Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Korgun Araç Kiralama - Korgun Oto Kiralama | Gezgin724

Korgun Gezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesi, Türkiye’nin tarihi bakımdan önemli zenginliklerine sahip olan bir bölgesidir. Anadolu’da çeşitli zamanlarda yaşayan devletlerden kalan yapılar ve kültürel kalıntılar, turistik açıdan oldukça önemlidir. İç Anadolu Bölgesinde bulunan farklı illerde gezip görülebilecek yerler bulunmaktadır. Bu illerden biri de Çankırı ilidir. Çankırı ilinin çeşitli ilçelerinde tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan yerler bulunmaktadır. Çankırı’nın Korgun ilçesi de bu yerler arasındadır. Korgun gezilecek yerler bakımından fazla seçeneğin olduğu ilçeler arasında bulunmaktadır.

Yerleşim merkezi olarak kullanılma tarihi çok eskilere dayanan ilçenin isminin, Oğuz boyları tarafından verildiği hakkında bilgiler mevcuttur. İlçeye eski zamanlarda Hitit ve Roma gibi devletlerin hakim olduğu bilinmektedir. Bu nedenle birçok devlete ait mezarlık, kalıntı ve tarihi yapılar bulunmaktadır. 1.Dünya savaşı sırasında büyük mücadelelerin verildiği ilçeler arasında yer alan Korgun, ulaşım seçenekleri konusunda da gelişmiş bir ilçedir. İlçede verilen çeşitli ulaşım hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında Korgun araç kiralama önemli yer tutmaktadır.

Korgun Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Korgun ilçesi, Çankırı iline bağlı ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin il merkezine olan uzaklığının yaklaşık olarak 20 kilometre civarında olduğu bilinmektedir. Daha önceki yıllarda belde olan Korgun, ilçe unvanını ise 1990 senesinde almıştır. İlçe çeşitli merkezlere yakın konumda bulunmaktadır. Bulunduğu arazi ise dağlık alanlardan oluşmaktadır. İlçede tarım yapılabilecek verimli araziler de vardır. İlçeye ulaşım farklı yollar üzerinden sağlanabilmektedir.

Korgun ilçesinin kuzeyinde Kurşunlu ilçesi bulunmaktadır. Güneyinde Eldivan bulunan ilçenin doğusunda ise Çankırı il merkezi sınırları bulunmaktadır. İlçenin batısında ise Orta ilçesi bulunmaktadır. Korgun ilçesi, Ilgaz ilçesine de yakın konumda bulunmaktadır. Bu ilçedeki turizm faaliyetlerinden de etkilenmektedir. İlçeye ulaşım; toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Korgun araba kiralama hizmetleri bulunmaktadır. 
korgun araba kiralama
Korgun Geçim Kaynakları

Korgun ilçesinin geçim kaynakları çeşitli sektörler üzerinde dağılma göstermiştir. İlçede sanayi merkezinin kurulması ile ekonomi canlanmıştır. Sanayi sektöründe çalışan kişiler bulunmaktadır. İlçenin asıl geçim kaynağı ise tarım ve hayvancılık olarak öne çıkmaktadır. Tarım ürünlerinin üretimi ve ticareti ile uğraşan yerel halk bulunmaktadır. İlçe merkezinde verilen hizmetler nispeten gelişmiştir. Verilen bu hizmetler arasında Çankırı oto kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. 

Korgun Alpsarı Gölü

Korgun ilçe sınırları içerisinde bulunan Alpsarı Gölü, bölgede yer alan önemli doğal güzellikler arasındadır. Bölgenin Korgun sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 10 kilometre civarındadır. Çankırı merkezine olan uzaklık ise yaklaşık olarak 20 kilometre civarındadır. Yüksek bir alana sahip olan gölün çevresinde doğal bitkiler bulunmaktadır. Farklı çeşitlerde olan bu bitkiler oldukça güzel bir manzara oluşmasını sağlamaktadır. 

Gölün çevresine çeşitli sosyal alanlar yapılmıştır. Lokantalar, esnaflar, piknik alanları ve bisiklet yolları nedeniyle bölgenin en canlı yerleri arasında yer almaktadır. Göl çevresinde spor yapılabilecek alanlar da bulunmaktadır. Çankırı iline gezi amaçlı gelen kişilerin en fazla uğradığı noktalar arasında bulunan göle ulaşım sağlamak için belediye otobüslerinden veya dolmuşlardan yararlanabilmektedir. Özel araçlar ile seyahat etmek isteyenler ise Korgun kiralık araç hizmetlerine başvurabilir.
korgun araç kiralama
Korgun Mesire Yerleri

Düz alanlara sahip olan Korgun ilçesinde piknik amaçlı gidilebilecek yerler bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile öne çıkan bu alanlara gidilip huzurlu vakit geçirmek mümkün olmaktadır. Korgun ilçe sınırları içerisinde yer alan piknik alanları, genellikle su kaynakları etrafındadır. Çankırı ilini veya çevre ilçeleri gezip görmek amacıyla gelen kişiler tarafından ziyaret edilen piknik alanlarında sosyal alanlar da bulunmaktadır. Eğlence merkezleri ve lokantalar da vakit geçirebilmek mümkündür. İlçenin mesire yerlerine ulaşım sağlamak isteyenler Korgun ucuz araç kiralama ile araç kiralayabilmektedir.

Korgun Ulaşım ve Konaklama Hizmetleri

Korgun ilçe sınırları içerisinde ulaşım ve konaklama hizmetleri verilmektedir. İlçeye çeşitli amaçlar ile gelen kişilerin konaklayabileceği çeşitli yerler bulunmaktadır. Oteller ve pansiyonlar bu alanda hizmet vermektedir. Ayrıca ilçe merkezinde bulunan lokantalar, kafeler ve alışveriş merkezlerinde zaman geçirmek ve alışveriş yapmak mümkündür. İlçeye iş sebebiyle gelen kişiler de bulunmaktadır. Bu alanda Korgun kurumsal araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Korgun ilçesi, ulaşım faaliyetlerinin de gelişmiş olduğu ilçeler arasında yer almaktadır. İlçe merkezine, hem Çankırı il merkezinden hem de çeşitli ilçe merkezlerinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. İlçeye otobüs ve minibüsler ile gidilebilmesi mümkündür. Korgun ilçesi, çeşitli illere gidilirken yol güzergahı içinde bulunduğu için önemli bir konum üzerinde yer almaktadır. Ulaşım konusunda verilen hizmetler arasında yer alan Korgun rent a car çankırı oto kiralama faaliyetleri de tercih edilmektedir.
korgun oto kiralama
Korgun Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Korgun, İç Anadolu illeri arasında önemli illerden olan Çankırı iline gezi turu düzenleyecek olan kişilerin gezi listesine alabileceği ilçeler arasında bulunur. İlçede gezip görülebilecek farklı kültürel ve tarihi alanlar da bulunmaktadır. İlçeye günü birlik gezi düzenlenebileceği gibi uzun süreli gezi turu da düzenlenebilmektedir. İlçeyi gezip görmek için gezi turu düzenleyen firmalardan da yararlanılabilmektedir. İlçenin güzelliklerini rahat bir şekilde gezip görmek isteyen kişilerin yararlanabileceği Çankırı Korgun araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.