Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kurşunlu Oto Kiralama - Kurşunlu Araç Kiralama | Gezgin724

Kurşunlu Gezilecek Yerler

Çankırı’nın tarihi ve doğal güzellikler bakımından önemli yerlere sahip olan ilçelerinden olan Kurşunlu, bölgenin gezip görülen yerleri arasında bulunmaktadır. İlçede gezilebilecek tarihi yapılar dikkat çekmektedir. Çok eski zamanlardan beri yerleşim merkezi olarak kullanılan Kurşunlu ilçesinde, farklı kültürlere ait kalıntılar bulunmaktadır. İlçenin mimari yapısı da önemlidir. İlçeye özgü mimari dikkat çekmektedir. İlçede zaman geçirilebilecek sosyal alanlar da bulunmaktadır. Bölgenin turizm bakımından gelişmiş ilçeleri arasında yer almaktadır. Kurşunlu gezilecek yerler için ulaşım araçları bulunmaktadır.

İlçe sınırları içerisinde yayla, termal tesisler ve kültürel açıdan önemli yerler bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı yılın çeşitli bölümlerinde turist ağırlayan ilçe, bu alandan ekonomik gelir de sağlamaktadır. Tarih ve sağlık açısından önemli yerlerin bulunduğu gibi doğal açıdan da önemli yerler bulunmaktadır. Su kaynaklarına ve doğal alanlara gidilerek hem doğa havasının tadını çıkartmak hem de huzurlu vakit geçirebilmek mümkündür. İlçeye ulaşım sağlamak da oldukça kolaydır. Çeşitli ulaşım yollarının üzerinde bulunan ilçeye toplu taşıma araçlarının yanında özel araçlar ile de gidilebilmektedir. Kurşunlu araç kiralama hizmetlerinden de yararlanılabilmektedir.
kurşunlu araç kiralama
Kurşunlu Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Kurşunlu ilçesi, Çankırı il merkezi sınırlarına bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İl merkezine uzak ilçeler arasında yer alan ilçenin merkeze olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 85 kilometre civarındadır. 1944 senesinde ilçe unvanı almaya hak kazanan ilçenin son nüfus sayımlarındaki nüfus miktarı yaklaşık olarak 8 bin şeklinde belirlenmiştir. İlçeye farklı ulaşım yolları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Kurşunlu ilçesin doğusunda Ilgaz ilçesi bulunmaktadır. Ilgaz ilçesinin turizm bakımından önemli ilçeler arasında yer alması sebebi ile Kurşunlu ilçesi de sık sık ziyaret edilmektedir. İlçenin kuzeyinde ise Bayramören ilçesi bulunmaktadır. Güneyinde Korgun ilçesi bulunan Kurşunlu’nun batısında ise Atkaracalar ilçesi bulunmaktadır. İlçeye ulaşım sağlamak için otobüslerden yararlanılabildiği gibi Kurşunlu araba kiralama hizmetleri de tercih edilebilir.

Kurşunlu Geçim Kaynakları

Kurşunlu ilçesinde yaşayan halkın geçim kaynakları farklılık göstermektedir. İklimin fazla elverişli olmaması sebebiyle tarım çeşitliliği fazla değildir. Yine de tarım ile geçimini sağlayan kişiler bulunmaktadır. İlçe ve çevresinde yoğun olarak hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Turizm gelirleri de olan ilçede farklı hizmet kollarında çalışan kişiler de bulunmaktadır. Hizmetler arasında bulunan Çankırı oto kiralama hizmetleri dikkat çekmektedir.

Kurşunlu Hamamı Nerededir? Kurşunlu Hamamı Tarihi

İlçe sınırları içerisinde bulunan tarihi hamam, bölgenin öneme sahip olan kültürel ve tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Hamamın inşa ediliş tarihi hakkında bilgi olmadığı gibi kim veya hangi devlet tarafından yapıldığı hakkında bilgiler de bulunmamaktadır. Geçmişten günümüze çeşitli yenileme faaliyetlerine uğrayan hamam, günümüzde de ziyarete açıktır. Hamamın inşa ediliş sürecinde kullanılan malzemesi ise moloz taştır. Bu nedenle mimarisi de önemli olan hamama ulaşım sağlamak için Kurşunlu kiralık araç faaliyetlerine başvurulabilir.

 
kurşunlu oto kiralama
Kurşunlu Pazar Cami

İlçe merkezi sınırları içerisinde yer alan tarihi yapılardan olan Pazar Cami, bölgenin en sık ziyaret edilen yapıları arasında bulunmaktadır. Caminin inşa ediliş tarihi 15.yüzyıl olarak bilinmektedir. Caminin minare kısmının ise tahmini olarak 1715 yılında inşa edildiği hakkında bilgiler mevcuttur. Yıllar içerisinde çeşitli tahribatlara uğrayan cami, yenileme çalışmaları ile günümüze kadar gelen yapılar arasında bulunmaktadır. Camiye gitmek için Kurşunlu ucuz araç kiralama ile araba kiralama seçeneği mevcuttur.

Kurşunlu Çavundur Termal Kaynağı

Çavundur Köyü, Kurşunlu ilçesine bağlı olan köyler arasında yer almaktadır. Köyün ilçe merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 10 kilometre civarındadır. Termal özellikli olan suyun sağlık açısından özelliği oldukça büyüktür. Yaklaşık olarak 55 derece olan su, sağlığa faydalıdır. Bölge çevresinde konaklanabilecek ve tatil yapılabilecek tesisler de bulunmaktadır. Sağlık turizm amacı ile ilçeye gelen kişiler rahat bir tatil geçirme fırsatına sahiptir. Ağrılı hastalıklara ve kas hastalıklarına iyi gelen termal ve içme sularından faydalanmak için bölgeye gidecek kişiler, Kurşunlu rent a car ile araç kiralayabilir.

Kurşunlu Konaklama Faaliyetleri

Kurşunlu ilçesine farklı sebeplerden dolayı ziyarete gelen kişilerin konaklama yapabileceği pansiyon ve otel gibi yerler bulunmaktadır. Hem tatil hem iş amaçlı gelen kişilerin yararlanabileceği bu yerlerin fiyatları da uygundur. Ayrıca ilçe merkezinde verilen Kurşunlu kurumsal araç kiralama hizmetleri de dikkat çekmektedir. İlçe merkezi ve çevre bölgelere gezi amaçlı gelen kişiler hem konaklama hizmetlerinden yararlanıp hem de özel araç kiralayarak rahat bir gezi süreci gerçekleştirebilmektedir. 
kurşunlu rent a car
Kurşunlu Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kurşunlu ilçesi, Çankırı’nın gezi turu düzenlenebilecek bölgeleri arasında yer almaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan termal bölgeler, sağlık turizmi açısından önemlidir. çankırı oto kiralamaBu nedenle hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri ağırlayan ilçede, doğal ve tarihi açıdan önemli yapılar da bulunmaktadır. İlçeyi ziyaret eden kişiler, lokanta ve kafe gibi yerleri de ziyaret ederek vakit geçirebilmektedir. Lokanta ve esnaflarda bölgeye özgü lezzetlerin tadılabilmesi mümkündür. İlçeye ulaşım sağlamak için toplu taşıma araçlarından yararlanılabildiği gibi Çankırı Kurşunlu araç kiralama ile özel araba kiralanabilmesi de mümkündür.