ÇORUM - KARGI Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

ÇORUM - KARGI En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

ÇORUM - KARGI Tanıtımı

Kargı İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

 

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çorum kentinin bir ilçesi olan Kargı, şehrin merkezine 106 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin rakım olarak isimlendirilen, denize olan yüksekliği ise 450 metre olarak hesaplanmıştır. 1277 km2’lik bir alana kurulan ilçeyi, Kargı araç kiralama firmalarından kendinize uygun olanı ile ziyarete gelebilir ve bölgenin sahip olduğu doğal güzellikleri isterseniz ailenizle, isterseniz sevdiklerinizle gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. 16 bin nüfusa ev sahipliği yapmakta olan bölge, toplamda 58 köye de ev sahipliği yapmaktadır. İlçe bu köylerin yanı sıra bir de Hacıhamza adına bir beldeye sahiptir.

 

Kargı İlçesinin Geçmiş Tarihi Hakkında

İlçe, her zaman Kargı adıyla bilinen bir geçmişe sahip değildir. Yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda Kargı’nın öncesinde, Blaene ismiyle anılan bir bölge olduğu sonucuna ulaşım sağlanmıştır. Hatta bazı tahminlere göre bu bölge, 16 yüzyıla kadar bu ismiyle bilinmiş ve 16 yüzyılın ilk çeyreğine denk gelen zaman içerisinde Kargı adını almıştır. Geçmiş zamanda küçük bir bölge olarak bilinen Kargı, 1936 senesine kadar Tosya ya da Osmancık’a bağlı bir konumda yer almıştır. 

 

Fakat 1936 senesinde, ilçe olarak kayıtlara geçmiştir. Günümüzde Çorum şehrine bağlı olan şehir, aslından ilk olarak ilçe statüsüne ulaştığı zamanda, Kastamonu ili dahilinde yer almıştır. Fakat 20 sene sonra yani 1956 senesinde Kargı isimli ilçenin, Çorum kentine bağlanma kararı alınmıştır. Günümüzde de hala buraya olan bağlılığını sürdürmektedir. Çorum oto kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu ilçe, kent merkezine uzaklığı ise yaklaşık olarak 113 kilometre olmaktadır. 

 

Kargı İklim Koşulları Nasıldır?

İç Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi arasında yer alan bir konumda bulunan Kargı ilçesi, her ne kadar Çorum iline bağlı bir ilçe olsa da, Karadeniz ikliminin özelliklerini taşımaktadır. Bu sebeple de hem yazın hem de kışın yağış alan bölge, kuraklıkla pek savaş halinde değildir. Yaz aylarında çok fazla sıcak olmayan, her koşulda bir nebze de olsa serin hava koşullarına sahip Kargı ilçesinin kış ayları ise bir o kadar soğuk ve bol yağışlı geçmektedir. Çorum Kargı araç kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu bölgeye gelirken, yanınıza mutlaka her iklim koşuluna göre kıyafetler almanızda ise fayda vardır. 

kargı-araba-kiralama.png

 

Kargı İlçesinde Gezilecek Yerler

Hem Karadeniz Bölgesi’ni hem de İç Anadolu Bölgesi’ni içerisinde bulunduran Kargı ilçesi, iki yörenin de havasını taşıdığı için mutlaka görülmesi gereken bir konumda yer almaktadır. Kargı gezilecek yerler, tarihsel açıdan zengin olmasının yanı sıra, barındırdığı doğal güzellikleri ile de meşhurdur. Turizm açısından önemli bir yere sahip olan ilçe, özellikle yaylaları ile ünlü olan ilçenin, mutlaka görülmesi ve temiz havası ile ciğerlere bayram yaşatacak yaylaları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Kargı Yaylası
 • Aksu Yaylası
 • Karandu Yaylası
 • Göl Yaylası
 • Eğinönü Yaylası
 • Örencik Yaylası
 • Gökçedoğan Yaylası 
 • Karaboya Yaylası
 • Abdullah Yaylası

Kargı araba kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz tarihi yerlere de ev sahipliği yapmakta olan ilçenin mutlaka gezilmesi gereken yapıtları ise şu şekildedir:

kargı-araç-kiralama.png

 • Mihri Hatun Cami
 • Hacı Hamza Kalesi 
 • Hanlı

Kargı Yaylası 

İlçenin en çok rağbet gören yaylarından birisi olan Kargı Yaylası, özellikle temiz havaya ihtiyaç duyanların mutlaka gelmesi gereken yerler arasında ilk sıraya yazılmalıdır. Kargı ucuz araç kiralama firmaları ila son derece konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu bölgede, eşsiz manzaralar ve kusursuz kareler de sizi beklemektedir. Her mevsimde ayrı güzel olan yayla, özellikle yaz mevsimlerinde serinlemek amacıyla tercih edilmektedir. Yöreye özel olarak inşa edilmiş evlerle de Karadeniz havasını size Çorum’da yaşatacak bu eşsiz yere, dilerseniz ailenizle dilerseniz iş yerinizle de ziyaret sağlayabilirsiniz. Kargı kurumsal araç kiralama firmaları ile düzenleyebileceğiniz kurumsal gezi fırsatlarının da olduğu bu bölgeden gitmek istemeyecek ve orada kalan ömrünüzü geçirmek isteyenlerden de biri siz olacaksınız. 

Şehrin merkezine yaklaşık olarak 140 kilometre uzaklıkta ve ilçeye de toplamda 26 kilometre uzaklıkta yer alan bu yayla, aynı zamanda sizi kusursuz bitki örtüsü ile de büyülemeyi başaracak ve yeşilin neredeyse her tonuna doymanızı sağlayacaktır. 

 

Kargı İlçesinde Kiralık Araç Seçenekleri 

İlçeye dilediğiniz mevsimde gelerek, İç Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi’nin muhteşem uyum ve ahengini görebilmeniz mümkündür. Ulaşım için ise Kargı kiralık araç firmalarından size uygun olanını seçebilirsiniz. Uygun fiyatlara son derece konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek isteyenlerin, ailesi ya da sevdikleriyle toplu taşıma araçlarında zor vakitler geçirmeden, rahat bir şekilde yolculuk etmenin keyfini yaşamak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken bu kiralık araçlara Kargı rent a car seçeneklerinden ulaşım sağlayabilir ve detaylı bir şekilde tüm bilgileri kendilerinden edinebilirsiniz. Rahatınıza düşkünseniz mutlaka son model araçların uygun fiyatlarla sizlere sunulduğu bu firmaları ziyaret edebilir, dilediğiniz aracı bizzat kendiniz seçerek seyahatinizi kusursuz bir hale getirmenin tadını çıkarabilirsiniz. 

kargı-oto-kiralama.png