Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Babadağ Araç Kiralama - Babadağ Rent A Car | Gezgin 7/24

Tekstilin Kalbi Babadağ

Ege Bölgesinde Denizli’nin ilçesi olan Babadağ Denizli il merkezine 36 kilometre uzaklıktadır. Babadağ ilçesinde yerleşim 700 yıl önceye dayanmaktadır. 1500 lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğunda Kanuni Sultan Süleyman döneminde köy olan Babadağ’ın adı da Kadıköy’dü. 1935 yılında Kadıköy ismi değiştirilip sırtını yasladığı dağlardan esinlenerek Babadağ ismini almıştır. 1988 yılına kadar Sarayköy ilçesine bağlı olan Babadağ bu tarihten sonra ilçe olmuştur. Babadağ tekstil ve dokumacılık sektöründe gelişmiş ve tekstil ilçesi olarak anılan bir yerleşimdir. Tekstil fabrikaları, tekstil üretim yerleri ve satış yerleri başta olmak üzere Babadağ gezilecek yeler içinde tarihi ve doğal güzellikler de vardır.

Tekstil ve dokuma Babadağ ilçesinin öncelikli sektörüdür. Havlu, bornoz, çarçaf, nevresim gibi ev tekstili başta olmak üzere birçok tekstil ürünü Babadağ’da tekstil fabrikaları ve tekstil üretim yerlerinde üretilmektedir. Babadağ’da üretilen tekstil ürünleri Türkiye’deki birçok pazara gönderilmekte aynı zamanda da yurtdışına da ihracat yapılmaktadır. Denizli’de bulunan Babadağlılar İş hanında Babadağ’da üretilen tekstil ürünlerinin satışı yapılmaktadır. Babadağlılar İş hanı tekstil ihtiyacı olan herkesin ihtiyacı olan ürünleri kolay ve uygun fiyata bulabildikleri bir yerdir. Babadağ’a gelen ve Babadağ’daki tekstil üretim işletmelerinden tekstil ürünlerini alanlar Babadağ oto kiralama firmalarından araç kiralayarak aldıkları tekstil ürünlerini taşıyabilirler.

babadağ-araba-kiralama.png

Babadağ’a Nasıl Ulaşılır?

Denizli merkez ve Denizli’nin diğer ilçelerinden Babadağ’a karşılıklı minibüs seferleri olmaktadır. Denizli ve Babadağ dışından Babadağ’a gelecek olan kişiler karayolu, demiryolu ve havayolu ulaşımı ile önce Denizli’ye ardından da Babadağ’a ulaşabilirler. Karayolu ile Denizli’ye gelip Denizli otogardan Babadağ ilçesi minibüslerine binip Babadağ’a ulaşılabilir. Tren ile Denizli Tren Garına gelip yine Babadağ minibüsleri ile Babadağ’a gidilebilir. Minibüs kullanmak istemeyenler için Denizli Babadağ araç kiralama seçenekleri mevcut olup araç kiralayıp Babadağ’a gidilmesi mümkündür. Havayolu seçeneği ile Babadağ’a ulaşım yine Denizli üzerinden olmaktadır. Denizli’de bulunan Çardak Havalimanı’na iniş yapan uçak seferleri ile Denizli’ye geldikten sonra Babadağ araba kiralama hizmetinden yararlanıp kiralık aracı havalimanından teslim alıp Babadağ’a ulaşım sağlanır. Babadağ’a ziyaret sırasında araç kiralamanın bir avantajı da araç ile Babadağ’da gezilecek yerlerin rahat ve konforlu gezilebilmesidir.

Babadağ Evleri 

Renkli kiremit çatılı ve tek katlı ya da iki katlı olan Babadağ’daki Eski mimariye göre yapılan evler Babadağ ile bütünleşmiştir. 1900 lü yılların başları ve ortalarında yapılan Babadağ Evleri restore edilip aslına uygun yenilenmiştir. Fotoğraf tutkunları Babadağ evlerini fotoğraflamak için Babadağ’a gelmektedir. Dar ve kıvrımlı sokaklarda adeta bir tabloyu andıran rengarenk Babadağ evleri denizli oto kiralamafirmalarından kiralanıp gezilebilecek gezi detaylarıdır.

