Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bozkurt Araç Kiralama - Bozkurt Rent A Car | Gezgin 7/24

Bozkurt Gezilecek Yerler

Doğal güzelliklere sahip olan Bozkurt gezilecek yerler ve mekanlar ile dikkatleri çekmektedir. Tabiat güzelliklerine ilgisi olan ve gezmeyi sevenlerin duraklarından biridir. 

Bozkurt Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Denizli ilinin ilçesidir. İl merkezine 52 km uzaklıktadır. İlçe, doğusunda Çardak, batısında Honaz, güneyinde Acıpayam, kuzeyinde Baklan ve Çal, kuzeydoğusunda Dazkır ile komşudur. İlçeye, Denizli merkezden kalkan dolmuşlar ve ilçe otobüsleriyle ulaşım sağlanır. Denizli merkeze, karayolundan şehirlerarası otobüslerle gelinir. Havayoluyla gelmek isteyenler ise ilçeye 23 km uzaklıktaki Çardak Havalimanını kullanabilir. Çardak Havalimanı terminalinden servisler veya diğer toplu taşıma araçlarıyla ilçeye geçilir. İlçe merkezini ve turistik alanlarını daha rahat gezebilmek için Bozkurt araç kiralama firmalarının sunduğu imkanların değerlendirilmesi tavsiye edilir.

Bozkurt Geçim Kaynakları

İlçe halkı geçimini tarım ile sağlamaktadır. Yakın zamanlarda sulama alanında çalışmalar yapılmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde sulu tarım yapılmaktadır. Böylece ürün çeşitliliği ve bolluğu sağlanmıştır. İlçe topraklarında; nohut, anason, kimyon, arpa, buğday, mısır, tütün, fasulye ve ay çekirdeği ürünleri yetiştirilmektedir. denizli oto kiralama firmalarının hizmetleriyle sulu tarım yapılan tarlalar ziyaret edilip ürünlerinin tadına bakılabilir. Tarımın yanı sıra alabalık işçiliği, hayvancılık ve bağcılık da yapılmaktadır.  

bozkurt-araba-kiralama.png

 Bozkurt Tarihi Geçmişi

1877 ile 1878 yılları arasında Osmanlı ile Rusya arasında gerçekleşen 93 harbinde Tuna’dan göç eden Bulgaristanlı muhacirler tarafından kurulmuştur. 1890 yılında Han-Abat Ovasında Hamidiye ismiyle kurulan köyün ilk ismi olan Hambat Selçuklular tarafından kurulan Han-Abat Kervansarayından gelmektedir. 1955 yılına kadar köy statüsünde olan topraklar 1995’de bucak olmuştur. 1956’da belediye, 1990’da kabul edilen yasa ile ilçe olmuştur. Bucaktan ilçeye dönüşen topraklara çevredeki muhacirler de göç etmiştir. Böylece ilçenin %60’ı muhacir olmuştur. 

Bozkurt Ne Yenir?

Muhacir ağırlıklı olduğundan ilçe mutfağında süt ve süt ürünleri ile yabani otlar ve sebzeler kullanılır. Süt ürünlerinin en meşhuru katık adı verilen kaymaktır. Isırgan ve labada otlarından yapılan yemekler, tekme tokat turşusu, ahlat armudu turşusu, mayalı hamurdan yapılan somun ekmeği, cızlama, peksimet, dolama, kiremit örtüsü, kiide, düğün kolacı, tıktık aşı, pabuç topu en meşhur lezzetleridir. En lezzetli yemekler köylerde yenir. Bozkurt araç kiralama hizmetleriyle köylere gidip lezzetler tadılabilir. 

Karakısık Kanyonu Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 7 km mesafedeki Karakısık Kanyonu’na Bozkurt oto kiralama şirketinden temin edilen arabayla kolayca ulaşım sağlanır. Orman alanında Emir Çayı’nın doğduğu bölgede bulunan kanyon ihtişamlı güzellikleri saklamaktadır. Bozkurt araba kiralama firmasından kiralanan araçla belli bir noktaya geldikten sonra yürümek gerekecek. Ağustos ve Eylül ayları, en güzel zamanlarıdır. Diğer aylarda suyun debisi yüksek olduğundan yapılan doğa yürüyüşlerini zorlaştırır. 

bozkurt-araç-kiralama.png

Karagöl Nerededir? Hakkında Bilgi

Çam ağaçları arasındaki Karagöl, tam bir doğal güzelliktir. Merkeze 52 km uzaklıkta bulunan göl eşsiz güzelliğiyle dikkatleri çekmektedir. Çambaşı Köyü’ne bağlı olup güney batıdaki Karagöl’e Bozkurt ucuz araç kiralama ile oldukça kolay varılır. Göl, yağmur sularıyla beslenmektedir. Temmuz ayında suları çekilen göl en güzel halini Ekim ve Kasım aylarında alır. Çam ağaçları bölgedeki havayı temizler. Ağaçların yeşilliği ile gölün mavisinin oluşturduğu nefes kesici manzarada piknik yapılabilir. Gölde balık tutulmaktadır. Bozkurt kurumsal araç kiralama şirketlerinin sunduğu hizmetlerle gidip, aracı bırakıp doğa yürüyüşü yapılabilir. Göl üzerinde sandalla gezerken güneşin batışı izlenebilir. 

Gurbet Çeşmesi Mesire Yeri Nerededir? Hakkında Bilgi

Mecidiye köyüne 1 km uzaklıktaki yol üzerinde bulunan Gurbet Çeşmesi, Kurban Mesire Yeri olarak da anılmaktadır. Bölge adını 12 ay boyunca hiç kurumadan akan çeşmeden almaktadır. Çeşmenin çevresi ağaçlarla kaplıdır. Tertemiz havası bulunan mesire yeri hafta sonu dinlenmek ve piknik yapmak için ideal bir yerdir. Bozkurt rent a car şirketlerinin sunduğu hizmetlerle şehrin kalabalığından uzaklaşıp muhteşem güzelliğe kavuşmak mümkündür.  

Çambaşı Mesire Yeri Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 25 km uzaklıktaki Çambaşı Köyü’nde bulunan mesire yerine stabilize bir yolla ulaşılmaktadır. Çam ormanları ile çevrili olan alan piknik yapmak için idealdir. 

bozkurt-rent-a-car.png

Gökdirekler Nerededir? Tarihi Geçmişi

İnceler mahallesinde bulunan mezarlıkların taşları ile ahşap başlıkları kendi dönemlerini hatırlatmaktadır. Eski Türk kültürüne göre gökyüzü, göğe çekilmiş bir çadır hükmündedir. Çadırın direkleri olan bu gökdireklerine karşı insanların saygısı vardır. Mezarların başlıklarında dayanıklılığı ile bilenen ardıç ağacı kullanılmıştır. Ardıç ağacının güzel bir kokusu vardır. Güzel kokunun dualarla ölen kişiye ulaşacağına inanılmış. Yokolma tehlikesi ile karşı karşıya olan mezar taşları mutlaka görülmelidir. Denizli Bozkurt kiralık araç firmalarının hizmetleri Gökdirekler’e gitmek isteyenlerin ulaşımında yardımcıdır.