Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bayramören Araç Kiralama - Bayramören Oto Kiralama | Gezgin

Çankırı Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde, Ankara’nın hemen yanında yer alan Çankırı şehri, 1347 m2’lik bir alana kurulmuştur. 187 bine yakın nüfusu ve tertemiz havası ile özellikle yerli turistlerin ilgi alanlarında olan Anadolu yöresi şehirlerinden de biridir. 12 ilçeye ev sahipliği yapan bu güzel şehri Bayramören araç kiralama ile rahatlıkla gezebilir ve yöresel lezzetlerin de tadını çıkartabilirsiniz. Şehirde yer alan ilçeler ise şu şekildedir: Merkez, Orta, Çerkeş, Ilgaz, Şabanözü, Kurşunlu, Yapraklı, Kızılırmak, Bayramören, Korgun, Eldivan, Atkaracalar.

Çankırı Hava Koşulları Nasıldır?

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunmakta olan şehrin hava koşulları karasal iklim özelliklerini barındırmaktadır. Bu sebeple de kış ayları oldukça soğuk ve ayaz olan şehrin, yaz ayları da bir o kadar sıcak olsa da nem olmadığı için rahatsız etmemektedir. Karasal iklim özellikleri şehir hakim olduğu için, Çankırı’nın hemen her yerinde gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkı bir hayli yüksek olmaktadır. Değişken hava koşulları sebebiyle de yanınıza her türlü kıyafetinizi almakta fayda olacaktır. Özellikle de Ilgaz Dağı Bölgesi’nde kış fazlasıyla sert geçmekte, ülkenin ilk yağan karı çoğu zaman ilk olarak buraya düşmektedir. Bu sebeple de Bayramören kiralık araç firmalarından seçmiş olduğunuz zaman diliminde eğer kış mevsimine denk geliyorsanız, olası don olaylarına karşı tedbirli olmanız son derece önem taşıyacaktır.

Çankırı Geçim Kaynakları Nelerdir?

Çankırı, Türkiye’nin en kaliteli kaya tuzu ile meşhur şehirlerden birisidir. Şehirde bulunan Tuz Mağarası’ndan çıkartılan ve Türkiye’ye dağıtımı sağlanan kaya tuzu, şehrin geçim kaynakları arasında da ilk sırada yer almaktadır. Aynı zamanda verimli toprakları sebebiyle şehirde tarım ve meyvecilik de yapılmaktadır. Küçükbaş hayvancılığın da başlıca geçim kaynakları olduğu ilde, büyükbaş hayvancılık da geçim kaynakları alanında görülmektedir. Bayramören oto kiralama ile kolaylıkla gezip, şehri görebileceğiniz fırsatları tüm detaylarıyla öğrenerek, bölgenin keyfini siz de hem kendinize hem de doğa sevdalısı yakınlarınıza çıkartma fırsatı sunabilirsiniz. 
bayramören araç kiralama
Çankırı’da Gezilecek Yerler 

Anadolu Bölgesi’nin neredeyse göbeği denilecek bir konumda yer alan Çankırı gezilecek yerler bakımından da bir o kadar zengin olmaktadır. Hem tarihi güzellikleri hem de doğal güzellikleri içerisinde barındıran kentte mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çankırı Müzesi
  • Cendere (Salman) Höyük
  • Sakaeli Kaya Mezarları
  • Çankırı Kalesi 
  • Emir Karatekin Bey Türbesi
  • Tuz Mağarası
  • AlpsarıGöleti
  • Yapraklı Göleti
  • Ilgaz Kayak Merkezi

Tuz Mağarası

Şehrin merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer alan Tuz Mağarası, Çankırı Bayramören araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayacağınız bir konumda bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük tuz yatağı olan bu mağaranın, yapılan araştırma ve incelemelere göre Hititler Dönemi’ne kadar dayandığı tahmin edilmektedir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak yerlerinden birisi olan Tuz Mağarası, ülke turizmi ve şehrin kültürü bakımından çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Mağaraya girişin, çeşitli nefes yolu hastalıklarına iyi geldiği bilindiği için, mağara son zamanlarda şifa için de çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır.
bayramören oto kiralama
Bayramören İlçe Tarihi 

Çankırı’nın 12 ilçesi arasında yer alan Bayramören, 2.275 nüfusa sahip, kendi halinde ve bir o kadarda samimi bir ilçedir. Ayrıca ilçe kent merkezine 105 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bayramören ucuz araç kiralama seçenekleri ile konforlu bir seyahat yapabileceğiniz ilçe, 3 mahalle ve 27 köye de ev sahipliği yapmaktadır. Geçmiş tarihinde Kurşunlu’ya bağlı olan Bayramören, 1973 senesinde öncelikle belediye olmuş sonrasında ise 1991 senesinde şehrin ilçeleri arasında yer alarak kayıtlara geçmiştir. çankırı oto kiralama Kültürel etkinlikler ve doğal güzellikler bakımından epey zengin olan ilçede, 2015 senesinde Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası isimli etkinlik gerçekleşmiştir. 

Bayramören kurumsal araç kiralama firmaları ile de ulaşım sağlayabileceğiniz ilçenin gezilecek yerleri ise şehrin kendisi kadar zengin değildir. 

Bayramören Gezilecek Yerler 

Bayramören ilçesi, kentin diğer yerlerine oranla daha az gezilecek yere sahip olsa da, doğal güzellikler bakımından son derece zengindir. İlçede bulunan Melan Çayı ve çay üzerinde kurulu olan tarihi ahşap köprüsü dahi, buraya gelmek için önemli nedenler arasında yer alabilir. Bayramören araba kiralama firmaları ile kolay ve son derece konforlu bir şekilde gelebileceğiniz ilçede, gezilecek yerleri tamamladıktan sonra dilerseniz şehrin diğer ilçelerine ve merkezine de giderek kendinize bir gezi rotası düzenleyebilirsiniz. 
bayramören rent a car
Bayramören Tarihi Ahşap Köprü

İlçenin merkezine yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta yer alan Bayramören tarihi ahşap köprüsü, ilçeden akan Melan Çayı üzerine inşa edilmiş tarihi bir yapıttır. 250 yıldır hem insanlara hem de hayvanların geçişlerini kolaylaştıran bu köprüye Bayramörenrent a car ile ulaşım sağlayabilirsiniz 4 metreye yakın genişliği ve 5 metreye yakın uzunluğu ile özellikle tarih meraklılarının ilgisini toplamayı başaran bu köprü, 2002 senesinde onarılarak tekrar ziyarete açılmıştır. 19. Yüzyıl döneminde inşa edildiği düşünülen ve düzgün kesme taş isimli malzemeden yapılan köprünün mimarı ise bilinmemektedir.