Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ilgaz Araç Kiralama - Ilgaz Oto Kiralama | Gezgin724

Ilgaz Gezilecek Yerler

İç Anadolu’da bulunan Çankırı’nın ilçesi olan Ilgaz ilçesi adını ilçe sınırları içinde buluna Ilgaz Dağından almıştır. Ilgaz Dağı İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesini birbirinden ayıran ve bir bölümü Kastamonu il sınırında bir bölümü Çankırı il sınırında buluna bir dağdır. Ilgaz ilçesi ile Çankırı il merkezi arası 55 kilometredir. Osmanlı İmparatorluğu zamanında Mecidiye adıyla kadılık olan Ilgaz ilçesi 1922 yılında Ilgaz adını almıştır. Yeşilin her tonunun hakim olduğu Ilgaz ilçesi yaz mevsimlerinin sıcak kış mevsimlerinin de sert, karlı ve soğuk olduğu bir iklime sahiptir. Yeşilin her tonunun olduğu doğal güzelliklere sahip olan Ilgaz gezilecek yerler başında Ilgaz Dağı yer almaktadır. 

Ilgaz ilçesine ulaşım olarak genelde karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Çankırı merkezden ve Çankırı’nın diğer ilçelerinden Ilgaz’a minibüs seferleri vardır. Çankırı dışındaki illerden Ilgaz’a gelmek isteyen kişiler Çankırı’ya otobüs seferi ile gelip Çankırı otogardan Ilgaz’a minibüs ile gelebilirler. Minibüs ile Ilgaz’a gitmek istemeyen kişiler Ilgaz oto kiralama firmalarından araç kiralayıp Ilgaz’a araç ile gidebilirler. Havayolu ile Ilgaz ilçesine gelmek isteyen kişiler için Ilgaz’a en yakın havalimanı Kastamonu Havaalanıdır. 

Kastamonu Havaalanı ile Ilgaz arası 45 kilometredir. Kastamonu Havaalanına uçak ile gelen ve Ilgaz’a gidecekler Çankırı oto kiralama seçeneklerinden araç kiralayıp Kastamonu Havaalanından kiralık aracı teslim alabilirler. Kastamonu Havaalanı’na iniş yapan uçak seferleri sınırlı olduğu için ve her ilden uçak seferi olmadığı için daha çok uçak seferinin olduğu Ankara Esenboğa Havaalanı da Ilgaz’ havayolu ile gelmek isteyenler için alternatiftir. Ankara Esenboğa Havalimanı ile Ilgaz ilçesi arası 190 kilometredir ve Ankara Esenboğa Havalimanı’na gelenler Ilgaz rent a car araçlarından araç kiralayığ Ilgaz’a gelebilirler.
ılgaz araba kiralama
Ilgaz Milli Parkı ve Ilgaz Kayak Merkezi

Ilgaz Dağı Ilgaz ilçe merkezine 25 kilometre uzaklığında ve özellkle kış turizminde kayak sporu için Türkiye’de tercih edilen bir kayak merkezidir. 1979 yılında Ilgaz Dağı Bölgesi Ilgaz Milli Parkı olmuştur.   Ilgaz Dağı ağaç çeşidi olarak iğne yapraklı ağaçların yaygın olduğu bir ormana sahiptir. Sarıçam ve köknar ağaçlarının çoğunlukla olduğu Ilgaz Dağı’nda yabani orman hayvanları da bulunmaktadır. Ayı, tilki, karaca, kurt görülen hayvanlardan bazılarıdır. Ilgaz dağı kış mevsiminde kasım ve aralık ayında kar yağışı ile kayak merkezi konumuna gelmektedir. 

