Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Baklan Araç Kiralama - Baklan Rent A Car | Gezgin 7/24

Denizli Baklan İlçesi

Denizli’nin ilçesi olan Baklan Denizli’ye 60 kilometre mesafededir. Denizli ve Baklan arası ulaşım minibüs seferleri ile sağlanabildiği gibi Baklan araç kiralama seçenekleri de ulaşım için bir alternatiftir. Beşparmak Dağlarının eteklerinde yerleşim olan Baklan ilçesinde yerleşimin tarihi 1200 lü yıllara uzanmaktadır. Anadolu Selçuklu Devleti döneminde kurulan Baklan 1990 yılında ilçe olmuştur. Baklan’da yayla iklimi hissedilmekte olup yayla iklimi kışları soğuk ve yağışlı yazları sıcak ve kurak olan bir iklimdir. Tarım ve hayvancılık Baklan’da yaşayanların geçim kaynağıdır. Tarihi yerler Baklan gezilecek yerler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Baklan Ulaşım Seçenekleri 

Baklan’a Denizli’nin diğer ilçelerinden ve Denizli’den minibüs seferleri vardır. Denizli dışından Baklan’a ulaşım için önce karayolu, demiryolu ya da demiryolu ile Denizli’ye gelip Denizli’den minibüs ile Baklan’a gidilebilir. Zaman kısıtlaması olan ve minibüs seferi ile Baklan’a gidemeyecek olanlar Baklan araba kiralama firmalarından kiraladıkları araç ile Baklan’a gidebilirler. Denizli havalimanı kullanılarak uçak ile Denizli’ye gelinip Baklan’a geçiş yapılabilir. Denizli havalimanı dışında İzmir Adnan Menderes Havalimanı ‘da Baklan’a 250 kilometre uzaklığındadır. Gerekli olduğu durumlarda İzmir Adnan Menderes Havalimanından da ulaşım sağlanıp Baklan rent a car araç filolarından araç kiralanıp Baklan’a ulaşım sağlanır.

Hüsamettin Bey Türbesi 

Baklan ilçesinde bulunan Hüsamettin Bey Türbesinin yapım tarihi ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Türbenin yapısında yapılan araştırmalarda türbe 12. Yüzyılda Denizli’nin Türkler tarafından fethi sırasında şehit düşen komutan Hüsamettin Bey’e ait olduğu bilgisine varılmıştır. Hüsamettin Bey Türbesi dileği olan kişilerin dileklerinin gerçekleşmesi için adaklar adadığı bir türbe olmuştur. Baklan dışından da adak adamaya Hüsamettin Bey Türbesi’ne gelmektedirler ve bu ziyaretleri için Denizli Baklan araç kiralama firmaları araç kiralama hizmeti vermektedir.

baklan-araç-kiralama.png

Çalkebir Höyüğü

Baklan’a 6 kilometre mesafede bulunan ve aracı olmayan kişilerin Baklan kiralık araç ile gidilebilecek Çalbekir Höyüğü Boğaziçi kasabasındadır. Frig dönemi, tunç dönemi ve Roma dönemine ait tarihi eserler ve tarihi kalıntılar höyükte bulunmaktadır. Arkeoloji ve tarihi eser tutkunlarının severek ve keyifle ziyaret edebilecekleri bir höyük olan Çalkebir Höyüğü Baklan tarihi eserleri arasındadır.

Baklan Boğaziçi Camisi

Baklan ilçesine bağlı Boğaziçi Kasabasında bulunan Boğaziçi Camisinin yapım yılının 1772 yılı olduğu bilinmektedir. Minber ve vaaz kürsüsü sade olan caminin duvarları ve ahşap destekleri ise maniber ve vaaz kürsüsünün sadeliğinin aksine kalem süslemeleri ile bezenmiştir. Caminin süslemeleri bir tabloyu andırmaktadır. Çiçek desenleri, Kabe resmi, cami resmi, cennet ve cehennem figürleri, kılıç gibi resimleri caminin süslemelerinde ön plana çıkmaktadır. Yapılma esnasında toprak çatı olan caminin çatısı sonraki dönemlerde yapılan onarım ve tadilatlarda kiremit çatı yapılmıştır. Boğaziçi Camisinin görkemli kapısı da camiyi ziyarete gelenleri büyülemektedir. Yapılışndan sonraki yıllarda camiye ek cemaat bölümü yapılmıltır. Baklan’dan Boğaziçi kasabasına gidip bu camiyi gezebilmek için Baklan ucuz araç kiralama yapılabilir.

