Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yenice Araç Kiralama - Yenice Oto Kiralama | Gezgin724

Yenice Gezilecek Yerler

Ülkemizin güzel şehirlerinden birisi olan Çanakkale ilinin en büyük ilçesi olma özelliğine sahip olan Yenice gezilecek yerler konusunda da iddialı bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Yenice; son zamanlarda hızlı bir gelişim içerisinde yer alan bir ilçe konumundadır. Çanakkale şehir merkezine yaklaşık olarak 90 km mesafede yer alan Yenice pek çok sektörün gelişim gösterdiği bir ilçedir. Özellikle Kaz Dağlarının eteklerinde konumlanmış olan bu güzel ilçe; tabii güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı ilçede son zamanlarda turizm sektörünün de hareketli olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. 

Yeşiliyle tanınan Yenice; ziyaretçilerine enfes manzaralar sunabilen bir gezi rotasına sahiptir. Bundan dolayı bölgede araç kiralama hizmetlerinin de nitelikli bir şekilde gelişim gösterdiği biliniyor. Yenice araç kiralama hizmetleri söz konusu olduğunda doğal olarak karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek de çıkabiliyor. Bununla birlikte Yenice ilçesinde uygun fiyatlı araç kiralama hizmetlerinin bulunuyor olması; bütçe dostu bir hizmetin size sunuluyor olmasını da mümkün kılacaktır. Bu durum bölgenin gezilecek yerler bakımından da zengin bir seçenek sunuyor olmasından da kaynaklanmaktadır. Bölgede sadece doğal güzellikler değil tarihi güzellikler de yer almaktadır. İşte Çanakkale Yenice araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak gezebileceğiniz yerler:

Hadrianus Kalesi

Tarihi dokusuyla ziyaretçilerini kendisine çeken Hadrianus; Yenice’nin Namazgah Köyü sınırları içerisinde yer alan bir tarihi eser olarak karşımıza çıkmaktadır. Milattan Sonra II. Yüzyıl itibariyle inşa edilmiş olan Hadrianus; kendine has bir konuma sahiptir. Agonya Ovasına konumlanmış olan kalenin bölge halkı tarafından ismi ise Asar Kale’dir. Roma döneminden bu güne kadar kalmayı başarmış olan bu tarihi yapının günümüz itibariyle sadece doğu kısmının duvarlarının miras kaldığı bilinmektedir. Çanakkale oto kiralama hizmetleri sayesinde bölgenin seri bir şekilde gezilebilmesi de mümkün olmaktadır.
yenice araba kiralama
Hıdırlık Kaplıcaları

Yenice gezilecek yerler söz konusu olduğunda karşımıza çıkan alternatif seçenekler arasında elbette ki Hıdırlık Kaplıcaları da yer almaktadır. İlçeye bağlı Hıdırlık Köyünde yer alan bu kaplıcaların ziyaretçi sayıları da her geçen gün artış göstermektedir. Buradaki kaplıca sularının banyo olarak kullanıldığı bilinmekle birlikte kaplıca suyunun sıcaklık değerinin 73 derece civarında seyrettiği de bilinmektedir. Pek çok farklı rahatsızlığa iyi geldiği düşünülen bu kaplıcaların; nefralji, romatizma ile birtakım kadın hastalıklarına da iyi geldiği düşünülmektedir. Bu kaplıcanın etrafında ise çok sayıda nitelikli konaklama tesislerinin yapıldığı da bilinmektedir. Yenice oto kiralama hizmetlerini tercih ederek; bu güzel konaklama alanlarına ulaşmanız da mümkün olacaktır. 

Issız Cuma Camii

1335 yılından kalma bir tarihi yapı olarak karşımıza çıkan Cuma Camii; Yenice’nin Seycan Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Osman Paşa tarafından inşa ettirilmiş olan bu tarihi yapının kendine has bir mimarisinin bulunduğu da bilinmektedir. Özellikle kocaman çınar ağaçları arasında yer alan bu tarihi camii, ziyaretçilerini kendisine hayran bıraktırmaktadır. Dikdörtgen olarak planlanmış olan bu tarihi camiinin; ahşap bir yapı olması bir diğer önemli özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik bu ahşam caminin inşasında hiçbir şekilde çivi de kullanılmamıştır. Günümüz itibariyle de ibadete açık olan bu güzel caminin ziyaretçi sayısı da sürekli olarak artış göstermektedir. Şayet siz de bu güzel tarihi yapıyı ziyaret etmeyi istiyorsanız Yenice kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
yenice araç kiralama
Kazdağları – Yenice Ormanları

Elbette ki Yenice denilince Kaz Dağlarından söz etmemek akıllardan geçmemelidir. Bölgede yer alan ormanlık alanlar Yenice ilçesinin turizm potansiyelini de olumlu yönde etkilemektedir. Bölgeye özel Endemik ağaçların bulunuyor olması Yenice ilçesinin ön plana çıkmasını da mümkün kılmaktadır. Özellikle endemik Kazdağı Göknar bölgenin en tanınan ağaçları arasında yer almaktadır. Bu tür ağaçların nadir olarak bulunuyor olması elbette ki Yenice ilçesinin de önemli artırmaktadır. çanakkale araç kiralama Yenice araba kiralama olanaklarından yararlanarak; bu ağaçları görmeniz de mümkün olacaktır.

Özellikle Yenice Ormanlarında bulunan Troia Antik kentinin kendine has bir tarihi dokusunun bulunduğu bilinmektedir. Kaz Dağlarına yakın bir konumda yer alan bu antik kent adeta ziyaretçilerini mest etmektedir. Ayrıca bu antik kentin bölgede var olması elbette ki birtakım önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir. Zira bu sayede bölgenin turizm potansiyelinin artış gösterdiğini söylemek de mümkün olmaktadır. Yenice ucuz kiralık araç imkanlarının varlığı; bütçenizi pek de zorlamadan bölgeyi gezebilmenizi de mümkün kılacaktır.
yenice oto kiralama
Yenice İlçesinde Hangi Aktiviteleri Yapabiliriz?

Kendine has tabii güzelliklerinin bulunuyor olması bölgede birbirinden farklı aktivitelerin yapılmasını da mümkün kılmaktadır. Bu kapsamda özellikle ekoturizmin bölgede nitelikli bir şekilde sunulduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Tabi ki bölgede Yenice kurumsal araç kiralama hizmetlerinin bulunuyor olması ilçedeki aktivitelere katılım gösterenlerin sayısını da arttırmaktadır. Bölgede trekking başta olmak üzere çok sayıda farklı doğa sporlarının yapıldığı biliniyor. Yine kuş gözlemciliği de ilçede yoğun bir şekilde yapılıyor. Bununla birlikte termal turizm de bölgede nitelikli bir şekilde yapılan turizm aktivitesi olarak karşımıza çıkıyor.