Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Orta Oto Kiralama - Orta Araç Kiralama | Gezgin724

Orta Gezilecek Yerler

Anadolu, tarihi açıdan önemli yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Tarih boyunca birçok topluluk, Anadolu topraklarında yaşamak için savaşlar gerçekleştirmiştir. Verimli topraklara ve önemli coğrafi konuma sahip olan Anadolu toprakları, birçok devlet ve kültür tarafından yerleşim merkezi olarak kullanılmıştır. Bu nedenle ülkemizin kurulu olduğu alanlarda farklı kültür ve devletlere ait kalıntılara ve yapılara rastlanılması mümkündür. Bu yapılar turistik açıdan oldukça önemlidir. İç bölgelerde yer alan ve tarihi açıdan önemli ilçelerden olan Orta ilçesi de gezip görülecek yerler açısından zengindir. Orta gezilecek yerler için farklı seçenekler bulunmaktadır.

Çankırı iline gezi amaçlı gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yer alan Orta ilçesi, tarihi açıdan önemli bir ilçedir. İlçe sınırları içerisinde geçmiş yıllarda birçok devlet yaşamıştır. Bu devletlerin inşa ettiği yapılardan çeşitli kalıntılar günümüze kadar gelmiştir. Bu nedenle bu kalıntıları merak eden turistler, bölgeyi sık sık ziyaret etmektedir. Turizm açısından önemli olan ilçe bu sayede ekonomik gelir elde etmektedir. İlçeye ulaşım sağlamak da oldukça kolaydır. Birçok ulaşım yolunun keşişim noktasına yakın konumda bulunan Orta ilçesine ulaşım sağlamak için toplu taşıma araçlarından yararlanılabilir. Aynı zamanda Orta araç kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır. 
orta araba kiralama
Orta Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Çankırı il merkezine bağlı olan ilçeler arasında yer alan Orta, Çankırı’nın önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. İl merkezine uzak konumda bulunan ilçelerden olan Orta ilçesinin il merkezi sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 65 kilometre civarındadır. İlçe merkezinden, Çankırı il merkezine veya çevre bölgelere ulaşım sağlamak için toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Aynı zamanda Orta araba kiralama hizmetleri ile özel araç kiralayıp seyahat etme seçeneği de bulunmaktadır.

Orta ilçesinin kuzeyinde Atkaracalar ilçesi bulunmaktadır. Güney sınırlarında ise Çankırı’nın ünlü ilçelerinden olan Şabanözü ilçesi bulunmaktadır. Batısında Çerkeş olan ilçenin doğusunda ise Korgun ilçesi bulunmaktadır. İlçe, Kurşunlu sınırlarına da yakın konumda bulunmaktadır. İlçenin yüz ölçümü ise yaklaşık olarak 545 kilometre kare olarak belirlenmiştir. Yüz ölçümün bir kısmını düz alanlar oluştursa da bir kısmını da dağlık alanlar oluşturmaktadır.
orta araç kiralama
Orta Geçim Kaynakları

Anadolu’nun iç bölgelerinde sık sık görülen geçim kaynaklarından olan tarım ve hayvancılık, Orta ilçesinin de en önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Özellikle hayvancılık faaliyetleri ile uğraşan kişilerin sayısı fazladır. Göç veren ilçeler arasında yer alan Orta, Ankara ve İstanbul gibi önemli illere göç vermektedir. İlçe içerisinde sanayi ve hizmet sektörlerinde çalışan kişiler de bulunmaktadır. Bazı hizmetlerin gelişmiş olarak verildiği ilçe merkezinde Çankırı oto kiralama faaliyetleri de dikkat çekmektedir.

Orta Sakaeli Kaya Mezarları Nerededir?

Sakaeli Köyü, Orta ilçesine bağlı olan köyler arasında yer almaktadır. Köyün ilçe merkezi sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 8 kilometre civarındadır. İlçe sınırlarında bulunan Kaya Mezarları, bölgenin en önemli tarihi yapıları arasında bulunmaktadır. Mezarların Bizans ve Roma devletlerine ait yapılar olduğu hakkında bilgiler mevcuttur. Günümüzde de sık sık ziyaret edilen mezarlar, oyuk şekillerde yapılmıştır. Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bu bölgeye ulaşmak için Orta kiralık araç faaliyetlerinden yararlanılabilir.

Orta Canbazzade Ahmet Efendi Cami Nerededir?

Aynı isimli şahsiyet tarafından yaptırılan caminin inşa ediliş tarihinin 1802 senesi olduğu bilinmektedir. İlçenin tarih ve kültür açısından önemli yapılarından olan Cami, ilçe merkezi sınırlarında bulunmaktadır. Bölge halkına günümüzde de hizmet veren yapı, ilçeye gelen turistler tarafından da ziyaret edilmektedir. Hem ziyaret hem de ibadet amacıyla bu alana ulaşmak isteyen kişilerin yararlanabileceği Orta ucuz araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.
orta oto kiralama
OrtaHüyük Yer Altı Şehri

Hüyük Köyü, Orta ilçesine bağlı köyler arasında yer almaktadır. İlçenin önemli köyleri arasında bulunan Hüyük Köyü sınırlarında olan yer altı şehri, turizm açısından önemli bölgeler arasında yer almaktadır. 2005 yılında bulunan yer altı şehri, turistik amaçlı ziyaretlerde en çok gezilen yapılar arasında bulunmaktadır. Yıllardır bu bölge ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarında kilise ve çeşitli yapılara ait kalıntılar bulunmuştur. çankırı araç kiralama Yer altı şehrinin Roma dönemlerinde inşa edildiği hakkında bilgiler mevcuttur. İlçenin önemli turistik alanlarından olan yer altı şehrini gezip görmek için Orta rent a car ile araç kiralanabilmektedir.

Orta Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Çankırı’nın gezi turu düzenlenecek ilçelerinden olan Orta ilçesine gelen turistlerin yararlanabileceği konaklama hizmetleri bulunmaktadır. İlçe merkezinde konaklayıp bölgede bulunan lokantalar ve kafeler de ziyaret edilebilmektedir. Bu sayede ilçeye özgü lezzetlerin de tadılabilmesi mümkün olmaktadır. İlçeye çeşitli amaçlar ile gelen kişiler, ulaşım için Orta kurumsal araç kiralama hizmetlerini değerlendirebilir.

İlçe ve çevresi için verilen ulaşım hizmetleri de önemlidir. Çankırı il merkezinden ve çevre ilçelerden toplu taşıma araçları ile Orta ilçesine ulaşmak mümkündür. Bu sayede gezi turu gerçekleştirmek isteyen kişilerin rahat edebilmesi mümkündür. Orta ilçesinin doğal ve tarihi güzelliklerini özel araç ile gezmek isteyen kişiler ise Çankırı Orta araç kiralama hizmetlerine başvurabilir. Bu tür hizmetlere ulaşmak için internet üzerinden araştırma yapılabilir.