Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çankırı Oto Kiralama - Çankırı Rent A Car

Çankırı Oto Kiralama

Şehirde bulunan işlerinizi ve gezilerinizi daha hızlı ve rahatça gerçekleştirmek için en ideal ulaşım yolu, Çankırı oto kiralama hizmetlerinden kiralayacağınız araçlarla yapılmaktadır. Gezgin724, Çankırı oto kiralama hizmeti veren firmalardan, online olarak Çankırı araç kiralama hizmeti almanızı sağlamaktadır.

Çankırı Ucuz Araç Kiralama

Çankırı ucuz araç kiralama hizmeti veren tüm Çankırı rent a car firmaları, Gezgin724 sitemize özel fiyat ve ek hizmet avantajlarıyla hizmet vermektedir. Web sitemiz üzerinden yapacağınız oto kiralama hizmetlerinde, daha avantajlı özelliklerden yararlanarak, kısa sürede Çankırı ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Oto kiralama firmaları arasında en uygun fiyatlı kiralık araçları bulmak için mekik dokumanıza gerek kalmadan bu fırsatı sizlere sunan Gezgin724, bir oto kiralama firması olmayıp sadece Türkiye"nin her yerinden kiralık araç ihtiyacı olanlarla, rent a car firmalarını internet ortamında buluşturan bir platformdur. Bu sayede sitemiz üzerinden hizmet veren firmalar daha fazla insana hitap edebilme fırsatı yakalarken, ziyaretçilerimizde daha ucuz araç kiralama fırsatlarından faydalanmaktadır.

Çankırı Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu Bölgesi"nin küçük illerinden birisi olan Çankırı nüfusu; 216.362 olup, oldukça küçük bir şehirdir. 

Sanayi bakımından fazla gelişmemiş olan şehir, tarım ve hayvancılık bakımından ise ortalama standartları karşılamaktadır. Kırıkkale, Çorum, Bolu ve Ankara ile komşu olan Çankırı, İç Anadolu bölgesinde farklı medeniyetlere beşiklik yapmış başlıca yerleşim alanları arasındadır. 

Çankırı Gezilecek Yerler

Doğal güzellikler bakımından biraz kısıtlı olsa da, farklı medeniyetlerin yüzyıllardır yerleşim merkezi olarak kullanması nedeniyle, Çankırı gezilecek yerler tarihi yapılarıyla daha fazla öne çıkmaktadır.

Ilgaz Dağı Milli Parkı 

Huzurun, bol oksijenin ve doğal güzelliklerin bir arada göz kamaştırdığı Ilgaz dağı milli parkı, her zaman gidip gezilesi yerler arasında tüm cazibesiyle, farklı bir seçenek sunuyor. 

Çankırı ile Kastamonu arasında bulunan Ilgaz dağı milli parkı, içerisinde bulunan kayak merkezi ile de şehrin ve Türkiye"nin kış turizmine ayrı katkılar sunmaktadır. Milli park içerisinde onlarca ağaç türünün yanı sıra, geyik, ayı, kurt, yaban domuzu ve birçok yabani hayvan da barınmaktadır. Şehir merkezine uzak bir mesafe olması sebebiyle, Çankırı oto kiralama rezervasyonu yaptırarak, bu milli parkı ve çevresindeki alanları daha geniş kapsamlı gezme imkânına sahip olabilirsiniz.
cankırı rent a car

Tuz Mağarası

Şehirde en fazla ziyaret alan yerlerden biri, tuz mağarasıdır. Mağaranın Türkiye"nin en büyük, kaya tuzu rezervi olduğu bilinmektedir. 

Mağara içerisinde yapılan üretimler neticesinde, içeride farklı galerilerinin oluşmasının yanında, mağaranın genel yapısını da daha ilgi çekici hale getirmiştir. Mağara içerisinde bulunan tuzdan meydana gelmiş dikit ve sarkıtlar, tuz mağarasının doğal güzelliğine ayrı bir güzellik katmaktadır. 

İçerisi adeta bir karayolu tüneli gibi geniş olan tuz mağarasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

Yıldıztepe Kayak Merkezi 

Ilgaz dağı üzerinde bulunan Yıldıztepe kayak merkezi, son yıllarda yapılan çalışmalar neticesinde birçok kayak tesisine kavuşmuştur. 

