Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kızılırmak Araç Kiralama - Kızılırmak Oto Kiralama | Gezgin

Kızılırmak Kenarında Bulunan Kızılırmak İlçesi

İç Anadolu Bölgesinde Çankırı iline bağlı olan Kızılırmak ilçesi 8 bin nüfusa sahiptir. Kızılırmak ilçesi Kızılırmak adını ilçeden geçen Kızılırmak nehrinden almaktadır.  İlçede yerleşim Kızılırmak nehrinin kenarına kurulmuştur. Yeşil bitki örtüsüne sahip olan ilçede genelde İç Anadolu’da hakim olan karasal iklim yaşanmaktadır. İklim olarak kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları sıcak geçmektedir. Türkiye’nin en uzun akarsuyu olan ve 11 ilden geçen Kızılırmak nehrinin ilçeden geçmesi ve yerleşimin akarsuyun yanına kurulması ile topraklar bereketlidir.1987 yılında ilçe olan Kızılırmak’ta halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Doğa ve tabiat güzellikleri ile tarihi eserler Kızılırmak gezilecek yerler arasındadır. Kızılırmak’taki gezilecek yerleri araç ile rahatça gezmek isteyen fakat aracı olmayanlar Kızılırmak rent a car seçeneğini değerlendirip şoförlü ya da şoförsüz araç kiralama yapabilirler.

Kızılırmak ilçesi Çankırı iline 60 kilometre uzaklıkta olup Çankırı ile Kızılırmak arasında ulaşım minibüs seferleri ile yapılmaktadır. Çankırı’nın diğer ilçelerinden de Kızılırmak ilçesine düzenli minibüs seferleri vardır. Çankırı ili dışından Kızılırmak’a gelecek olanlar karayolu ile Kızılırmak’a gelebilirler. Otobüs ile Çankırı Otogar’a gelip otogardan Kızılırmak minibüsleri ile Kızılırmak’a geçilebilir. Minibüs kullanmak istemeyenler için Kızılırmak araç kiralama firmaları araç kiralama hizmeti vermekte ve bu firmalardan araç kiralanıp Kızılırmak’a gidilebilir. Havayolu ile Kızılırmak’a ulaşım için en yakın havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanıdır. Esenboğa Havalimanı ile Kızılırmak ilçesi arası 130 kilometre olup uçak ile Ankara Esenboğa Havalimanına inip Kızılırmak araba kiralama firmasından kiralanan ve havalimanından teslim alınacak araç ile Kızılırmak’a gidilebilir. 
kızılırmak araba kiralama
Sakarca Köyü Camisi 

Kızılırmak ilçesinin köyü olan Sakarca Köyünde bulunan Sakarca Köyü Camisi 19. Yüzyılda yapılan bir camidir. 1839-1840 yıllarında Osmanlı mimarisinde yapılan cami ahşap tavanlı olarak yapılmıştır. Caminin tavan göbeği ve mihrap süslemeleri dikkat çekmektedir. Cami köy halkı tarafından kullanılmakta ve ziyaretçiler tarafından da gezilmektedir. Cami yapımından günümüze kadar geçen sürede sel, deprem gibi doğal afetler atlatmış ve geçen yıllarda yapılan onarı ve tamirat ile ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen köy halkına hizmet vermektedir. Sakarca Köyü Kızılırmak ilçesine 13 kilometre uzaklıktadır. Aracı olmayan kişiler Sakarca Köyüne Çankırı oto kiralama firmalarından araç kiralayarak köye ulaşabilirler.

