Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çardak Araç Kiralama - Çardak Rent A Car | Gezgin 7/24

Çardak Gezilecek Yerler

Güzel ve küçük bir şehir olan Çardak gezilecek yerler ve mekanlarıyla akıllarda yer etmiştir. İlçede en çok dikkati çeken Acıgöl ve gölün hemen kıyısındaki kimyasal ürün fabrikasıdır. Acıgöl’den çıkarılan kimyasal maddelerin burada işlendiği bilinmektedir. Gölden çıkarılan kimyasal madde, çamaşır yıkama deterjanlarında kullanılmaktadır. Deterjanların hammaddesini üretmek için fabrika hemen gölün kıyısına kurulmuş. Bu maddenin elde edilebilmesi için gölün suları teraslanmış. Havuzlara ayrılmış. Havuzlardaki sular, belli bir müddet güneş ışığında kurutulur. Kurumayla hammadde elde edilip fabrikada işleniyor. Gölün havuzlarının arasındaki setlerden araçla veya yürüyerek geçilir. Çardak araç kiralama firmasından kiraladığınız araçla havuzların arasındaki setlerden daha rahat geçebilirsiniz. 

Çardak Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Denizli iline bağlı ilçedir. İl merkezine yaklaşık olarak 57 km uzaklıktadır. Denizli’deki havalimanı Çardak ilçesinde, Denizli ile Afyon karayolunun bitişiğindedir. 1991 yılında hizmete giren havalimanı askeri ve sivil alanda hizmet vermektedir. İlçeye en kolay ulaşım havayoludur. Ankara asfaltı ilçenin içinden geçtiği için karayoluyla da ulaşım kolaydır. Çardak araç kiralama firmaları, ilçe içindeki gezileri ve havalimanına gelen turistlerin ulaşımlarını kolaylaştırır. 

Çardak Geçim Kaynakları

İlçe halkının geçim kaynakları hayvancılık, tarım ve esnaflıktır. Merkezde kuru tarım yapılmaktadır. Çaltı ve Gölçük köyleri ile Beylerli ve Gemiş kasabalarında toplam 13 bin 500 dekarda sulu tarım yapılmaktadır. Yapılan tarımda en fazla arpa, buğday, kimyon, pancar üretilmektedir. Çardak araba kiralama hizmetleri vasıtasıyla pancar ve diğer tarlalara gidilip ürünlerin tarladaki halleri görülebilir.

çardak-araba-kiralama.png

Hayvancılıkta ise süt inekçiliği, küçükbaş, koyunculuk ve büyükbaş hayvancılık yapılır. İlçede iki tane sodyum sülfat fabrikası, iki tane mermer fabrikası vardır. Ayrıca Çardak havalimanı da ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. Örneğin Çardak oto kiralama şirketleri en çok geliri havalimanına iniş yapan misafirlerden kazanarak ilçe ekonomisini canlandırmaktadır. 

Çardak Tarihi Geçmişi

Bölgenin tarihi Selçuklularla başlar. Bir müddet Germiyanoğulları’nın hakimiyet yaşanır. Yıldırım Beyazıt, bölgeyi Osmanlı topraklarına katar. Timur zamanından sonra tekrar 1429 yılında Osmanlı’ya geçer. Cumhuriyet zamanında köy olan ilçe önce Dinar’a sonra Honaz ve Bozkır bucaklarına bağlanmıştır. 1958’de ilçe statüsünü alarak Denizli’ye bağlanmıştır. 

İlçenin adı, önceleri Maymun Dağı eteklerinde yaşayan yöre halkından kaynaklanmaktadır. Yöre halkı hayvanlarını sıcaktan korumak için evlerinin ön ve yanlarına Çardak adını verdikleri gölgelikler yapmışlardır. Çardak kuran Türkmen köyünün yakınlarından geçenler buraya Çardaklı Köy derlermiş. İsim yerli Türkmenler tarafından benimsenir ve Çardak olarak kalır. 

Çardak Ne Yenir?

Biber tatarı, patlıcan kapama, tandır kebabı meşhurdur. Yöresel lezzetler merkezdeki ve çevredeki lokantalarda tadılabilir. Çardak oto kiralama hizmetleri lokantalara gitmek için kullanılabilir.

çardak-araç-kiralama.png

Acı Göl Nerededir? Hakkında Bilgi

Afyon Dazkır ile Çardak ilçesi arasındaki göl, Söğüt dağlarından inen su ile beslenmektedir. Denizden yüksekliği 836 metre olan gölün suyu acı ve tuzludur. Derinliği 3 ila 4 metredir.Çardak kiralık araç şirketlerinden kiralanan araçla göle ulaşılır. Suyunun bileşiminde tuzla birlikte sülfat, sodyum ve potasyum vardır. Gölün yanında kimyasal tesisler kurulmuştur. Gölden çıkarılıp işlenen madde deterjan, kozmetik, cam, boya ve deri sanayinde kullanılmaktadır. 

Kuş Cenneti Nerededir? Hakkında Bilgi

Sulak yerlerde ve dağlarda üreyen angıtlar yıl boyunca Kuş Çenneti’de çok sayıda görülmektedir. Acıgöl’de, 1993 yılında yaklaşık olarak 150 yuvadan oluşan flamingo kolonisi görülmüştür.  Her yıl aynı oran gerçekleşmese de Acıgöl çevresini ülkemizin flamingoların ürediği 5 önemli yerlerden biri haline getirmiştir. denizli araç kiralama hizmetleriyle alana gelip flamingolar seyredilebilir. Flamingoların yanında kılıçgaga, mahmuzlu kızkuşu, gülen sumru, akça cılıbıt gibi aynı zamanda üreyen kuş cinsleri de görülür. Acıgöl çevresinde yakın zamana kadar büyük bir toy popülasyonu yaşanmıştır. Yaşanan popülasyondan dolayı gölün kuzeydoğusundaki alana Toygüden adı verilmiştir. 

Beylerli Gölü Nerededir? Hakkında Bilgi

Acıgöl’ün 20 km güneybatısındaki göle Çardak kurumsal araç kiralama hizmetleriyle daha konforlu şekilde ulaşılır. Suyu tatlı olan gölün derinliği azdır. En derin yeri 4 metre olup denizden yüksekliği 850 metredir. Suyu kanalla Acıgöl’e verilir. Gölde balık yoktur. Beylerli veya Çaltı ile Acıgöl’ün bulunduğu bölge kuş türlerinin gözlemlendiği yerdir. 203 tur kuş bulunur. 22 tanesi kuluçkaya yatmıştır. En yoğun olan kuş cinsi turna ve toydur. 

çardak-araba-kiralama.png

Çardakhan Kervansarayı Nerededir? Hakkında Bilgi

Alaaddin Keykubat tarafından 1299 yılında yaptırılmış olan kervansaray ilçe merkezindedir. Geniş kara bir avluya sahiptir. 6 bölümlü holü vardır. Bir dönem Hanabat olarak anılmış olan kervansaray, Kurtuluş savaşı sırasında tahıl ambarı olarak kullanılmıştır. Çardak rent a car hizmetleriyle tarihi yapıya daha kolay ulaşılır. Çardak ilçesinde yer alan tarihi ve doğal alanları gezmek için rent a car hizmetlerinden yararlanmak gayet akıllıca bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede bölgede talep edilen araç kiralama hizmetlerine kolayca ulaşmak mümkün olmaktadır. Bununla birlikte bölgede turizm sektörünün de nitelikli bir şekilde gelişim göstermesi; bölgede uluslar arası kalite standartlarında bir hizmeti mümkün kılmaktadır.