Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 19.07 - 10:00
Teslim Tarihi 24.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Güney Araç Kiralama - Güney Rent A Car | Gezgin 7/24

Güney Gezilecek Yerler 

Ege Bölgesinde Denizli ilimize bağlı olan Güney, merkeze 75 km’lik uzaklıkta yer alır. M.Ö 2000’li yıllardan günümüze kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Güney ilçesi, farklı kültür ve gelenekleri ile dikkat çeker. Güney gezilecek yerler bakımından oldukça geniş doğal alanlar sunar. Güney ilçemiz doğu tarafından Çal, batı yönünden Buldan, kuzeyden Uşak Eşme, güney bölgesi Denizli merkez köylerinin etrafında konumlanmıştır. Akdeniz ile kara ikliminin görüldüğü ilçede, dağlık ve ormanlık alanlara ulaşım Güney araç kiralama sayesinde büyük kolaylık sunar.

 
Güney İlçesinin Doğal Geçim Kaynakları

İlçenin geçim kaynağı, tarımcılık üzerine faaliyet verir. Platoların sık olduğu ilçede; tütün, arpa, buğday, bağcılığın yanı sıra antep fıstığı, kekik, sera ve sofralık zeytin yetiştiriciliği önem taşır. İlçenin tarımsal faaliyetleri dışında modern hayvancılık için çalışmalar da yer alır. Zeytin ve bağ bahçelerine Güney oto kiralama hizmeti ile ulaşarak, ilçede yerel halkın yetiştirdiği doğal ürünleri satın alabilirsiniz.

 Güney İlçesinde Ekonomik ve Turistik Yerler

İlçe geçmişte Helenistik, Roma ve Bizans döneminde önemli yer tutmuştur. Helenistik dönemden günümüze ulaşan Sala antik kenti ile Roma ve Bizans dönemine ait para, mezar, kabartmalar, süslü mimari dokular ve işlenmiş yazılı tabletler Denizli Müzesinde sergilenir. İlçenin canlı ve turistik kaynağı olan müzeyi, Güney ucuz araç kiralama sayesinde ziyaret ederek tarihi dokuya şahit olabilirsiniz. Ayrıca ilçede, turizmi canlı tutan 300 kişi kapasiteli piknik alanı ile ilçenin ismini taşıyan şelale yer alır.

güney-araba-kiralama.png

 Güney İlçesinin Kısa Tarihçesi

Kesin olarak yerleşimin M.Ö 547’den M.Ö 334’e kadar ilçeye Persler hakimlik sürmüştür. Pers uygarlığının etkisinde kalan diğer uygarlıklar mezar taşlarında tarihsel izler taşır. O döneme ait sikkeler ve işlenmiş taşlar Helenistik uygarlığa dair bilgi verir. Roma uygarlığına ev sahipliği yapan ilçe, Bizans dönemine kadar doğu başkenti olarak kullanılmıştır. İlçede Roma ve Bizans dönemlerine ait 10’dan fazla yerleşim merkezi tespit edilmiştir.

 1070 tarihinden itibaren Anadolu’nun kapıları Türklere açılmış ve ilçede Selçuklu Devleti’ne bağlanmıştır. Bizans İmparatorluğu ile Selçuklu Devletinde sınır bölge olan ilçe, dönem boyunca sık sık el değiştirmiştir. Kurtuluş Savaşı zamanında önemli rol oynayan Güney, bölgede birlik ve beraberliğin ortak bölgesi haline gelmiştir. 

27 ay boyunca Yunan işgaline maruz kalan ilçede, o dönemlerde bölgede Rumlar yaşamıştır. 3 Eylül’de bağımsızlığını ve özgürlüğünü kazanan ilçede, o günleri anmak ve kahramanlıkları yaşatmak için o tarihte çeşitli kutlamalar düzenlenir. İlçede, tarihi canlı tutmak ve anılara şahit olmak adına Güney araba kiralama hizmeti, kutlamaları izlemek isteyenlerin bölgeye ulaştırır.

İlçede Gezilmesi Gereken Yerler

İlçe ile aynı adı taşıyan Güney Şelalesi, merkeze 5 km uzaklıkta yer alır. Güney Şelalesi, ülkemizin önde gelen doğal güzellikleri arasında 23. sırada yer alır. Kireçli su akan Güney Şelalesi’nin yatağında, doğal basamak ve kalker yapılarına rastlanır. Doğal yapılar üzerinden akan su, görenleri büyülemeye devam ediyor. Denizli Güney araç kiralama sayesinde temin edeceğiniz araçlarla şelalenin büyülü görünümüne şahit olabilirsiniz. Yeşilliklerin arasında kalan şelale, doğal yapıları ile gelenlerin ilgi odağı haline geliyor. 

güney-oto-kiralama.png

Damlataş Mağarası, Güney Şelalesinden akan sular ile sarkıt ve dikitlerin oluşumu sonucu meydana gelmiştir. Mağaranın içerisinde halka açık yüzme alanı ile bilinen göl yer alır. Şelalenin etrafında kafeler, restoranlar ve piknik alanları yer alır. Sizde ailecek yapağınız tatillerde Denizli oto Kiralama hizmetini kullanarak bölgede eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Gün batımını ve gün batışını Güney Şelalesinin eşsiz güzellikleri karşısında izleyebilirsiniz. Cinlere Köyü sınırları içerisinde yer alan Güney Şelalesine, il merkezinden Ataşehir yol ayrımını takip ederek Güney kiralık araç hizmeti sayesinde ulaşım kolaylığı sağlar.

Güney İlçesinin Festival ve Üzümleri

İlçede yetiştirilen öküz karası üzümler ile dünyaca ünlü Pamukkale şaraplarının tadına denizli araç kiralama ile yerine bakabilirsiniz. İlçe meydanında her sene kutlanan 3 Eylül Bağcılık ve Kültür Festivali’nde Atatürk Anıtına çelenk takma ve tören sonrası oynanan halk oyunlarını Güney rent a car araçları ile görebilirsiniz. İsterseniz bölgedeki yarışmaları ve ünlü sanatçıların şarkı ve türkü dinletileri eşliğinde hoş vakit geçirebilirsiniz. İlçe içerisinde gezintiye çıkarak iki ve tek katlı ahşap evlerin tarihsel ve mimari dokusuna yerinde şahit olabilirsiniz.  

güney-rent-a-car.png

Güney İlçesinin Meşhur Lezzetleri

İçinde kuzu eti ve asma yaprağı olan bir pilav türü olarak bilinen çaput aşı ilçenin bilinen en meşhur yemekleri arasında yer alır. Odun ateşinin lezzeti ile tatlanan tandır kebabının tadına doyum olmaz. İlçenin dağlarında yetişen kekik kokulu tavşan etleri ile yapılan arabaşı çorbasını tatmak için yapacağınız ziyaretlerde yeni lezzetlere yol alabilirsiniz. Börülce ile yapılan üzerine sarımsak ve nane eklenerek yapılan tarhana çorbası yöreye özgü bir lezzettir.