Kızılırmak ve Kavun Üretimi 

Kızılırmak ileçesi Türkiye’de kavun üretiminde ilk beşe giren bir ilçedir. Kızılırmak nehrinin de beslediği tarım topraklarında lezzetli ve kaliteli kavun üretimi yapılmaktadır. Kızılırmak’ta üretilen kavunlar tüm Türkiye’ye dağıtımı yapılmaktadır. Tatil için ya da iş için Kızılırmak’a gelenler Kızılırmak kavununda almaktadırlar. Kavunu rahat taşımak isteyen ve aracı olmayan kişiler Çankırı Kızılırmak araç kiralama şirketlerinin geniş araç filosundan araç kiralayabilirler.
kızılırmak araç kiralama
Kızılırmak İlçesi ve Çeltik Üretimi 

Buğdaygiller familyasından olan çeltik pirincin temel maddesidir. Bereketli Kızılırmak Havzasında bulunan Kızılırmak ilçesi de Türkiye’de çeltik üretiminde ilk beşte yer almaktadır. Kızılırmak ‘ta çeltik üretimi ile uğraşan çiftçilerin hasatlarının bereketli olması için çiftçilere bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir. 2018 yılında Çankırı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Kızılırmak Kaymakamlığı ortak çalışması ile Çeltik Çalıştayı düzenlenmiş ve çeltik üretiminin arttırılması ile ilgili bilgiler verilmiştir. 

Geleneksel Kızılırmak Kavun Festivali

Kızılırmak Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Kızılırmak Kavun Festivali Kızılırmak ilçesine hareket getiren bir festivaldir. Kavun Kızılırmak ilçesinde çok yetiştirilen ve bu ilçe ile özdeşleşmiş bir üründür. Kızılırmak kavununun ve Kızılırmak ilçesinin tanıtımını yapmak amacıyla düzenlenen festivalde kavun yetiştiriciliği ile ilgili konuşmalar, etkinlikler, yöresel ürünler pazarı düzenlenmektedir. Festivalde sevilen sanatçıların konserleri ile hem Kızılırmak halkı hem de Kızılırmak dışından festivale gelenler keyifli zaman geçirmektedir. Kavun Festivali döneminde Kızılırmak’a gelen şirketler ve firmalar Kızılırmak kurumsal araç kiralama çankırı araç kiralama hizmeti ile araç kiralayabilmektedirler. Kavun Festivalinde ilçedeki kavun yetiştiricileri arasında teşvik yarışması da yapılmaktadır. Yarışmada dereceye giren kavun yetiştiricilerine kavun yetiştirmede kullanılan kavun tohumu, gübre, sulama aparatları gibi malzemeler verilmektedir.
kızılırmak oto kiralama
Kızılırmak Meslek Yüksekokulu

Kızılırmak ilçesinde Çankırı Karatekin Üniversitesine bağlı Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Kızılırmak Meslek Yüksek Okulunda organik tarım başta olmak üzere tarım ile ilgili bölümler bulunmaktadır. Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden üniversite eğitimi için Kızılırmak Meslek Yüksek Okuluna gelen öğrenciler Kızılırmak ilçesinde bulunan özel yurt seçenekleri ya da kiralık ev seçenekleri ile barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Üniversite öğrencilerinin olması Kızılırmak ilçesine farklı bir hava ve hareketlilik kazandırmıştır. Üniversitede okuyan öğrenciler tatil günlerinde Kızılırmak ve çevresini rahatça gezebilmek için Kızılırmak ucuz araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilir.

Kızılırmak Piknik Alanı 

Kızılırmak nehri kenarında bulunan piknik alanında piknik yapılmakta yürüyüş yolları bulunmakta yürüyüş yapılmakta, keyifli ve doğa ile başbaşa zaman geçirilebilmektedir. Kızılırmak nehrinden balık tutma imkianın da olduğu bu bölgede oturma masaları bulunmakta hem piknik yapıp hem balık tutulabilmektedir. Kızılırmak’ta yaşayan Kızılırmak halkı dışında çevre ilçelerden de piknik yapmak amacıyla Kızılırmak piknik alanına çok gelen olmaktadır. Sıcak yaz günlerinde Kızılırmak nehri kenarında serin havanın tadını çıkarmak isteyenler ailece ya da arkadaşları ile buraya gelmektedirler. Aracı olan kişiler araçları ile gelebilmekte aracı olmayan kişiler Kızılırmak kiralık araç ile gelmekte ve piknik yapmaktadırlar.