baklan-oto-kiralama.png

Kuyucak Camii ve Kuyucak Tarihi Kavak

Baklan’a bağlı köy olan Kuyucak Köyü yaklaşık 1000 yıllık bir köydür. Köyde bulunan Kuyucak Camisinin yapılış tarihinin 1230 olduğu bilinmektedir. Rivayete göre 1230 yılında Kuyucak Köyünden geçen Çivrilli Çorbacıoğlu adında bir zengin köyden geçerken ezan sesini duyar ve ezan sesinden çok etkilenir. Ezan sesinin etkisiyle camiye gelen Çorbacıoğlu sadece küçük bir odadan olan camiyi görür ve köye cami yaptırmaya karar verir. Zengin Çivrilli Çorbacıoğlu camiyi yaptırır. Köyde bulunan tarihe tanıklık yapan bir de kavak ağacı vardır. Tarihi kavak ağacının köy ile aynı yaşta yani 1000 yaşında olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Yüzyıllık eserleri bulunan Kuyucak Köyüne gelip hem köy havası alıp hem tarihi camiyi ve tarihi kavak ağacını görmek için Denizli oto kiralama şirketlerinden araç kiralanıp Kuyucak’a gelinebilir.

Karacatepe Höyüğü

Baklan İcikli Köyünde bulunan Karacatepe Höyüğü eski çağlardaki dönemlerden kalan bir höyüktür. Geçmiş dönemlere ait bilgilere ait izler taşıyan bu höyük tarihe rehberlik etmektedir. Höyükte bulunan seramik kalıntıları ve seramik parçalarından höyüğün Tunç, Frig, Helenistik ve Roma dönemlerine ait izler bulunmuştur. Baklan’a gelen ziyaretçiler Baklan rent a car hizmetlerinden yararlanarak Karacatepe Höyüğünegelip ziyaret edip tarihi eserleri gezebilirler.

Beşparmak Dağları Arkeolojik Yerleşimi

Baklan’ın eteklerinde kurulduğu dağ olan Beşparmak Dağları tarihe tanıklık yapmış dağlardır. Beşparmak Dağlarının eteklerinde yapılan kazılarında Roma dönemine ait seramik kalıntıları bulunmaktadır. Antik taş ocağı ve kesme taşlar da Beşparmak dağlarında bulunan tarihi kazılar ile ortaya çıkan kalıntılardır. 

Tarihi eserler ve tarihi kalıntıları görmek isteyen arkeoloji tutkunları Baklan oto kiralama firmalarından araç kiralayıp bu eserleri gezebilmektedir.

baklan-rent-a-car.png

Baklan Hüsamettin Gaziyi Anma ve Bahar Şenlikleri

Baklan Belediyesinin düzenlediği Hüsamettin Gaziyi Anma ve Bahar Şenlikleri her yıl haziran ayında düzenlenmektedir. Şenlikler kapsamında stantlar kurulmakta, yürüyüş etkinlikleri düzenlenmekte ve havai fişek gösterileri düzenlenmektedir. Selçuklu komutanı olan Hüsamettin Gazi Baklan ilçesini Bizans hakimiyetinden kurtaran komutandır ve Hüsamettin Gaziye vefa borcu olarak şenliklere bu isim verilmiştir. Baklan’da yaşayanlar, Baklan’lı olup Baklan dışında yaşayanlar festival ve şenliklere katılım sağlamak ve memleket özlemlerini gidermek için Baklan’a gelmektedir. Bayram havasında geçen şenlik günlerinde Baklan kurumsal araç kiralama filosundaki araçların kiralanması da yapılmaktadır.