Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Beyağaç Araç Kiralama - Beyağaç Rent A Car | Gezgin 7/24

Beyağaç Gezilecek Yerler

Verimli bir ova üzerine kurulmuş olan Beyağaç, tarihi kalıntılarından daha çok yeşilliği ve tabii güzellikleriyle ön plana çıkar. Büyük Menderes nehrine dökülen Akçay’ın ilçe merkezinden geçtiği Beyağaç gezilecek yerler ve mekanlarıyla dikkatleri çekmektedir. Gezmek ve kamp yapmak isteyenler için harika mekanlar bulunmaktadır. Bol oksijenli ve tertemiz havalı olan mekanlar yazın serin yer arayışında olanlar için idealdir. Yaşları yüzyılları geçen yıllık karaçamları ve anıt ağaçlarıyla bilinen ilçede gezmek için en uygun yol Beyağaç araç kiralama firmalarından araba temin etmektir. Böylece geziniz hem daha hızlı hem daha konforlu olacaktır. 

Beyağaç Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Denizli iline bağlı 19 ilçeden biridir. İl şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 94 km’dir. Denizli’ye ülkemizin dört bir tarafından şehirlerarası otobüsler işlemektedir. Denizli otogarından ilçeye kalkan minibüsler bulunmaktadır. Dolmuş veya ilçe otobüsleriyle ilçe merkezine ulaşım sağlanır. İlçeyi ve çevresindeki güzellikleri daha kolay gezmek için Beyağaç oto kiralama hizmetlerinden faydalanılması tavsiye edilir. 

Beyağaç Geçim Kaynakları

İlçe halkının öncelikli geçim kaynağı tütün üreticiliğidir. Tütünün yanı sıra zengin krom yatakları, ormanlar ve nispeten turizm ilçe ekonomisine fayda sağlamaktadır. Çevre ilçelere oranla daha fazla karın yağdığı ilçe soğuk olduğundan tarım çeşitliliği fazla değildir. 

beyağaç-araç-kiralama.png

Beyağaç Tarihi Geçmişi

Osmanlı zamanından padişah III. Ahmet’in kızı Mihrişah Sultan’a çeyiz olarak verilmiş olan toprakların geliri vakfedilerek Mihrişah Sultan tarafından Medine’ye bağışlanmıştır. Eskere ve Sarıyer köylerinin birleşmesinden 1966 yılında meydana getirilen ilçe 1972’de belediye olarak tescillenmiştir. 1991’e kadar Kale ilçesine bağlı olup bu yıldan itibaren ayrılarak günümüzdeki konumunu almıştır. 

Beyağaç Ne Yenir?

Arpa, mısır, karpuz gibi ürünlerin yetiştirildiği ilçede Denizli lezzetleri hakimdir. 

Topuklu Yaylası Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 20 km’lik mesafede bulunan Topuklu Yaylası’na en kolay ulaşım Denizli Beyağaç araç kiralama hizmetleriyle gerçekleştirilir. Ağaçlarla kaplı, tertemiz havası, soğuk suları ve yeşillikleriyle Topuklu Yaylası’nda günübirlik piknikler yapılmaktadır. Kamp yapmak isteyenler için uygun yerler vardır. Güneş enerjisi ile aydınlatılan yayla yüksekçe bir konuma sahip olduğundan Gökova Körfezi ve gün batımı manzarası harikadır. Yaylada bulunan tesisler, alabalık lokantaları, fırın, konaklama alanları ve diğer mekanlarda güneş enerjisi kullanılmaktadır. Doğanın içerisinde eşsiz bir tatil yerine dönüştürülmüş olan yaylada her yıl Haziran ayına şenlikler yapılmaktadır. denizli oto kiralama firmasından temin edilen araçlarla şenliklere gelinip eğlenceli vakit geçirilebilir. 23

