Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Osmancık Araç Kiralama - Osmancık Rent A Car | Gezgin 7/24

Osmancık Gezilecek Yerler

Osmancık ilçemiz adından da anlaşılacağı üzere Osmanlı İmparatorluğu kurucusu Osman Bey’in doğduğu yerdir. Osmancık dediğimizde iki şey aklımıza gelmektedir. Birincisi Osman Bey, ikincisi Osmancık pirinçleridir. Yörede Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı Devleti’nin yaşamış oldukları gözlenmektedir. Tarihi camileri, kaleleri, türbeleri ve çeşmeleri ile meşhur olan ilçemiz Osmancık gezilecek yerler listesinde yer almaktadır.

Tarihsel bir gezi programı yapmak isteyenler Osmancık araç kiralama ile Osman Bey’den bu yana yörede kalmış olan tarihi yapıları inceleyebilirler. Mesire yerlerine, yaylalarına gidip temiz hava alıp, doğayla iç içe bir gezi planı yapabilirler. çorum oto kiralama konusunda yerli ve yabancı turistlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 

Osmancık Tarihçesi Nedir?

Yöre Kızılırmak hattında bulunduğu için önemli bir ulaşım noktası durumundaydı. Osmanlı döneminde de Avrupa- Asya ulaşımının( ipek yolu)  yapıldığı bu yörede değişik medeniyetler yaşamışlardır. Roma ve Bizans döneminde de burası önemli bir merkez konumundaydı. 1075 yılında Türk egemenliğine girmiştir. 1177 yılında Anadolu Selçuklu Devleti’nin yönetimine geçmiştir. Osmanlı topraklarına Yıldırım Beyazıt tarafından katılmıştır. İlçe önceleri Amasya iline bağlı iken daha sonra 1924 yılında Çorum ilimize bağlı bir ilçe konumuna gelmiştir. Adını da Osman Bey’den almaktadır.

osmancık-araba-kiralama.png

Osmancık Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Osmancık Türkiye’nin kuzeyinde yer almaktadır. Çorum ilimizin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 44.000’dir. Doğuda Amasya ilçelerinden Hamamözü ve Gümüşhacıköy, batı ve kuzeybatıda Çorum Kargı, kuzey doğusunda Samsun Vezirköprü, güneyde İskilip, Oğuzlar, Dodurga ve Laçin olmak üzere Çorum’un ilçeleriyle komşudur. İl merkezine uzaklığı 60 km’dir.

İlçede yapacağınız tarihi gezilerinizde Osmancık kurumsal araç kiralama durumunuzda olduğunu hatırlatmak isteriz. Belki iş arkadaşlarınızla bir grup olarak gelmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Osmancık ucuz araç kiralama konusunda size yardımcı olacak bir ilçemizdir.

Osmancık İlçesine Nasıl Gidebilirim?

Hafta sonu ya da yakından geliyorsanız günübirlik gezilerinizde özel aracınız olmadan yola çıkmanız doğru bir seçim olacaktır. Sırt çantanızın içine koyacağınız birkaç yedek kıyafetle tarihi ve doğa gezisine çıkabilirsiniz. Şehirlerarası otobüslere binersiniz, isterseniz uyursunuz isterseniz etrafı seyrederek keyifli bir yolculuk yaparsınız. Hiç yorulmamış bir şekilde ilçeye gelip etrafı gezebilirsiniz. Osmancık araba kiralama hizmetlerinden faydalanıp, bir araç kiralarsınız ve gönlünüzce tarihin izlerini taşıyan yapıları ziyaret edebilirsiniz.

Karayolu ile ilçeye gitmek isteyenler öncelikle Çorum ilimize gitmeleri gerekmektedir. Türkiye’nin her yerinden rahatlıkla şehirlerarası otobüslerle il merkezine gelebilirsiniz. İle geldiğinizde ilçeye giden dolmuşlara binerek Osmancık’a gelebilirsiniz. Yaklaşık bir saatte ilçe merkezinde olacaksınız. Burada Osmancık rent a car şirketlerinin birinden edineceğiniz arabayla çevreyi gezebilirsiniz. Gezmeniz gereken yerlere bir göz atacak olursak:

