Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Honaz Araç Kiralama - Honaz Rent A Car | Gezgin 7/24

Honaz Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğa gezisi yapmak isteyenlerin sıklıkla geldikleri ilçelerin başında Honaz gelmektedir. İlçenin kimler tarafından ve ne zaman kurulduğu tam olarak bilinmemektedir. M.Ö Balkanlardan göç eden Helen Uygarlığının Honaz Dağına gelerek bir şehir kurdukları izlerine rastlanmaktadır. Şehir yörede oluşan depremler sonucunda iki kez yer değiştirmiş ve en son şu anki bulunduğu bölgede konumlanmıştır. 

Tarihi zenginlikleri ve doğa güzellikleri ile Honaz gezilecek yerler listesinde yer almakta olup, bu güzellikleri Honaz araç kiralama ile gezip görmek size kolaylık sağlayacaktır. Bölge verimli toprakları ve yer altı zenginlikleri ile birçok medeniyetlerin burada yaşamasına büyük etken olmuştur. Frigyalılar, Lidyalılar, Romalılar ve Bizanslılar buralarda hüküm sürmüşlerdir. 1207 yılından sonra Türk egemenliğine geçmiştir. Yıldırım Beyazıt yöreyi alıp kendi topraklarına katmış olsa da Timur dönemimde bir müddet Germiyanoğulları hakimiyetinde kalmıştır. 1428 yılında tekrar Osmanlı Devleti’ne katılmıştır.

İlk belediyenin kurulması 1914 yılında gerçekleştirilmiş, 1987 yılına kadar Denizli’nin bir nahiyesi olmuştur. Daha sonra da ilçe statüsü konumuna erişmiştir. Tarih zengini bu şirin ilçemizi Honaz kiralık araç sayesinde gezebilir, tarihin izlerini buralarda keşfedebilirsiniz. Dağların eteklerinde konumlanmış olan ilçemiz, mis gibi havası ve doğal güzellikleri ile de ünlüdür. İlçemizdeki mesire yerleri, yaylaları, parklar ve şelaleleri görülmeye değer güzellikte yerlerdir. Araç kiralamanın içinde Honaz kurumsal araç kiralama seçeneğiniz de mevcuttur. Bu sayede hafta sonunu kapsayan bir gezi programını iş arkadaşlarınla gerçekleştirebilirsiniz.

honaz-araba-kiralama.png

Honaz Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Honaz ilçemiz Türkiye’nin batısında Ege Bölgemizde yer almaktadır. Denizli ilimizin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 32.000’dir. Doğuda Bozkurt, batıda Pamukkale, kuzeydoğuda Baklan, güneyde Serinhisar ve Acıpayam ilçeleri ile komşudur. Bütün komşuları Denizli ilimizin ilçeleridir. Merkeze uzaklığı 21 km’dir.

Honaz İlçesine Nasıl Gidebilirim?

Türkiye’nin her yerinden şehirlerarası otobüslerle Denizli merkezine gelebilirsiniz. Ulaşım olarak kolay bir konumda bulunmaktadır. Şehir merkezinden Honaz’a belediye otobüsleri ve dolmuşlar gitmektedir. 20 dakika gibi kısa bir zamanda ilçede olabilirsiniz. Honaz araba kiralama kolaylıklarından faydalanarak tarihi ve doğa gezinize başlayabilirsiniz.

Ayrıca Denizli’ye havayolu ile de ulaşabilirsiniz. Denizli Çardak Havalimanı askeri ve sivil uçakların iniş ve kalkış yaptıkları bir yerdir. Havaalanında inince ilçeye giden otobüs, minibüs ve vip araçlar bulunmaktadır. Bunlardan birini tercih ederek Honaz’a ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinde göreceğiniz Honaz rent a car şirketlerinden araba talep edebilirsiniz.