Ilgaz Dağı sadece kayak olarak kış turizmi gündemde değildir. Ilgaz Dağı yazın ve bahar aylarında da doğal güzellikleri ile piknik alanı ile de bir çok ziyaretçi kabul etmektedir. Hem yaz mevsiminde hem kış mevsiminde Ilgaz Dağı trekking, kampçılık, binicilik ve tırmanma spor tutkunları tarafından tercih edilmektedir. Kışın da snowboard ve kayak tutkunları için çok sayıda pist ile ilk sıralarda yer alan bir kayak merkezidir. Yaz ve kış mevsiminde günlük geziler ile de gelinen Ilgaz Dağı’nda konaklamalı tatil alternatifi de bulunmaktadır. 

Özellikle kış turizmi ve kayak mevsiminde konaklama yapacak kişiler için otel seçenekleri mevcuttur. Ilgaz Dağı’na kış mevsiminde hava durumu müsait olduğu sürece özel araç ile çıkmak mümkündür. Kış aylarında karlı hava şartlarında rahat ulaşım sağlayan 4×4 araçlarla Ilgaz Dağı’na çıkmak daha güvenlidir. Bu tip araç sahibi olmayan kişiler Çankırı Ilgaz araç kiralama firmalarının araç filolarında bu tip araçlar kiralayabilirler. Çalışanlarına motivasyon gezileri düzenleyen firmalar da gezi rotası olarak Ilgaz Milli Parkı ve Ilgaz Kayak Merkezini tercih etmektedir ve Ilgaz kurumsal araç kiralama hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. 
ılgaz araç kiralama
İndağı Kaya Mezarı 

Ilgaz’ın köyü olan İnköy’de Salman Höyüğünde bulunan İndağı Kaya Mezarlarının Helenistik dönem ve Roma ve Bizans dönemine ait olduğu bilinmektedir. Ilgaz’a 5 kilometre uzaklıktaki bölgede katlı kaya mezarları vardır.  Bölgede kaya mezarları dışında Bizans ve Roma dönemine ait mağara ve kilise kalıntıları da vardır. Roma ve Bizans dönemlerine ışık tutacak olan bu bölgedeki tarihi kalıntılara define arayanlar tarafından hasar verilmiştir. Ilgaz’dan Ilgaz kiralık araç çankırı oto kiralama ile İnköy’e gelip kaya mezarları gezilebilir.

Kırkpınar Yaylası 

Kırktane pınardan gelen suyla oluşan bir gölün bulunduğu ve adını da bu kırk pınardan alan Kırkpınar Yaylası Ilgaz’ın en sıcak yaz günlerinde bile serin olan bir doğa harikasıdır. Yürüyüş yollarının bulunduğu Kırkpınar Yaylası piknik ve kamp alanı olarak kullanılmaktadır. Yaylada sarıçam, köknar ve karaçam ağaçları sık bulunmaktadır. Yabani kekiklerin de olduğu yaylaya gelenler kekik kokuları eşliğinde doğanın keyfini çıkarmaktadır. 1800 metre rakıma sahip olan Kırkpınar yaylası sıcak yaz aylarında Ilgaz ve çevre il/ilçelerden gelenler için nefes alma yeridir. Araç sahibi olmayan ve Ilgaz ucuz araç kiralama seçenekleri ile araç kiralayıp Kırkpınar Yaylasına gelenler doğa ile baş başa zaman geçirmektedirler.
ılgaz oto kiralama
Osman Gölü Yaylası 

Osman Gölü ve Osman Gölünün etrafındaki yayla Ilgaz ilçesi sınırları içinde yer alsa da Ilgaz ilçesi ile beraber Kurşunlu ve Bayramören ilçelerinden de Osman Gölü Yaylasına çok gelenler olmaktadır. Ilgaz ilçe merkezine 25 kilometre uzaklığındaki yayla ve göl kamp tutkunlarının tercih ettiği bir rotadadır. Kamp alanları, yürüyüş yolları ve piknik alanları bulunan Osman Gölü Yaylası’na gitmek isteyenler için Ilgaz araba kiralama firmaları hizmet vermektedir.