Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çivril Araç Kiralama - Çivril Rent A Car | Gezgin 7/24

Çivril

Çivril, Ege Bölgesi’nde Denizli"ye bağlı 61000 nüfuslu bir ilçedir. İl merkezinden 93 kilometre uzaklıkta olan Çivril çok eski bir tarihi dokuya sahip olması ile dikkat çeker. İlçenin, batısında Karahallı doğusunda Sandıklı, kuzeyinde Sivaslı, güneyinde ise Dazkırı bulunur. Karasal iklim ile Akdeniz ikliminin beraber yaşandığı ilçede, yer yer görülen yükselti farklılıkları ile dikkat çeker. Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan Çivril gezilecek yerler açısından zengin potansiyele sahiptir. 

Çivril Geçim Kaynağı

Denizli’nin en büyük ilçelerinden biri olarak bilinen ilçe, adını buraya yerleşen Selçuklular zamanında edilmiştir. Suyu bol olan yerleşim yeri anlamına gelen Çivril"e bu ismi Çağatay Türkleri vermişlerdir. Sahip olduğu arazisinin yarısından çoğu düz ovadan oluşan Çivril araç kiralama ile ılıman iklimi sayesinde her mevsim gezilebilir. İlçenin kışları soğuk ve yağışlı geçer. 

Çivril"in en önemli akarsuyu Büyük Menderes"tir. Büyük Menderes ile çeşitli ilçelerden çıkan kaynak sularının birleşmesi sonucu Işıklı Gölü oluşur. Bu gölde pek çok kuş türü mevcuttur. Ayrıca çok sayıda tatlı su balığının yetiştiği göl 72 kilometrelik bir büyüklüğe sahiptir. Işıklı Gölü, doğal fotoğraf çeken profesyonel fotoğrafçılar için ilham kaynağı olur. Işıklı Gölü meşhur Turna balıkları ile ünlüdür. Buraya gelen turistler havaalanından Denizli Çivril araç kiralama ile buralardaki restoranlarda balıkların tadına varabilirler. 

çivril-araç-kiralama.png

İlçede Avcılık ve Tarımsal Faaliyetler

Kızıl geyikler ve sadece Çivril"de yetişen kızıl şahinler ilçenin doğal florasına çeşitlilik katar. Bu sayede bölgede avcılık oldukça gelişmiştir. Ayrıca Türkiye’de yetiştirilen ay çekirdeğinin %80’lik kısmı Çivril"de bulunur. İlçede elma ve şeftali de bol yetişen meyveler arasındadır. Gümüşsuyu şelalesi, ilçeye 30 kilometre mesafede bulunması dolayısıyla Çivril kiralık araç sayesinde rahatlıkla gezilebilir. Şelale, soğuk ve tatlı suyu ile bir piknik alanı olarak da kullanılır. 

2000 yılında ilçede Milli Park olarak ilan edilen Akdağ’da yaşayan kızıl geyikler, domuz, kurt, sansar, sincap ve tavşanın yanı sıra kartal ve keklik gibi kuşlarda bulunur. Akdağ’ın yamacında bulunan Sığır Kuyruğu çeşmesi doğal bir oluşumdur. Beycehöyük, inanç turizmine katkı sağlaması dolayısıyla sit alanı olarak ilan edilmiştir. Bu höyükte bulunan ince sanat eserleri Anadolu Medeniyetleri Müzesinde ve Pamukkale Hierapolis müzesinde sergilenir. Yörenin bilinen ilk adı Lâdik ve Tonguzlu’dur. Tarih öncesi çağlardan itibaren Bizans imparatorluğu dönemine kadar pek çok uygarlığın beşiği olan Beycehöyük, denizli oto kiralama ile ilçeye 5 km mesafede yer alır. 

Çivril Kültürel Faaliyetleri

Her yıl ilçede düzenlenen elma festivali Ağustos ve eylül aylarında yapılır. İlçede 1995 yılından beri yapılan festival 4 gün sürer. Çivril 9000 yıldan beri pek çok medeniyete beşiklik yapmıştır. Miryokefalon Savaşı bu ilçede yapılmıştır. Çivril araba kiralama firmasının araçları ile güvenli bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Çivril’de kurulan güneş enerji santralleri ile ekonomiye katkı sağlanır. Güneş enerjisi, çevreci ve düşük maliyete sahip bir sistemdir. Bu sayede, ilçenin elektrik ihtiyacı karşılanarak dışarıya olan bağımlılık azaltılır. Çivril ilçesinin Kardan mahallesinde yetişen çilekler yılın 7 ayı ürün verir. Şarlot çileği olarak bilinen çileğinin bir diğer özelliği ise açık havada yetişebilmesidir. Çivril kurumsal araç kiralama ile bu lezzetli çilekleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. 

çivril-oto-kiralama.png

Çivril Ekonomik ve Sanayi Gelişmeleri

Çivril ekonomisi, tarım ve hayvancılık üzerine kuruludur. İlçedeki tekstil fabrikalarında çalışan mevsimlik işçiler de mevcuttur. Çivril, halkının en önemli geçim kaynaklarından biri de Denizli bezidir. Yurt dışına da ihraç edilen bezler, ilçenin ekonomisine büyük katkı sağlar. Yörede her yerde dokunan bezler, ilçe halkının önemli gelir kaynaklarındandır. İlçede afyon, şeker pancarı, yonca, buğday, nohut ve mercimek fazla olarak yetişir. 

Çivril çekirdeksiz ve rezaki üzüm çeşitleri ile ünlüdür. 1960"lı yıllardan beri Avrupa"ya üzüm ihraç eden ilçe diğer meyve yetiştiriciliğinin artması ile üzüm ekimlerini azaltmıştır. İlçenin tarım işçisi ihtiyacını karşılamak için pek çok kişi çevre illerden Çivril’e gelir. Ayrıca altın piyasasının büyük bir kısmını elinde bulunduran Çivril bu alanda oldukça büyük başarılara imza atmıştır. İlçede altın bulunmamasına rağmen sarrafların çoğu burada yaşar. 

İlçeye alışveriş için gelen alıcılar Çivril oto kiralama araçları ile sarraflara ulaşım sağlar. Linyit kömür yatakları bulunan ilçede çıkarılan kömür, yakacak olarak kullanılır. Bu maden yöre halkının geçim kaynağı olarak önemli bir yer teşkil eder. Ayrıca ilçenin yüklü miktarda işletilmeye açılmamış bakır madeni de bulunur.

çivril-rent-a-car.png

Çivril Meşhur Yemekleri

İlçede arabaşı çorbası, biber tatarı, börülce böreği, mısır gömbesi, patlıcanlı kapama, süller pidesi, yen böreği, çaput aşı önemli yemekler arasındadır. İlçenin lezzet duraklarını Çivril ucuz araç kiralama firmasının araçları ile keşfe çıkabilirsiniz. Denizli’ye ulaşım karayolu ile sağlanır. İlçedeki havaalanından Çivril rent a car araçları ile kolay ulaşım sağlayacağınız turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede Çivril ilçesini rahatça gezebilmeniz de mümkün olacaktır.