Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Uğurludağ Araç Kiralama - Uğurludağ Rent A Car | Gezgin 7/24

Uğurludağ Gezilecek Yerler

Türkiye’nin gezip görülecek yerler açısından zengin bölgeleri arasında İç Anadolu Bölgesi yer almaktadır. Bölgenin çeşitli illerinde hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile öne çıkan yapılar ve alanlar bulunmaktadır. Anadolu’nun çok eski yıllardan beri yerleşim merkezi olarak kullanılması sebebiyle bu bölgelerde farklı devletlere ait kalıntılar yer almaktadır. Yapılan çalışmalar ile ulaşılan bu kalıntılar, turistik açıdan önemli yere sahiptir. İç Anadolu Bölgesinde yer alan illerimiz arasında yer alan Çorum iline bağlı Uğurludağ ilçesi de bu yerler arasında yer almaktadır. Uğurludağ gezilecek yerler açısından zengin ilçeler arasındadır.

Yıl içerisinde yerli ve yabancı turistler, Uğurludağ ilçe sınırları içerisinde yer alan kültürel kalıntıları ve tarihi yapıları gezip görmek amacı ile farklı yerlere seyahat etmektedir. İlçenin eski zamanlardaki bilinen ismi ise Kızılören şeklindedir. İlçe unvanını 1987 senesinde alan ilçe, kendi sınırları içerisinde yar alan Urlu Dağı sebebi ile bu ismi almıştır. İlçe, doğal güzellikler açısından da önemli alanlara sahiptir. Düzenli bir mimariye sahip olan ilçe merkezinde çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. Farklı ulaşım yollarından rahat bir şekilde ulaşım sağlanan ilçeye, toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabildiği gibi özel araçlar ile de ulaşım sağlanabilir. Uğurludağ araç kiralama faaliyetlerinden de yararlanılabilir.

Uğurludağ Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Çorum il merkezine bağlı olan ilçeler arasında yer alan Uğurludağ ilçesi, coğrafi olarak önemli bir konumda yer almaktadır. Çorum’un 14 ilçesi arasında yer alan ilçenin, il merkezi sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 65 kilometre civarındadır. İlçenin nüfus miktarı fazla değildir. Son yapılan nüfus sayımlarında nüfus miktarı yaklaşık olarak 6 bin olarak belirlenmiştir. İlçe sınırları içerisinde coğrafi olarak önemli bir yere sahip olan Urlu Dağı bulunmaktadır. İlçe ve çevresinde verilen hizmetler arasında çorum oto kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

uğurludağ-araba-kiralama.png

Uğurludağ ilçesinin İskilip ilçesi bulunmaktadır. Doğusunda merkez ilçelerinin bulunduğu Uğurludağ’ın güneyinde ise Çorum’un bilinen ilçelerinden olan Sungurlu bulunmaktadır. Bayat ve Oğuzlar ilçesine de yakın konumda bulunan Uğurludağ, kolay ulaşım sağlanabilen yerler arasında yer almaktadır. Farklı ilçe ve il merkezlerinden otobüs seferleri ile ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeye gelen kişiler, Uğurludağ araba kiralama hizmetlerine de başvurabilir.

Uğurludağ Geçim Kaynakları

İlçenin geçim kaynakları arasında tarım, hayvancılık ve çeşitli sektörler bulunmaktadır. İlçenin iklimsel ve yer şekilleri açısından fazla verimli olmaması nedeniyle tarım gelirleri fazla değildir. Daha çok hayvancılık ile uğraşan yerel halkın bulunduğu ilçede hizmet ve sanayi sektöründe çalışan kişiler de bulunmaktadır. İlçeye bağlı olan 19 adet köy içerisinde çeşitli ekonomik faaliyetler yürütülmektedir. İlçe merkezinde yürütülen faaliyetler arasında Uğurludağ oto kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır. 

uğurludağ-araç-kiralama.png

Uğurludağ Resuloğlu Ören Yeri

Resuloğlu Köyü, Uğurludağ ilçe merkezine bağlı olan köyler arasında bulunmaktadır. Tarihi ve kültürel açıdan oldukça önemli olan Resuloğlu Ören Yeri, bu köy sınırları içerisinde bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda bu bölge sınırlarında yapılan kazı çalışmalarında farklı yapılara ve kalıntılara ulaşılmıştır. Yapılan kazılar sonucundan elde edilen eserler, Çorum il merkezinde bulunan müzelerde sergilenmektedir. İlçenin ekonomik ve kültürel bakımdan canlanmasını sağlayan Ören Yeri, ilçeye gelen kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. Bu yeri ziyaret etmek isteyen kişiler, Uğurludağ kiralık araç ile araba kiralama seçeneğinden yararlanabilir.

Uğurludağ Kalederesi Baraj Gölü

Uğurludağ ilçe merkezi sınırları içerisinde yer alan Kalederesi Baraj Gölü, ilçenin vakit geçirilebilecek alanları içerisinde bulunmaktadır. Baraj ve çevresindeki doğal yapı sayesinde ziyaret edilen yerler arasında yer almaktadır. İlçeye gelen ziyaretçiler ve ilçe halkı tarafından gezi ve piknik amaçlı kullanılan baraj, Uğurludağ ilçesinin önemli yerlerindendir. Baraj gölü etrafındaki doğal manzaradan faydalanmak için ulaşım sağlamak isteyen kişiler, Uğurludağ ucuz araç kiralama ile araç kiralayabilmektedir.

Uğurludağ Ulaşım ve Konaklama Hizmetleri

Uğurludağ ilçesi, bölgenin konaklama ve ulaşım hizmetleri açısından ilerleme kaydetmiş ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçe merkezinde ve ilçeye yakın olan bölgelerde konaklanabilecek yerler bulunmaktadır. İlçeye iş, araştırma veya gezi amaçlı gelen kişilerin kalabileceği otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. İş amaçlı gelen kişilerin yararlanabileceği Uğurludağ kurumsal araç kiralama hizmetleri de vardır. İlçe içerisinde lokanta ve kafeler de bulunmaktadır. Bu yerlerde hem vakit geçirilebilir hem de bölgeye özgü lezzetler tadılabilmektedir.

uğurludağ-oto-kiralama.png

Bölgenin ulaşım ağı da gelişmiştir. Ankara iline yakın ilçeler arasında yer aldığı için farklı karayolları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Çorum ilçe merkezinden ve çevre illerden otobüs seferleri ile bölgeye gidilebilmektedir. Ayrıca belediye otobüsleri ve minibüsler de ulaşım için hizmet vermektedir. Bölgenin doğal ve kültürel alanlarını rahat bir şekilde gezip görmek isteyen kişiler ise Uğurludağ rent a car ile özel araba kiralayabilir.

Uğurludağ Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Anadolu’nun simge kentlerinden olan Çorum iline gelen kişiler, yakın ilçelerden olan Uğurludağ ilçesini gezi listelerine ekleyebilmektedir. İlçe sınırlarında bulunan tarihi yapılar ve doğal alanlar, gezip görülebilecek yerler arasındadır. İlçeye günü birlik gezi turu düzenlenebildiği gibi uzun süreli de gezi turu düzenlenebilmektedir. Gezi turu için toplu taşıma araçları tercih edilebilir. Aynı zamanda Çorum Uğurludağ araç kiralama ile özel araba kiralayarak rahat bir şekilde gezilebilir.