenizde olması gereken tavsiyelerimiz arasındadır.
canakkale havalimanı oto kiralama

Şarapnel Vadisi

Vadi savaş sırasında düşman askerlerinin cepheye gitmek için kullandıkları, önemli bir güzergahtır. Bunu fark eden Türk askerleri buraya adeta şarapnel yağdırmış ancak parçalar hedefe ulaşmadan vadinin etkisiyle çıkardığı ıslık sesinden dolayı düşman askerleri siper alarak kendilerini korumayı başarmıştır. Savaş sonrası yapılan incelemeler sonrasında, vadinin içerisinde yoğun miktarda mermi ve şarapnel parçalarının olduğunun görülmesinden sonra, burası şarapnel vadisi ismiyle anılmaya başlanmıştır.

Eceabat’ta bulunan vadiyi ve çevresinde bulunan savaştan kalma tarihi alanları ziyaret etmek için, Çanakkale oto kiralama hizmetlerinden yararlanmanız daha avantajlı olacaktır. Sitemiz üzerinden online bir şekilde, Çanakkale ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kumkapı Kalesi

Çanakkale Boğazı’nın tam girişinde konumlandırılan kale, yüzyıllardır bölgenin korunmasında stratejik görevler üstlenmiş tarihi bir yapıdır. Deniz cephesinde bulunan surları, savaş esnasında top atışları nedeniyle yıkılmış olsa da, diğer kısımları günümüze kadar ayakta kalmayı başarmıştır.

Şehir merkezinde sayılacak mesafedeki kale, ziyaretçilerin sıklıkla ziyaret ettiği bir yerdir.

Arıburnu

Çanakkale Savaşının en yoğun yaşandığı yerlerden olan Arıburnu, Anzaklar için de önemli yerlerden biridir. Anzaklar savaş esnasında ilk çıkartmalarını buradan yapmış olsalar da, Türk askerine karşı mağlubiyet yaşamaktan kurtulamamışlardır. Gelibolu yarımadasında bulunan Arıburnu, Anzak koyunun kuzey kesiminde yer almaktadır.

Savaşın fazla yoğun yaşandığı bölgelere komşu olan Arıburnu ve diğer alanları rahat bir şekilde ziyaret etmek ve zamandan tasarruf ederek daha fazla yer gezmek için, Çanakkale araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Assos Antik Kenti

Geçmişte önemli bir ticaret kenti olarak kullanıldığı anlaşılan Assos Antik kenti, içerisinde birçok tarihi kalıntıların bulunduğu sonrasında yapılan kazı çalışmalarında da önemli tarihi eserlere ulaşıldığı bir yerdir. Bölgeye hâkim özellikteki bir tepe üzerinde bulunan antik kentinde, tapınaklar, sütunlar ve açık hava tiyatrosu bulunmaktadır.
canakkale oto kiralama

Çimpe Kalesi

Kesin bilgi olmamasına rağmen, tarihçiler yaptıkları araştırma sonucunda bu kaleyi Osmanlı’ya Bizanslıların hediye ettiğini düşünmektedir. Bizanslıların Osman Bey’den Bulgar ve Sırp saldırılarına karşı yardım istemesi ve Osmanlı’nın bu yardımı yapıp Bulgar ve Sırp ordularını dağıtması sonucunda bu kaleyi hediye etmiştir. Yardımın en büyük faydası, Bizanslıların Edirne’yi kaybetmesine engel olması olmuştur. 

Kale etrafından farklı tarihi ve doğa güzelliklerinin bulunması, bölgeyi cazibe merkezi haline getirmiştir. Birbirine yakın yapıların yanı sıra uzak tarihi yapıların da olması nedeniyle, Çanakkale oto kiralama hizmetinden yararlanarak araç kiralayabilir, bölgeyi çok daha rahat gezebilirsiniz.