Kış aylarının şehirde bulunan vazgeçilmez mekanlarından birisi olan kayak merkezine, mevsiminde bir ziyaret düzenlemenizi tavsiye ederiz.
cankırı oto kiralama

Sakaeli Kaya Mezarları 

Çankırı"da gezilecek yerler arasında bulunan Sakaeli kaya mezarları, insan eli işçiliğinin kayaların oyulması şeklinde ortaya çıktığı, muazzam yerlerden biridir. Farklı yükseklik ve genişliğe sahip olan kaya mezarları arasında birbirine bağlantı noktalarının bulunması da, burayı daha ilgi çekici kılmaktadır. 

Şehir merkezinin dışında kalan kaya mezarlarını gezmek için, Çankırı araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ilgaz Kayak Merkezi 

Çankırı gezilecek yerler arasında, Ilgaz dağı ve çevresinin önemi oldukça büyüktür. Zira milli parkın dışında, kayak merkezi ve farklı göletler, Ilgaz dağını şehrin cazibe merkezi haline getirmektedir. 

Kış turizminin en önemli parçalarından birisi olan Ilgaz kayak merkezi, iki farklı kayak pisti ve modern tesisleri ile kayak ve kış sporlarının bölgede yoğun olarak yapıldığı yerler arasındadır.

Çankırı Kalesi

Hititler döneminde yapılan Çankırı kalesi, şehrin tarihinde önemli yere sahip yapılardan biridir. 

İnşasında moloz taş ve tuğlaların kullanıldığı tarihi kale, o günden günümüze kadar Bizanslılar, Romalılar, Selçuklular, Danışmentliler ve Osmanlılar döneminde, bölgenin savunulmasında stratejik görevler üstlenmiştir.

Her medeniyetin kaleyi kullandığı dönemde eklentiler yapması nedeniyle, bu medeniyetlere ait izleri, kalede görmek fazlasıyla mümkündür.

Kırkpınar Yaylası 

Çankırı şehir merkezinden 70 kilometre uzaklıkta bulunan Kırkpınar yaylası, ülkemizin en havadar ve güzel yaylaları arasındadır. Her yıl binlerce ziyaretçisini ağırlayan yayla, ziyaretçilerine eşsiz bir seyir keyfi sunmaktadır. 

Yayla üzerinde küçük birçok gölet ve onlarca farklı türde ağaç bulunmaktadır. Yaylayı geniş kapsamlı gezmek için, Çankırı araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Buğday Pazarı Medresesi 

  1. Yüzyılın sonlarına doğru Mustafa Efendi tarafından yaptırılan Buğday Pazarı Medresesi, geçmiş dönemlerde yün ve malzeme deposu olarak kullanılmıştır. Daha sonra Çankırı belediyesi tarafından yapılan kültürel çalışmalar kapsamında, medrese aslına uygun bir şekilde müze olarak kullanılmaya başlanmıştır.

cankırı havalimanı arac kiralama

Çankırı Evleri 

Çankırı"ya özel yapısıyla bütünleşmiş Çankırı evleri, şehri ziyaret etmeniz için başlı başına bir sebeptir. Şirin tasarımı ve mimarisiyle şehrin her yerinde sıklıkla görebileceğiniz tarihi evler, Çankırı gezi rehberi listenizde mutlaka yer vermeniz gereken güzellikte yapılardır.

Yapraklı Büyük Yayla 

Çankırı merkezden 30 kilometre uzaklıkta bulunan Yapraklı Büyük Yayla, yayla turizminin Çankırı"daki en önemli alanlarından biridir. Çankırı ziyaretleriniz de doğayla bütünleşmek istiyorsanız, Çankırı oto kiralama hizmeti alarak yaylayı ziyaret etmenizi ve hatta burada piknik yapmanızı tavsiye ederiz.

Çankırı Müzesi 

İçerisinde 30 binden fazla farklı tarihi eserin bulunduğu Çankırı müzesi, 9 haziran 1972 tarihinde yapılmıştır. Çankırı tarihine ışık tutan heykeller, anıt taşları ve farklı küçük birçok tarihi eser, Çankırı müzesi envanterinde yer almaktadır.