Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çorum Araç Kiralama - Çorum Oto Kiralama

Çorum Oto Kiralama

Çorum oto kiralama hizmetlerinden yararlanmak ve araç kiralamak için, rent a car firmaları arasında mekik dokumanıza hiç gerek yok. Gezgin724, Çorum oto kiralama firmalarını, internetin nimetlerinden yararlanarak ücretsiz bir şekilde ayağınıza getiriyor. Çorum’un en seçkim ve kurumsal kimliğe sahip rent a car firmaları, online araç kiralama platformu olan Gezgin724.com üzerinden, hızlı ve sorunsuz bir şekilde hizmet veriyor.

Bu firmalar arasından özellikle Çorum oto kiralama fiyatları üzerinde yapacağınız incelemeyle, en uygun fiyata oto kiralama hizmeti almanız mümkündür.

Çorum gezilecek yerler 

Alacahöyük Milli Parkı 

Türkiye"nin olduğu gibi dünyanın da en büyük ve en önemli açık hava müzeleri arasında bulunan Alacahöyük milli parkı, 1988 yılından itibaren koruma altına alınarak, milli park statüsüne geçmiştir. Anadolu Bölgesi’nin en köklü tarihe sahip uygarlıkları arasında yer alan Hititlere ait birçok kalıntının yer aldığı milli park, Çorum araç kiralama listesinde popüler olan turistik mekanlardan biridir. 

Çok geniş bir alanı kapsayan milli park kayalardan oluşan insan ile heykellerin yanı sıra, arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çıkan yüzlerce tarihi eserle dikkat çekmektedir. İl merkezinden uzak olan milli parkı ziyaret etmek için, Çorum oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.
corum arac kiralama firmaları
Kargı yaylası 

Çorum"da yer alan doğal güzelliklerden biri olan yayla, adını aldığı Çorum Kargı ilçesinde bulunmaktadır. Yayla genelinde Çorum"un tarihi mimarisi ile örtüşen evler, bu yaylayı daha özel hale getirmektedir. 

Yaylada bulunan irili ufaklı göletlerde, alabalık yetiştirilmektedir. Su kaynaklarının bol olduğu kargı yaylası, doğanın tüm cömertliği ile ziyaretçilerini selamlamaktadır.

Çorum Kalesi 

Selçuklu mimarisinin en ince detaylarını sergileyen Çorum kalesi, Çorum şehir merkezinde yer almaktadır. Kaleye ait yazılı belgeler de milattan sonra 1571 yılında yapıldığı bilgisi bulunan kalenin, başka bir yazılı belge de ise 1577 yılında yapıldığı yazmakla birlikte, Sultan Süleyman tarafından yaptırıldığına dair işaretler bulunmaktadır. 

Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde de yer verdiği tarihi kale, Roma ve Bizans dönemlerinden devşirme taşlarla inşa edilmiştir. Dört köşesinde de burçlar olan tarihi kalenin içerisinde, 42 tane küçük konut ve 1 tane küçük cami bulunmaktadır. Kalenin şehir merkezinde olması sebebiyle, ziyaretçiler burayı daha sık ziyaret edebilmektedir.

Hattuşa Antik Kenti

Unesco Dünya Miras Listesi"nde 1986 yılından beri yer alan Hattuşa antik kentinin, Hitit İmparatorluğu"nun başkenti olduğu bilinmektedir. Milattan önce 2000 senesinde Suriye topraklarında egemen olan Hitit devleti, Hattuşa’yı başkent olarak kullanmıştır.

Milli park ilan edilen bölge içerisinde birçok çivi yazılı tabletler, tapınaklar, saray ve çeşitli sosyal alanlar öne çıkmaktadır. 

Kayaların oyulması ile şekil verilerek elde edilen dev heykeller, antik kentin en önemli özellikleri arasındadır. Hattuşa antik kentini ziyaret etmek için, Çorum araç kiralama hizmeti alarak bölgede bulunan tüm alanları, daha rahat bir şekilde gezebilirsiniz. 
çorum oto kiralama
Çorum Saat Kulesi 

Şehir meydanında bulunan saat kulesi, şehrin en simge yapılarından birisidir. 1894 yılında Çorumlu Yedi-Sekiz Hasan Paşa tarafından yaptırıldığı bilinen saat kulesi, renkli kesme taş kullanılarak yapılmış ve dönemin en iyi mimari ve tasarım özelliklerle sahiptir. 

Üzerinde kurşun kubbe bulunan tarihi saat kulesi, 81 basamaklı iç merdivene sahip olup, Çorum araç kiralama listesinde bulunması gereken özellik ve güzelliğe sahiptir. 

Veli Paşa Hanı

Yozgat beylerinden olan Veli Paşa"nın yaptırdığı han, Çorum şehir merkezinde bulunmaktadır. 1914 yılında çıkan yangında tamamen yanarak kullanılmaz hale gelen Veli Paşa Hanı, o tarihlerde bir vakıf tarafından yeniden inşa edilmiştir.

Boğazköy Müzesi 

Arkeolojik kazılarda Hitit dönemi eserlerinin dışında farklı medeniyetlere ait birçok tarihi eserin de gün yüzüne çıkarılması sonucu, Çorum"da geniş kapsamlı bir müzeye ihtiyaç duyulmuştur. 12 Eylül 1966 tarihli Boğazköy müzesi, bu amaca hizmet etmek için açılmış olsa da, yine yetersiz kalmış ve 2011 yılında müze daha kapsamlı bir şekilde düzenlenmiştir.

İki katlı olan müzenin sergi salonlarında, bölgede çıkarılan birçok tarihi eserin yanı sıra yöresel kültürü yansıtan araç gereçlerde sergilenmektedir. Çorum"a yolunuz düşerse, Boğazköy Müzesi’ni mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz. 

Çorum Ulu Camii

Günümüzdeki mevcut halini zaman içerisinde geçirdiği tamiratlar sonucunda alan Çorum ulu camii, ilk olarak Selçuklu sultanı 3. Alâeddin Keykubat döneminde, sultanın azatlı kölesi olan Hayreddin tarafından yaptırılmıştır. 

1446 yılında şehirde yaşanan deprem sonucu önemli bir kısmı ağır hasar almış olan camii, sonrasında ünlü Türk mimar Mimar Sinan tarafından kapsamlı bir şekilde elden geçmiştir. Yapılan bu onarım çalışması Mimar Sinan"ın yazmış olduğu bir kitapta da geçmekte olup, cami 1790 yılında yaşanan ikinci bir deprem sonrasında hasar görerek şehrin ileri gelenlerinden biri tarafından, 1810 yılında tek kubbeli ve ahşap ağırlıklı olarak onarılmıştır. 

Bu süreçten sonra da farklı onarımlar geçiren tarihi cami, farklı mimarisi ve süslemeleri ile Çorum"da gezilecek yerler listesinde yer almaktadır.
corum rent a car
Koyunbaba Köprüsü 

Osmancık ilçe merkezinden biraz uzak mesafede bulunan Koyunbaba Köprüsü, 1484 yılında yapımına başlanmış ve 1489 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılmış bir köprüdür. 7,5 metre genişliğine sahip köprü, 250 metre uzunluğundadır. 19 gözlü köprü sivri kemerli mimari ile yapılmış olup, 4 gözü ırmak birikintilerinden gelen ağaç parçaları ve farklı moloz malzemeler ile dolduğu için, kapalı durumdadır.