Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Acıpayam Araç Kiralama - Acıpayam Oto Kiralama

Acıpayam Nerede Ve Hangi İldedir?

Acıpayam Ege bölgesinde bulunan ve Denizli ilimize bağlı bulunan ilçelerden biridir. Denizli merkezinden yaklaşık 1 saat uzaklıkta yer almaktadır. Acıpayam ilçesinde ziyaretçilerin görmesi gereken tarihi ve doğal pek çok güzellik bulunmaktadır. Acıpayam gezinizde gördüğünüz her mekân sizi bambaşka duygulara taşıyacaktır. 

İlçe gezinizde her yeri yakından görmek ve araç trafiği ile yorulmamak için Acıpayam araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirisiniz. İstediğiniz modelde ve markada pek çok araç dakikalar içerisinde size tahsis edilebilinmektedir. Ziyaretlerinizi hangi mevsimde yaparsanız yapın işlerinizi kiralamış olduğunuz araç sayesinde çok kolaylaştıracaksınız. 

İlçede görülecek çok fazla mekân bulunmaktadır. Bu mekânların tamamını görmek için Acıpayam gezilecek yerler listesi oluşturabilirsiniz. Bu liste sayesinde her yeri görüp görmediğiniz endişesini yaşamadan ilçe gezinizi tamamlayabilirsiniz. 

Ayrıca ilçe gezinizi kalabalık guruplar halinde gerçekleştirecek iseniz Denizli araç kiralama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Gurubunuz ne kadar kalabalık olursa olsun mutlaka uygun bir araç bulabilirsiniz. 

acıpayam-araba-kiralama.png

Geziniz süresince her anın tadını çıkarmak ve harika anılar biriktirebilmek için denizli oto kiralamafirmalarınca sunulan hizmetleri e ekonomik fiyatları kesinlikle değerlendirmelisiniz. Çünkü yaşanılan anları kusursuz kılmak için bir aksilik yaşamamak gerekir. Yaşanan küçük bir ulaşım sıkıntısı nedeni ile neden tatiliniz sıkıntılı bir süreç yaşasın ki…

İlçe genelinde bulunan Denizli Acıpayam araç kiralama firmasından kiralayacağınız aracının rahat koltuğuna kurularak elinizdeki gezi listesinde yer alan güzellikleri görmek için emniyet kemerinizi takarak artık gaza basabilir ve ilçeyi farklı yönleri ile tanımaya başlayabilirsiniz. 

Acıpayam Tarihini Öğrenelim

Acıpayam farklı pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ilçelerden biridir. Tarihi MÖ 2000’li yıllara kadar dayanmaktadır. Hititler, Persler, Büyük İskender İmparatorluğu, Roma, Bizans, Germiyanoğulları, Selçuklu ve Osmanlı gibi devletler ilçede hüküm sürmüştür. 

İlçenin eski adı Hamit Ovası olarak bilinmekteydi. Daha sonra sancak olması ile birlikte adı Garbikaraağaç olarak anılmaya başlandı. Germiyanoğulları topraklarına dâhil olduğunda ise Asikaraağaç adını almıştır. İlçe ne zaman ve hangi nedenle Acıpayam adını aldı bilinmemektedir. Ancak bir rivayete göre ilçede çok sayıda badem ağacının bulunuyor olması bu ismi almasına neden olmuştur. Çünkü yerel halk halen bademe payam demektedir. Bu iddiayı güçlendiren bu söylemlerdir. 

İlçe gezinizde tarihi çok daha yakından koklamak adına Acıpayam araba kiralama firmalarından kiralamış olduğunuz araçlar ile bu alanlar içinde kaybolmanın keyfini sonuna kadar çıkarmanız mümkündür. 

acıpayam-araç-kiralama.png

Acıpayam Gezilecek Yerler

İlçe gezinize başlarken Acıpayam oto kiralama firmasından kiraladığınız rahat aracınızın koltuğuna kurulduktan sonra ilk durağınız kesinlikle Çarşı Camisi olmalıdır. Bu cami ilçe merkezinde bulunmaktadır. Bu camiyi farklı kılan özelliği Ege Bölgesinde inşa edilmiş olan tek dört minareli cami oluşudur. Cami minareleri farklı ilçelerden bile görülebilinmektedir. Bu caminin diğer bir farklı yönü ise ilçe halkı tarafından çeşitli fedakârlıklar ve yaşanan zorluklar ile inşa edilmiş olmasıdır.

Doğal güzellikler ile gezinize devam etmek için Acıpayam kiralık araç firmasından seçmiş olduğunuz aracınızı Keloğlan mağarasına doğru sürmelisiniz. Bu mağara Acıpayam ilçesine 18 km mesafede bulunmaktadır. Bu mağara Dodurgan mağarası olarak da bilinmektedir. Keloğlan mağarası 1990 yılında keşfedilmiştir. 2003 yılından beride doğal mekânlar arsında yer alarak ziyaret edilmektedir. Mağara tam 145 m uzunlukta ve yaklaşık olarak 5 – 6 metre yüksekliktedir. Mağara içerisine girdiğiniz zaman sarkıt ve dikitlerden oluştuğunu göreceksiniz. Bu farklı mağara sizi adeta büyüleyecek ve zaman nasıl geçmiş anlamayacaksınız bile. Acıpayam’da bulunan bu mağara en yoğun ziyaretçi alan yerlerdendir. Çünkü mağaranın astım hastalarına şifa sağladığına inanılmaktadır. 

Yazır camisi ise ilçeye 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Acıpayam rent a car firmasından kiralamış olduğunuz son model aracınız ile yaklaşık 20 dakika sonra camiye ulaşmış olacaksınız. Cami 1800’lü yıllarda inşa edilmiş ve farklı mimarisi ile dikkat çekmektedir.

Hem tarihi kalıntıların olduğu hem de eşsiz doğal güzelliklerin bir arada olduğu Karpuz deresi mağarası kesinlikle görülmelidir. Bu mağara dik kayalıkların olduğu bir yerde bulunması nedeni ile dağcılar tarafından çok fazla ilgi görmektedir.

Geziniz sırasında biraz dinlenip temiz hava almak için ise Evkara çamlığını tercih etmelisiniz. Mis gibi çam kokuları arsında piknik yaparak keyifli anlarınızı zirveye taşıyabilirisiniz.

acıpayam-oto-kiralama.png

Acıpayam Gezi Turu

İlçe gezinize başlamadan evvel Acıpayam ucuz araç kiralama seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Çünkü görmeniz gereken tarihi ve doğal güzelliklerin farklı mekânda olmaları nedeni ile bu araç tüm gezinizi oldukça konforlu kılacaktır. 

Acıpayam’da Ne Yenir?

Acıpayam Ege bölgesinde bulunduğundan dolayı bölgeye has zeytinyağlıları ve mezeleri tada bilirsiniz. Bunun yanı sıra biber tartarı, çaput aşı, Arabaşı, tandır kebabı, yen böreği, mısır gömbesi, börülce böreği, süller pidesi, kiide, patlıcanlı kapama, patlıcan kebabı, patlıcan soğan, kuru biber ve patlıcan dolması, börülceli tarhana, yumurta salatası, peynir ve yufka ekmeği farklı yorumlanmış halleri ile mutlaka bu mutfaktan denemelisiniz. Oldukça zengin bir mutfağa sahip olan bu küçük ama harika ilçede sırf bu harika lezzetleri denemek için bir gün ayırmanız gerekmektedir. Damaklarınızda unutulmaz tatlar bırakacak olan bu farklı ve bir o kadar güzel yemeklerin tadını çıkarınız.