Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Laçin Araç Kiralama - Laçin Rent A Car | Gezgin 7/24

Laçin Coğrafi Yapısı ve Fiziki Özellikleri

Çorum’a 26 km mesafede bulunan Laçin ilçesi 1990 yılına kadar Bükük Laçin ve Küçük Laçin olmak üzere iki ayrı köy olarak idari sistemde yer almaktaydı. 1990 yılında iki köyün birleşmesi ve bazı yerleşim yerlerinin de eklenmesiyle ilçe olarak tescil edilmiştir. İlçenin komşuları Dodurga, Oğuzlar, Hamamözü ve Osmancık ilçeleri olup Çorum il merkeziyle de sınırı vardır. İlçenin fiziki yapısı içerisinde yer alan içerisinde saklı cennet olarak bilinen Yeşil Gölet Laçin gezilecek yerler arasında öne çıkmaktadır. İlçe merkezine 3 km olan Saklı Gölet ormanlık arazi içerisinde ağaçların ve suyun yeşille olan ahengini yansıtmaktadır. 

Yeşil Gölet’e hususi araçla piknik malzemeleri ve mangalınızla gitmeniz ayrı bir keyif yaşatacaktır. Özel aracınız yoksa Laçin araç kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlarla ve son model araçlarla hizmet veren bu firmalar özellikle tatilcilerden büyük ilgi görmektedir. Bu yüzden araç kiralama taleplerinizde önceden rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır.

Laçin Gezilecek Yerler

İlçenin doğal ve kültürel zenginlikleri arasında yer alan Yeşil Gölet, Kapılıkaya Kaya Mezarı, Köşk Evi ve Mesire Yeri başlıca gezilecek yerler arasındadır. İlçe sınırları içerisinde yer alan bu gezi yerleri dışında Çorum merkeze yakınlığıyla Çorum gezilecek yerlerde ilçeye gelen ziyaretçilerden büyük ilgi görmektedir. Hattuşa Medeniyetinin başkenti olan Çorum’un tarihi ve kültürel zenginlikleri bu açıdan oldukça zengindir. Hattuşa Antik Kenti de bu zenginlikler arasında yer almaktadır. Laçin’e yolu düşenler için Hattuşa Antik Kentini gezmek büyük bir ayrıcalık olacaktır. İlçeye yaklaşık 1 buçuk saatlik mesafede bulunan antik kente Çorum Laçin araç kiralama firmalarından temin edeceğiniz araçlarla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

laçin-araba-kiralama.png

 Laçin Kapılıkaya Kaya Mezarı

Helenistik Döneme ait olan kaya mezar Kral İkezios’a aittir. Yerden yaklaşık 70 metre yükseklikte olan kaya mezara merdivenler aracılığıyla ulaşılabilmektedir. Ormanın ortasında bulunan Kapılıkaya Kaya Mezarına stabilize yollardan geçilerek gidilebilmektedir. Ulaşım için Laçin araba kiralama firmaları doğru bir tercih olacaktır zira bu yollarda kendi araçlarınızla yol almak araçlarınızda mekanik sorunlara sebep olabilir. Kaya mezar Amasya Kral Mezarlarıyla benzerlik göstermektedir.

Laçin Yeşil Gölet

Yeşilin tonlarını ziyaretçileriyle cömertçe paylaşan Yeşil Gölet görülmesi gereken bir doğal güzelliktir. Ormanın içerisinde yer alan gölet özellikle hafta sonları yoğun ziyaretçi akını yaşamaktadır. Gölete gelenler arasında balık avcıları da yer almaktadır. Gölette tatlı su balıkları oldukça fazladır ve gölet olta avcılığı için müsaittir. Piknik ve balık avı için veya temiz hava almak için ve hatta sadece göletin muazzam manzarası için Çorum oto kiralama seçenekleriyle Yeşil Gölet’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Laçin Köşk Evi ve Mesire Yeri

İlçe merkezinden oldukça yüksekte olan mesire alanı yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Ormanın sunduğu bol oksijen ve temiz hava mesire yerini adeta nefes alma yerine çevirmektedir. Issız ve sakin bir ortam sunan alan hafta sonu keyifleri için ailece tercih edilebilecek bir mekandır. Mesire yerine gitmek için Laçin rent a car firmalarını tercih edebilirsiniz. Son model araçlar arasında 4×4 araç alternatifleriyle vadide gezinti ayrı bir keyfe dönüşecektir.

Gölünyazı Milli Parkı

Çorum merkez sınırları arasında yer alan Gölünyazı Milli Parkı Laçin’e oldukça yakındır ve sulak bir alan olarak dikkat çekmektedir. Yaban hayatı ve hayvanlarına ilgi duyanlar için özel bir gezi olanağı sunmaktadır. 4X4 araçlar ile gezi ise ayrı bir keyif olacaktır. Arazi aracı seçenekleri için Laçin kiralık araç firmalarından bilgi alabilirsiniz.

laçin-araç-kiralama.png

Laçin Ekonomik Yapı ve Geçim Kaynakları

İlçenin başlıca geçim kaynağı tarımsal faaliyetlerdir. Sulu tarımın tercih edildiği ilçede tahıllardan arpa ve buğday üretimi ile çeltik, pancar ve nohut üretimi de yaygındır. İlçede hayvancılık faaliyetleri de önemli bir yer tutmaktadır. İlçenin Çorum il merkezine çok yakın olması ticari hayatı ve sanayi faaliyetlerini etkilemiştir. İlçe halkı ticaret ve alış-veriş için il merkezini tercih etmektedir. Yine sanayi ihtiyaçları için de Çorum il merkezi tercih edilmektedir. 

Ticari yatırımların bu gerekçelerle yetersiz olduğu ilçede doğru yatırım büyük ilgi görecektir. Eğer böyle bir düşünceniz varsa ilçede araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Dilerseniz Laçin kurumsal araç kiralama firmalarından temin edeceğiniz araçlarla ilçe genelinde ulaşım sorunu yaşamadan kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz. Bu sayede kiralama maliyetlerinizi gider olarak gösterebilir ve oldukça uygun maliyetlerle ulaşımı sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.

Laçin Mutfak Kültürü ve Enfes Lezzetleri

İlçenin yöresel lezzetleri arasında katık, katmer, bazlama, çalma, keşkek, kül çöreği, düğül gibi tatlar ön sırada gelmektedir. Bu lezzetlerin yanında topaç olarak bilinen ve bulgurdan yapılan köfte çok bir ayrı bir yere sahiptir. İlçeye gelen herkesin tatması gereken bir lezzet olan bu köfte bildik sıradan bulgur köftelerinden çok farklıdır. Her bulgurla yapılmayan bu köftede sofu denilen özel taşlarda işlenen bulgurlarlar tercih edilmektedir. Hazır gıdaya olan yoğun ilgi ile yeme içme alışkanlıklarının tamamen değiştiği dünyada bu eşsiz lezzetleri tatmak ayrı bir zenginlik olarak kabul edilmelidir. Bu eşsiz lezzetleri tattıktan sonra Laçin ucuz araç kiralama seçenekleriyle doğa gezintisi yapmak da elbette ihmal edilmemelidir.

laçin-oto-kiralama.png