Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çameli Araç Kiralama - Çameli Rent A Car | Gezgin 7/24

Çameli Gezilecek Yerler

Ormanlarla kaplı yeşilliklerle donatılmış bir ilçedir. İnsanı etkileyecek güzelliklere sahip olan Çameli gezilecek yerler bakımından zengindir. Doğal ve tabii güzellikleri ön plana çıkan ilçede insanın kendini huzurlu hissetmemesi mümkün değildir. Bakanın dönüp bir kere daha bakacağı etkileyiciliğine sahip güzellikte mekanlar bulunmaktadır. İlçenin hava durumu günlük değiştiğinden devamlı temkinli olmak ve günlük hava tahminlerine göre hareket etmek doğru olacaktır.

Çameli Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Denizli iline bağlı 19 ilçeden biridir. İl merkezine 112 km uzaklıktadır. Ulaşım konusunda sıkıntı olmayan ilçelerdendir. Anayol üzerindedir. Denizli merkezinden kalkan dolmuşlar ve ilçe otobüsleriyle Çameli’ne ulaşılabilir. İlçeye vardıktan sonra rahat gezmek için en uygun yol Çameli araç kiralama firmalarından uygun fiyatlı araç kiralamaktır. Böylece ilçe gezisi hem konforlu hem de ekonomik olacaktır. 

Çameli Geçim Kaynakları

İlçe halkının geneli geçimini tarımdan sağlar. Büyük baş hayvancılık yapılmaktadır. Mevsimlik işçilik ise yaygındır. Haziran ayıyla başlayıp Ağustos’un sonuna kadar yayla turizminden dolayı hareketlilik yaşanır. İlçe merkezinde Cuma günleri kurulan pazarda köylüler organik ürünlerini satmaktadır. Köylerde büyük çapta alabalık üretim tesisleri vardır. Denizli Çameli araç kiralama hizmetleri vasıtasıyla köylere gidip lezzetli alabalıkların tadına bakılabilir. 

çameli-araba-kiralama.png

Çameli Tarihi Geçmişi

Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu’nun Türkleşmesi sürecinde kurulmuştur. 1277 yılında Karamanoğulları Selçuklulara yenilmiştir. Yenilginin ardından Karamanlıların bir kısmı batıya göç etmiştir. Batı Anadolu’da farklı yerlere yerleşmişlerdir. Denizli ve Burdur çevrelerindeki Karaman gibi söylemler buna dayanmaktadır. Çameli’nin ilk adı da Karaman’dır. Cumhuriyet döneminde Köyceğiz’e bağlıdır. Zamanla esnafın bir kısmının Karaman’a yerleşmesi şehrin nüfusunu artırmıştır. İlk mescit burada yapıldığından halk Cuma namazı için şehre Karaman’a gelirmiş. Zamanla adı Cumayanı olarak değişmiştir. 1930’da nahiye olarak Marmaris’e sonra Köyceğiz’e bağlanmıştır. 1932’de Acıpayam’a bağlandı. 1953’de ilçe merkezi olup adı Çameli olarak değiştirilmiştir. 

Çameli Ne Yenir?

İlçeye giderken yol üzerinde satılan taze meyve, sebze, haşlanmış mısır, odun ateşinde çay ve kar şerbetinin tadına bakılabilir. İlçenin alabalıkları meşhurdur. Çameli oto kiralama firmalarından kiralanan araçla tarlalara gidip organik fasulye, kiraz ve cevizden satın alınabilir. Alabalık tesislerinde yetiştirilen balıklar çok lezzetlidir. Kalitesine nazaran çok uygun fiyatlı ceviz satılır. 

Çameli Yaylacık Dağı Nerededir? Hakkında Bilgi

2150 metre yükseklikteki dağ, zengin bitki türüne sahiptir. denizli oto kiralama sayesinde kolayca dağın güzelliklerine ulaşmak mümkündür. Yeşilliğiyle ön plana çıkan dağın dört tarafı yüksek termiklerle çevrilidir. Delta kanat ve yamaç paraşütü gibi sporlara uygundur. Temiz dağ havasında amatör ve profesyonel sporcular ikili veya tekli yamaç paraşütü uçuşu yapabilir. 

Kolak Gölü Nerededir? Hakkında Bilgi

Kolak köyünde yer alan göl, yeşil ağaçlar arasındadır. Çameli araba kiralama şirketlerinden temin edilen araçla göle kolayca ulaşılır. Gölün çevresi mesire alanı olarak kullanılır. Mesire alanında, otopark, çeşme, tuvalet, yürüyüş alanları vardır. Haftanın yorgunluğunu atmak isteyen yöre insanları hafta sonunu gölde geçirmektedir. Çameli kurumsal araç kiralama şirketinden araç kiralayarak mesire yerine gelenler araçlarıyla mutlaka İmamlar Gediği’n geçip gezmelidir. 

çameli-araç-kiralama.png

Paşa Deresi Mesire Alanı Nerededir? Hakkında Bilgi

Şehir merkezinde yürüme mesafesindeki Paşa Deresi mesire alanında oturma yerleri, yürüme alanları, piknik yerleri, çocuk oyun alanları, su deposu, spor aletleri, sulama sistemi, aydınlatma vardır. Peyzaj düzenlemesi yapılmış olan alanda dağdan gelen doğal ve buz gibi su vardır. Su sesi eşliğinde dinlendirici zaman geçirilebilir. Kamp yapmak için yerler bulunur. Kamp ihtiyaçlarını rahat taşıyabilmek ve alanın keyfini zamana sınırlı olmadan çıkarmak için Çameli ucuz araç kiralama hizmetlerinin fırsatları değerlendirilmelidir. Mesire yerinde içinde sincapların da bulunduğu harika fotoğraf kareleri yakalanabilir.  

İmamlar Gediği Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe ve yakın yerleşim yerindeki halkın piknik yapmak için geldikleri yerdir. Özellikle bayramlarda İmamlar Gediği mesire alanı çok dolu olur. Aile ve arkadaşlarla güzel vakit geçirmek için idealdir. 

Yörük Oturağı Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 5 km uzaklıktaki Yörük Oturağı en kolay Çameli kiralık araç şirketinden araç kiralayarak ulaşılır. Çam ağaçlarının içerisinde sessizlik ve huzurun keşfedildiği yerdir. Çameli ilçesi ve ovası Yörük Oturağı’ndan kuşbakışı izlenebilir. 

Sazak Kanyonu Nerededir? Hakkında Bilgi

Muhteşem trekking parkuruna sahip olan Sazak Kanyonu’nda 1 mağara, 3 tane şelale, buz gibi içilecek sular, yüzülebilecek temizlikte 3 veya 4 metre derinliği bulunan doğal havuzlar vardır. Çam ve kavak ağaçlarıyla süslenmiş olan kanyona Çameli rent a car hizmetlerinden temin edilen vasıtayla daha kolay ulaşım sağlanır. Alabalık ve çay balıkları bulunur. Kanyon içerisindeki Sazak mağarası, görülmesi gereken yerlerdendir. 

çameli-oto-kiralama.png

Elbette ki Çameli ilçesinin çok sayıda önemli turistik tesisinin bulunduğu bilinmektedir. Özellikle Sazak Kanyonu yakınlarında hizmet sunan konaklama alanlarının olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte bölgede araç kiralama hizmetlerinin de etkili bir şekilde gelişim gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bu sayede sorunsuz ve nitelikli bir şekilde hizmet sunan araç kiralama sektörünün bölgede etkili bir şekilde hizmet sunabilmektedir.