Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Buldan Araç Kiralama - Buldan Rent A Car | Gezgin 7/24

Buldan Gezilecek Yerler

Küçük bir yerleşim yeri olmasına rağmen şehir merkezi tamamen tekstil ürünlerinin satıldığı dükkanlarla doludur. Caddedeki dükkanların kapı önlerinde dahi tekstil ürünleri görmek mümkündür. Dağ yamacında kurulmuş olan ilçe bezi yanında Buldan gezilecek yerler ve mekanlarıyla da tanınmaktadır. Küçük fakat gelişmiş olan kentin en yüksek noktası 1151 metrelik Geleyli Tepesi’dir. Üç tarafın dağlarla kaplı ilçedeki iki orman yangınla yok olmuştur. Nadiren kar yağar. Don olayına rastlanmaz. 

Buldan Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Denizli iline bağlı 19 ilçeden biridir. Aydın- İzmir yolunda ilerlerken yol üzerinde bulunmayan ilçe içeride kalmaktadır. Denizli’ye 42 km uzaklıktaki ilçeye ulaşmak için merkezden kalkan otobüslerle Sarayköy ilçesinden ana karayolundan ayrılarak 17 km daha gitmek gerekiyor. İlçeye vardıktan sonra gezmek ve turunuzu kolaylaştırmak için Buldan araç kiralama şirketlerinin sunduğu hizmetlerden yararlanmanızı tavsiye ederiz. 

Buldan Geçim Kaynakları

İlçe halkının temel geçim kaynağı dokumacılıktır. Sadece Buldan işi değil, Halep işi masa örtüsü, havlu, bornoz, Amerikan olarak bilinen ham bez, ipek işlemeler, yatak örtüsü, perdeye dönüştürülebilen bezler de üretilmektedir. Haziran ayının ilk haftasında Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali yapılmaktadır. 3 gün süren festival çok eğlenceli geçmektedir. Festivale katılmak için gelenler Denizli Buldan araç kiralama hizmetlerinden araç temin ederek bu süre içinde ilçenin gezilecek yerlerini de ziyaret edebilir.

buldan-araba-kiralama.png

Buldan Tarihi Geçmişi

Göçebe Türk aşiretlerinin Menderes nehrini geçip topraklara yerleşmesiyle bölgede yaşam başlamıştır. Bizans zamanında Çağış mevkiine yerleşirler.  1215’deki yerleşimler ilçenin temelini meydana getirir. Germiyanoğulları’nın egemen olduğu bölge 1428’de Osmanlı’ya geçmiştir. 1847’de Aydın iline bağlı iken 1883’te Denizli’ye bağlanır. İlçenin adı bölgedeki çınar ve kestane ağaçlarının bolluğundan gelmektedir. İsmin aslı Buladan’dır. Çınar ağacı anlamına gelen Buladan zamanla değişerek Buldan olmuştur. 

Buldan Ne Yenir?

İlçenin en önemli lezzetleri arasında Balcan Soğan adı verilen bir tür dürüm vardır. Çiğ patlıcan, soğan, yeşilbiber, domates, nar ekşisi ve peynirle yapılır. Karışım yufka içine konulup dürüm gibi yenir. Buldan oto kiralama şirketlerinin hizmetleriyle ilçenin köylerine gidip Balcan Soğan orada yenilmelidir. Köy yufkasıyla tadı harika olur. 

Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunan Süleymanlı Yaylası’nın çok güzel bir yolu vardır. Yoldaki güzel manzaraların keyfini çıkararak yolculuk yapmak için Buldan oto kiralama firmalarının hizmetleri kullanılmalıdır. İstenildiğinde araç durdurulup harika fotoğraflar çekilir. Düzlük olan yaylada büyük bir göl vardır. Deniz seviyesinden 1150 metre yüksekteki gölün içi tamamen sazlıklarla kaplıdır. 

Çevrede karaçam ormanları vardır. Beyaz ve kara leylek türlerinin genellikle görüldüğü göl göçmen kuşların uğraklarıdır. Buldan araba kiralama ile varılan yaylada 6 odalı 18 yataklı otel olduğu görülecek. Göl kenarındaki otelde lokanta da bulunmaktadır.  Kamp kurmak için ideal olan yaylada 2 çeşme ve 10 piknik ocağı mevcuttur. Hafta sonu yaklaşık olarak 500 civarında kişi kendi araçlarıyla veya Buldan kiralık araç firmalarından kiraladıkları arabalarla yaylaya çıkmaktadır. 

buldan-araç-kiralama.png

Tripolis Antik Kenti Nerededir? Hakkında Bilgi

Menderes nehri ile Yenice kasabası arasındaki bir yamaç üzerinde kurulu olan Tripolis antik kenti, merkeze 16 km uzaklıktadır. Buldan ucuz araç kiralama hizmetlerini sağladığı kolaylıkla rahat ulaşım sağlanan kentin ne zaman kurulduğuna dair net bilgi yoktur. Lidyalıların şehirlerinden biri olduğu kuruluştaki Apollonia adından çıkarılmaktadır. Sikkelerini bu adla bastırılmış olan kentin bazı bilim adamları Attaloslar tarafından kurulduğunu söyler. 

Kentin adının, kurucusu olduğu zannedilen Pergamon kralı I.Attalos’un karısının isminden dolayı Tripolis olduğu söylenir. Askeri amaçlarla yapılan kentte Roma ve Bizans mimarisinin etkileri görülür. denizli araç kiralama hizmetleriyle varıldığında Tripolis’te; kent, tiyatro, hamam, kale, sur ve nekropol kalıntıları görülecektir. Doğu ve güney yamaçlardaki nekropol alanında bulunan kayaya oyulmuş kaya mezarları ve lahit mezarlar insanların dikkatlerini çekmektedir.

Yenice Kaplıcaları Nerededir? Hakkında Bilgi

Yenice kasabasında bulunan kaplıcalar ilçe merkezine 16 km uzaklıktadır. İzmir yolundan saparak stabilize bir yolla kaplıcaya varılır. Tripolis harabelerinin yanından geçilerek suyunun sıcaklığı 44 olan kaplıcaya ulaşılır. Suyun içeriğinde sülfat, sodyum, kalsiyum iyonları ve hidrokarbonat bulunur. Romatizma, deri hastalıkları ve kalp damar sertlikleri olanlar hemen Denizli rent a car şirketinden araba kiralayıp kaplıcaya gelmelidir. Kaplıca bu hastalıklara iyi gelmektedir. 

buldan-rent-a-car.png

Kestane Deresi Nerededir? Hakkında Bilgi

Merkezden 1 km batıda bulunan Kestane Deresi, yeşillikler arasında bir piknik yeridir. Piknik yeri 1967"de yaptırılmıştır. Alanda çay bahçesi ve restoran bulunmaktadır. Kestane Deresi’ne yerli ve yabancı turistler gelmektedir.