Osmancık İmaret Camisi Tarihçesi

Cami 1432 yılında Koca Mustafa Paşa tarafından yapılmıştır. İlçe merkezinde bulunmaktadır. İlk yapıldığında imarethane görevi gördüğü daha sonraları camiye dönüştürüldüğü görülmektedir. Günümüzde de ibadete açık olan camiyi ziyaret edebilirsiniz. Halk adıyla diğer adı da Koca Mustafa Paşa Camisi’dir.

osmancık-araç-kiralama.png

Osmancık Kandiber Kalesi

Osmancık ilçemiz tarihinde çok önemli bir görevi üstlenmiştir. Bu da Avrupa-Asya karayolunu birbirine bağlayan bir konumda olmasıydı. Tarihi İpek Yolu buradan geçtiği için bölgenin çok iyi korunuyor olması gerekliydi. Kandiber Kalesinin kimin tarafından ve ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Romalılar tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Kale birçok defa onarıma girmiştir. Şuan kullanılmaz durumdadır. Tarihi Kandiber Kalesi’ne gitmenizi oradaki kayalıklara bakmanızı ve tarihin izlerini görmenizi tavsiye ederiz.

Koyunbaba Türbesi Tarihçesi

Osmancık ilçesinde bulunan türbe 1469 yılında yapılmıştır. 2. Beyazıt zamanında yapılmış olduğu düşünülmektedir. Yüksek bir tepede yer almaktadır. Büyük bir işçiliğe sahip olan kapı sı Çorum Müzesinde sergilenmektedir. Koyunbaba Hacı Bektaşi Veli’nin hocasıdır. Caminin önünde yüz kiloluk bir taş vardır. Rivayete göre bu taşı Koyunbaba fırlatmıştır. Nereye düşerse oraya gömülmeyi dilemiştir. O yüzden burada Koyunbaba’nın türbesi yer almaktadır.

Koyunbaba Köprüsü Nerededir?

Köprü Kızılırmak üzerinde 1484 yılında 2. Beyazıt zamanında inşa edilmiştir. 250 metre uzunluğa sahiptir. 16 adet gözden oluşmaktadır. Köprünün yapılış amacı karşıda bulunan mahallelere ulaşmaktır. Altından Kızılırmak’ın sularının geçtiği tarihi köprüyü görmenizi tavsiye ederiz. Koyunbaba türbesi ve köprüsüne gidip görmeniz için Çorum Osmancık araç kiralama avantajını kullanıp, bu yöreyi kolaylıkla gezebilirsiniz.

Baltacı Mehmet Paşa Çeşmesi Nerededir?

Köprü ilçe merkezinde Ulu Cami Mahallesinde bulunmaktadır. 1705 yılında Baltacı Mehmet Paşa tarafından yapılmıştır. Çeşme üzerinde kitabe de bulunmaktadır. Baltacı Mehmet Paşa yörede 4 adet çeşme yaptırmıştır ama diğerleri korunamamıştır. Bu çeşme zarar görmeden korunmuş durumdadır.

 
osmancık-oto-kiralama.png

Başpınar Karaca Yaylaları Nerededir?

Doğa turizmi yapmak isteyenler Osmancık ilçesi Başpınar Köyü’ne gidebilirler. İlçeye 15 km mesafede bulunmaktadır. Burada kamp kurabilirsiniz. Alt yapı çalışmaları yapılmış bir durumdadır. Ayrıca dağ sporları, temiz havada yürüyüş yapabilirsiniz. Her yerin ormanlarla kaplı olduğu alan 15 km uzunluktadır. Burada konaklama imkanınızda bulunmaktadır.

Başpınar yaylasından 8 km sonra da Karaca Yaylası bulunmaktadır. Buralar görülmeye değer nitelikte temiz havaya sahip doğa harikası yerlerdir.

Osmancık Ve Yöreyi Gezmede Kolaylıklar

Görüldüğü üzere ilçede gezilecek tarihi yerler oldukça fazla bulunmaktadır. Osmanlı tarihinin izlerini gezerken size kolaylık sağlayacak Osmancık oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Tarihi gezinizde size hız kazandıracak bu avantajlı durumla sırasıyla her yeri gezme imkanına Osmancık kiralık araç sayesinde ulaşabilirsiniz.

İlçe merkezinden ayrılırken meşhur Osmancık pirincinden ve Çorum leblebisinden almanızı hatırlatırız.