Taşdelen Yaylası 

Babadağ ilçesinin sırtını yasladığı Babadağ’ın kuzey yamaçlarında bulunan Taşdelen Yaylası çam ormanları ile kaplı bir yayladır. Çam ormanları dışında kestane ve ceviz ağaçları da vardır. Babadağ’a uzaklığı kilometre olan yayla doğa severlerin rotası olmuştur.  Yürüyüş yolları bulunan Taşdelen Yaylası’na yürüyüş sevenler ve kamp tutkunları dört mevsim gelmektedir. Sıcak yaz günlerinde serin ve çam ormanlarının temiz havası sıcaktan bunalan Babadağlılar için nefes alma yeri olmaktadır. Taşdelen Yaylasında kaynak suları çoktur ve yaylada su pınarlarına sık aralıklarla rastlanmaktadır. Piknik yapmak ve kamp yapmak için Taşdelen Yaylasına gitmek isteyen kişiler araç ihtiyaçlarını Babadağ araç kiralama firmaları karşılamaktadır.

babadağ-araç-kiralama.png

Kırcataş Camii

1800 yılında Mihrişah Valide Sultan tarafından yaptırılan Kırcataş Camii 220 yıllık camidir. Tarihi bir cami olmasının getirdiği dezavantaj ile Kırcataş Camii heyelan ve deprem gibi doğal afetlerle zarar görmüştür. İki asırı aşkın zamandır ayakta durmaya çalışan bu camiyi Babadağ ucuz araç kiralama alternatifleri içinden araç kiralanıp cami görülebilir.

Hamidiye Camii

Babadağ Gazi Mahallesinde bulunan Hamidiye Camisinin yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. 1850 li yıllarda yapıldığına dair işaretler bulunan Hamidiye Cami günümüzde ibadetlerde kullanılmaktadır. Babadağ ilçesi Babadağ’ın eteklerine kurulmuş bir ilçe olduğu için engebeli ve dar yol ve sokaklara sahiptir. Hamidiye Camisinin alt mahallerine ulaşmak için caminin bulunduğu yerden yol geçmesi gerekiyormuş. Bu soruna çözüm olarak caminin zemininden sokak geçirilmiş ve cami bu farklı mimarisi ile dikkat çekmektedir. Babadağlılar bu özelliğinden dolayı Hamidiye Camisine Köprülü Cami de demektedirler. Bu ilginç mimariye sahip camiyi ziyaret etmek isteyen ve aracı olmayan kişiler Babadağ kiralık araç ile gelip ilginç camiyi görebilirler.

babadağ-oto-kiralama.png

Babadağ Babafest Festivali

Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Babafest’in birincisi 2018 yılında düzenlenmiştir. İki gün süren festivalde Babadağ’da üretimi yapılan dokuma ürünlerinin ve Babadağ’ın yöresel yemeklerinin tanıtımı yapılmaktadır. Babadağ’ın komşu ilçelerinin de stand açtığı festivalde Denizli oto kiralama firmalarından araç kiralanıp festival ziyaret edilebilmektedir. Babafest gelenek ve göreneklerin yaşatılmasını hedefleyen bir festivaldir. Festivalde sanatçıların konserleri ile Babadağ halkı keyifli vakit geçirmekte, kurulan oyun parklarında da çocuklar eğlenceli vakit geçirmektedirler.

Babadağ’ın Lezzetli Yemekleri

Babadağ’ın geleneksel ve lezzetli yemeği olan keşkek Ege Bölgesi ile özdeşleşmiş bir yemek olmasına rağmen Babadağ ile özdeşleşmiş bir yemektir. Buğday ve etin beraber dövülerek yapılan keşkek özellikle köy düğünlerinin değişmez yemeğidir. Etin tencerenin ters kapatılarak pişirildiği ve bu ilginç pişirme tekniği ile dünyada tek olduğu bilinen et kapama da lezzetli Babadağ yemekleri arasındadır. Babadağ’ın bu lezzetli tatları için Babadağ rent a car seçeneklerinden araç kiralayarak Babadağ’a lezzet turu yapılabilir.