Gezilecek yerlere hep birlikte göz atacak olursak:

Colossae Antik Kenti Nerededir? Tarihi Geçmişi

Çeşitli dönemlerde farklı devletlerin yaşamış olduğu antik kent ilçeye 2 km mesafede bulunmaktadır. Dönemin en önemli din merkezi konumunda olan bir yerdir. Burada Osmanlı Döneminden kalma kaleler ve mezarlar bulunmaktadır. Colossae Antik Kenti’ni görmenizi tavsiye ederiz.

honaz-araç-kiralama.png

Sultan Murat Camisi Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezinde yer almakta olan cami, Sultan 2. Murat tarafından yapılmıştır. Ne zaman yapılmış olduğu bilinmemektedir. Günümüzde bir kısmı zarar görmüş bir haldedir. Caminin yanında Üç Şehitler Türbesi bulunmaktadır. Tarihi türbe ve camiyi ziyaret edebilirsiniz.

Kaklık Mağarası Nerededir? Tarihi Geçmişi

Mağara, Kaklık kasabasında bulunmaktadır. Burası yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettikleri bir yerdir. Sarkıtlar ve dikitler muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. İçerisindeki basamaklardan dolayı Pamukkale’yi anımsatmaktadır. Mağaranın içindeki termal suların bazı cilt hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Kaklık Mağara’sının yakınında yüzme havuzu, anfi tiyatro ve kafeterya mevcuttur. Mağaraya gelmenizi muhteşem güzellikleri keşfetmenizi ve manzaraya bakarak çayınızı yudumlamanızı tavsiye ederiz.

Yukarı Dağdere Gölü (Saklıgöl) Nerededir?

İlçeye bağlı Yukarı Dağdere köyünde yer alan Saklıgöl, masmavi suları ve yemyeşil doğasıyla görülmesi gereken yerler arasındadır. Gölün ortasında bir adacık ve içerisinde bulunan ağaçlarla muhteşem bir görüntüye sahiptir. İçinde yüzen göl balıkları da ayrı bir güzellik taşımaktadır. Doğa harikası yeri mutlaka görmelisiniz.

Honaz Dağı Milli Parkı Nerededir?

Honaz Dağı Ege Bölgesi’nin en yüksek dağıdır. 1995 yılında milli park ilan edilmiştir. Birçok ağaç çeşitleri yer almaktadır. Piknik yapmak ve dinlenmek için ideal bir yerdir. Ayrıca yelken kanat ve yamaç paraşütü ile doğa sporlarında önemli konumdadır. Yapılan yarışmalar ile burası dağ sporu merkezine dönüştürülmüş bir yerdir. Ayrıca kışın Honaz Dağları’nda kayak da yapılmaktadır. Yaz ve kış eğlencelerinin oldukça fazla olduğu milli parkı ziyaret ederek keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Milli park sınırları içerisindeki Cankurtaran orman içi dinlenme tesislerini de ziyaret edebilirsiniz. Bütün bu tarihi ve doğa güzelliklerine sahip olan ilçemizi Denizli Honaz araç kiralama ile gezme şansına sahipsiniz. denizli oto kiralama size zamandan tasarruf sağlayacaktır.

Honaz Pınarbaşı Mesire Yeri Nerededir?

Honaz ilçemize 20 km uzaklıkta bulunan mesire yeri, dinlenmek ve temiz hava almak için ideal bir yerdir. Honaz’ın kiraz şenlikleri de burada yapılmaktadır. 

honaz-oto-kiralama.png

Doğa Harikası Honaz Şelalesi

Şelaleden akan sular, içerisinde yüzen balıklar ve bu manzaranın yanında yapılan bir kahvaltı kulağınıza çok hoş gelse gerek. Bütün bu güzellikleri burada yaşama imkanına sahipsiniz.

Tarih ve doğa ağırlıklı ilçe gezinizi Honaz oto kiralama kolaylığı ile keyifli ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ekonomik bir gezi olsun diyenler için de Denizli oto kiralama seçenekleri de mevcuttur.