Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Defne Araç Kiralama - Defne Rent A Car | Gezgin 7/24

Defne Gezilecek Yerler

Türkiye’nin topraklarının olduğu coğrafya, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Birçok uygarlık, Anadolu coğrafyasında çeşitli yapılar inşa etmiştir. Tarih ve kültürel açıdan önemli olan bu yapılar, Türkiye’nin birçok ilinde sergilenmektedir. Sergilenen tarihsel ve kültürel yapıları gezip görmek için yurt dışı ve yurt içi birçok ziyaretçi, illere gitmektedir. Bu konuda zengin bir kültürel mirasa sahip olan iller arasında Hatay ili gelmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan illerimiz arasında bulunan Hatay ili ve ilçeleri gezip görülecek yerler arasındadır. Hatay ilinin ilçeleri arasında yer alan Defne ilçesi için Defne gezilecek yerler bulunmaktadır.

Defne ilçesi Hatay iline bağlıdır. Kısa bir süre önce ilçe unvanı alan Defne ilçesinde çeşitli gezilecek alanlar bulunmaktadır. Tarihi ve doğal yapısıyla önemli bu alanları, yıl içinde çeşitli kişiler ziyaret etmektedir. Tarih ve turizm merkezi olan bölgede birçok hizmet gelişmiş bir şekilde verilmektedir. İlçeye gelen ziyaretçilerin fazla olması sebebiyle ulaşım ağı da gelişmiştir. İlçedeki gezilecek yerleri gezmek için hizmet veren otobüsler ve çeşitli araçlar bulunmaktadır. İlçeyi daha rahat gezmek isteyen kişiler için verilmekte olan Defne araç kiralama hizmetleri verilmektedir.
defne-araba-kiralama.png
Defne Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Hatay ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Defne ilçesi, merkezi ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin kuzey bölgesinde Antakya ilçesi bulunmaktadır. Batısında ise Samandağ bulunmaktadır. Samandağ ilçesi denize kıyısı olduğu için yıl içerisinde yoğun dönemler yaşamaktadır. Samandağ ilçesine ziyaret ve tatil amaçlı gelen kişiler Defne ilçesine de uğramaktadır. İlçeye bağlı olan çok sayıda mahalle bulunmaktadır.

Güneydoğu ve Akdeniz bölgesinin önemli ilçelerinden olan Defne ilçesi, konum olarak önemli bir yerde bulunmaktadır. Ortadoğu ve Türkiye’nin bağlantı yolları noktasında bulunan ilçe, sık sık ziyaret edilmektedir. İlçeyi ziyaret eden kişilerin tatması gereken lezzetler ve gezip görmesi gereken alanlar bulunmaktadır. İlçe nüfusu yüksek olan bölgeler arasındadır. Defne, ulaşım bakımından da gelişmiştir. Defne araba kiralama ile özel araç kiralamak mümkündür.

Defne Geçim Kaynakları

Defne halkı geçimini çeşitli kaynaklar aracılığı ile sağlamaktadır. Akdeniz iklimine yakın konumda bulunması sebebiyle tarım ürünleri yetiştirilen bölgede tarım ürünlerinin ticareti yapılmaktadır. Sebze ve meyve yetiştiriciliğin yapıldığı bölgede ürünlerden üst düzey verim alınmaktadır. Bölgenin çeşitli alanlarında hayvancılık faaliyetleri de yapılmaktadır. Hatay ilinin merkezi ilçeleri arasında olması nedeniyle hizmet kolları da gelişmiştir. İlçe içinde Defne oto kiralama hizmetleri kaliteli bir şekilde verilmektedir.
defne-oto-kiralama.png
Defne Antik Kenti

Defne ilçesinin eski dönemlerde Antik kent olarak kullanıldığı hakkında bilgiler mevcuttur. Rivayetlere göre Zeus Tanrısın oğlu Apollon bu bölgede bir kıza aşık olmuştur. Bu güzel kızın ismi ise Daphane şeklindedir. Kız ile erkek karşı karşıya geldiğinde kız korktuğu için korkmuştur. Kaçan ve doğadan yardım isteyen kız ağaç şekline dönüşmüştür. Ağacın ismi de defne ağacı olmuştur. Bu hikaye ile ilçenin isminin Defne olduğu hakkında bilgiler mevcuttur. Defne ilçesi çevresindeki tarihi yapıları gezip görebilmek amacıyla Defne kiralık araç ile özel araç kiralanabilmektedir.

Defne Harbiye Şelalesi

Defne ilçe merkezine yakın konumda bulunan Harbiye Şelalesi, bölgenin doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Manzara ve doğa açısından muhteşem bir yapıya sahip olan şelaleyi gezip görmek için bölgeye giden birçok kişi bulunmaktadır. Bölgede bulunan çeşitli sosyal tesisler ile güzel vakit geçirmek de mümkündür. Defne ilçesinin önemli alanları arasında bulunan Harbiye Şelalesini gezmek için hatay araç kiralama faaliyetlerine başvuru yapmak mümkündür.

Defne Simon Manastırı

Hatay ilinin önemli yapıları arasında bulunan ve Defne ilçesi sınırlarına yakın konumda olan Simon Manastırı, tarihi ve kültürel açıdan önemlidir. Turistik açıdan önemli bir özelliğe sahip olan yapı, doğal ve güzel manzarasıyla da dikkat çekmektedir. Mimari açıdan da güzel olan yapı birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Denize yakın bir bölgede kurulan manastır günümüzde yıkılmış yapıda olsa da bazı tarihi dokularını kaybetmemiştir. Bölgede çeşitli kültürlere ait kalıntılara rastlamak da mümkündür. Çeşitli taşlar ile yapılan manastır inanç turizmi açısında da önemli yerler arasındadır. Hem doğal hem de kültürel yapısıyla önemli olan yapıyı gezmek için Defne rent a car hizmetlerinden yararlanılabilir.

Defne Konaklama ve Ulaşım Hizmetleri

Defne ilçesi, bölgenin tarihi ve doğal yapıları açısından zengin yapıya sahip olan ilçeleri arasındadır. Merkezi bir ilçe olması sebebiyle çeşitli hizmetler gelişmiştir. Konaklama hizmetleri konusunda otel ve pansiyonlar öne çıkmaktadır. İlçe merkezi ve çevresinde bulunan tesislerde konaklamak ve zaman geçirmek mümkündür. İlçede işi olan kişiler için hizmet veren oteller ve Defne kurumsal araç kiralama seçenekleri mevcuttur.
defne-araç-kiralama.png
Defne Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Hatay ilini gezip görmek amacıyla yola çıkan kişilerin Defne ilçesini gezmek amacıyla yararlanabileceği çeşitli ulaşım faaliyetleri bulunmaktadır. Merkezi bir ilçe olan Defne ilçesine birçok il ve ilçe merkezinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca bölge ve çevresini toplu taşıma araçları ile de gezilebilmektedir. Özel araç ile gezmek isteyen kişilerin yararlanabileceği Hatay Defne araç kiralama hizmetleri de mevcuttur.