Kartal Gölü Nerededir? Hakkında Bilgi

Sandraz Dağı’nın zirvesinde yer alan krater gölü ilçe merkezine 23 km uzaklıktadır. Beyağaç araba kiralama fırsatları Kartal Gölü’ne en kolay ulaşım seçeneğidir. Milli park olarak ilan edilen Kartal Göl’ün çevresinde ülkemizin en yaşlı Karaçam Ormanı vardır. 850 ila 1300 yıl arasında yaşa sahip olan karaçamların bulunduğu ve göl sit alanıdır. 

beyağaç-araç-kiralama.png

Yeşilin gölün mavisiyle harmanlandığı yerde piknik yapılmakta, çadır kampları kurulmakta ve doğa yürüyüşleri etkinlikleri yapılmaktadır. Her yıl Ağustos ayında Eren Şenlikleri düzenlenmektedir. Bölgeye orman yoluyla ulaşıldığından Beyağaç kiralık araç şirketinden arazi aracı kiralamak daha doğru olacaktır. Bölge belirgin buzul aşınması ve birikmesiyle oluşan şekilleri barındırdığından Kartal Gölü Buzul Vadisi olarak da anılmaktadır. Buzul vadisinin 3 tarafı dik yamaçlarla çevrilidir. Yarımay şeklindeki çanakla başlayan eğim boyunca basamaklı iniş vardır. 

Gölün çevresinde sarıçiçekli gazal boynuzu, karahindiba, yonca, mera bitkileri ve üç gül gibi bitkiler yetişmektedir. Kartal Göl’de küçük balıklar yaşamaktadır. Tabiatı Koruma Alanı olarak ilan edilen bölge bütün güzelliğiyle yeni nesillere ulaştırılmak istenmektedir. Bitkileri, balıkları ve yeşillikleri görmek için hemen Denizli oto kiralama şirketinden araç kiralayıp yola çıkılmalıdır. 

Eşen Göleti Nerededir? Hakkında Bilgi

Ormaniçi dinlenme yeri olan göletin çevresi kızılçam ormanları ile kaplıdır. Baraj gölü olan Eşen Göleti’nde çeşitli su sporları yapılmaktadır. Kızılçam ormanlarının yeşilliklerinin göletin mavisine yansıması ile harika bir görüntü oluşturmaktadır. Gölette olta balıkçılığı yapılabileceği gibi çevresindeki uygun mekanlarda piknik de yapılmaktadır. İlçe merkezine 8 km uzaklıkta yer alan Eşen Göleti’ne en uygun ulaşım vasıtası Beyağaç rent a car hizmetlerinden yararlanmaktır. 

Karagöl Nerededir? Hakkında Bilgi

Ortalama 1335 metre rakımda bulunan Karagöl ilçe merkezine 16 km uzaklıktadır. Temmuz ayı gibi gölün suyu tamamen çekilmektedir. Yağışların olduğu sonbahar aylarında yeniden su tutmaya başlıyor. Göl sadece yağmur sularından beslendiğinden yağmurlu aylardan sonra gitmek daha doğru olacaktır. Gölün etrafında karaçam ağaçları vardır. Karaçam ağaçlarının ortalama yaşları ise 1000 civarında olduğu bilinmektedir. 

beyağaç-oto-kiralama.png

Beyağaç Karaçam Ormanı Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine uzaklığı 27 km olan Karaçam Ormanları geleceğe kalması için korunması gereken nadir doğal değerlerdendir. Beyağaç ucuz araç kiralama hizmetleri ormana en kolay ulaşım vasıtasıdır. 1700 ile 2000 metre rakımlar arasındadır. Ağaçlar Çiçekbaba zirvesinin kuzey yamaçlarında doğu ile batı yönünde yayılmıştır. Ağaçların yaşları 750’den başlayıp 1300’e kadar çıkmaktadır. Karaçamların yoğunluğu bölgede orman meydana getirmiştir. Çiçekbaba zirvesi ve çevresindeki 1309 hektarlık alan 1995 yılında 1.Derece Doğal ve Arkeolojik sit alanı ilan edilmiştir.