Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kale Araç Kiralama - Kale Rent A Car | Gezgin 7/24

Kale Gezilecek Yerler

Kale ilçemizin tarihi Eski Tunç dönemine dayanmaktadır. Hititler, Frigler, Persler, Yunanlılar, Romalılar ve Bizanslıların yaşadığı bölge farklı kültürel eserlere sahip bir yerdir. Günümüzdeki Kale ilçemizin güneyinde bulunan ve terk edilen Eski Kale, sarp kayalıkların üzerine kurulmuştur. M.Ö 133 yılında Eski Kale kenti Romalıların himayesinde idi. Roma İmparatorluğunun ikiye bölünmesinden sonra şehir Bizans sınırları içinde kalmıştır. 13. Yüzyıldan sonra da Türklerin eline geçmiştir. 1330 yılına kadar Menteşe Beyliği egemenliğinde kaldıktan sonra 1424 yılında 2. Murat tarafından Osmanlı Devleti’nin bir yerleşim yeri olmuştur.

İlçe adını eski yerleşim yerindeki kaleden almıştır. Tarihin izlerine sıklıkla karşılaşacağınız Kale gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Yapacağınız tarihi gezinizi Kale araç kiralama ile yapabilir, çevredeki her yeri gezebilirsiniz.

İlçede Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Yani her mevsimde Kale’ye gelebilirsiniz. Olumsuz hava şartlarından etkileneceğiniz bir durum oluşmamaktadır. Yaşayan insanlar genellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadırlar. Dağlık kesimde bulunduğu için ormancılık ve madencilik de yapılmaktadır.

Kale Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Kale, Türkiye’nin batısında yer alan Ege Bölgemizde bulunmaktadır. Denizli’nin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık olarak 21.000’dir. Doğuda Denizli’nin ilçesi Tavas, batıda Muğla’nın ilçesi Menteşe, kuzeyde Aydın’ın ilçeleri Karacasu ve Bozdoğan, güneyde Denizli ilçesi Beyağaç ile komşudur. Merkeze uzaklığı yaklaşık 68 km’dir. 

kale-araba-kiralama.png

Kale İlçesine Nasıl Gidebilirim?

Kale’ye gitmek için Denizli il merkezine gelmeniz gerekmektedir. Şehirlerarası otobüslerle ile gelmeniz kolay olacaktır. Yakın yerlerden günü birlik bile gelinmektedir. Denizli otogarından Kale ilçesine giden dolmuş ya da otobüslere binebilirsiniz.

Havayolu ile gelmek isteyenler Denizli Çardak Havalimanı’na gelebilirler. Buradan kalkacak olan otobüs ve minibüslerle Kale ilçemize ulaşabilirsiniz. İlçe merkezinde bulunan Kale rent a car şirketlerinden yardım isteyebilir, bir araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak size maddi bir külfet getirir diye düşünmeyin. Çünkü toplu taşıma araçlarına binerek tarihi yerlere gitmeyi düşünüyorsanız bu ihtimal daha masraflı olacaktır. Çünkü gezilecek çok yer var ve zamandan da tasarruf etmek lazım.

Bütün bunlar göz önünde bulundurularak Kale ucuz araç kiralama sayesinde ekonomik bir gezi planı gerçekleştirebilirsiniz. Gezilecek yerleri sizlere bahsetmemiz gerekirse:

 

Tabea Antik Kenti Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezine 1 km uzaklıkta bulunan antik kent, Helenistik Dönemden beri yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Birçok medeniyetin yaşadığı bu yerde, her yaşayan devletin kendine ait kalıntıları bulunmaktadır. 2 adet surun ortasında yer alan antik kentte bir sürü tarihi eserleri görebilme şansına sahipsiniz. Roma hamamı ve Selçuklu döneminde yapılan kaya evler, tarihi taş köprü ve Cevher Paşa Camisi burada bulunan eserler arasında yer almaktadır. Bu eserler korunup günümüze kadar gelmiştir. Tarihi yapıları görmek için antik kente gitmenizi tavsiye ederiz.

Tabea Köprüsü Nerededir?

Köprü, Tabea Antik kentinden Kale ovası arasında bağlantıyı sağlamaktadır. Roma zamanında yapılmış olduğu tahmin edilmektedir. Kimin yaptırdığı ve ne zaman yapıldığı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Tek gözden oluşmaktadır, taşlardan yapılmıştır. Onarım çalışmaları yapılmış ve günümüzde de hala kullanılmaktadır. Tabea antik kenti ve köprüye ulaşım sağlamak için denizli oto kiralama hizmetinden faydalanıp, araba kiralayabilirsiniz. Böylelikle az zamanda çok yere ulaşım sağlamış olursunuz.

kale-araç-kiralama.png

Kale Kaya Evler

Dağların sarp yamaçlarında yapılan kaya evler, tamamen dağların oyulmasıyla inşa edilmiştir. Tek odadan oluşmaktadır ve ahşap kapıları bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken evlerin içlerinde oyuklar bulunmaktadır. O dönemlerde ev olarak kullanıldıkları tahmin edilmektedir.

Kayaya Oyulmuş Nişli Bina

Kayalar oyularak yapılmıştır. 4 tane niş bulunmaktadır. Bina çevresinde sütunlara rastlanılmaktadır. Mimarisine bakılırsa Roma döneminde yapılmış olduğu anlaşılmaktadır. Ama Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde de kullanıldıkları gözlemlenmektedir.

Cevher Paşa Camisi Tarihçesi

Caminin 19. Yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Dikdörtgen planlı olan cami 2006 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğünce restore edilerek kullanıma açılmıştır. Siz de Cevher Paşa camisini ziyaret edebilirsiniz.

Keşfedilmeyi Bekleyen Kale İnceğiz Kanyonu 

İlçeye 45 km mesafede bulunan bu yer müthiş doğal güzelliklere sahip ama keşfedilmeyi beklemektedir. Yakın civardan oldukça sık ziyaretçi akınına uğrayan kanyon halk arasında ‘’Arapapıştı’’ olarak bilinmektedir. Kanyon Kemer Barajını besleyen suların yeryüzünü aşındırmasıyla oluşmuştur. Muğla- Aydın- Denizli sınırları içerisindedir.

Bu kanyonu keşfedenler arasında siz de olabilirsiniz. Buranın muhteşem güzelliğini görerek bolca resim çekebilirsiniz. İnceğiz kanyonuna gitmek için Denizli Kale araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kale oto kiralama firmasından temin edeceğiniz bir araçla buraları gezebilirsiniz.

 
kale-oto-kiralama.png

Kale Gölbaşı Obruğu Nerededir?

Obruk, Kale ilçesi Gölbaşı beldesinde bulunur. Doğal güzelliklere sahip olan obruğa mutlaka gitmelisiniz. Buradan sonra İnceğiz Kanyonuna geçebilirsiniz. 

Gölbaşı Obruğu ve İnceğiz Kanyonu’nun yakınına kadar Kale araba kiralama şirketlerinden edindiğiniz bir araçla gittikten sonra çevreyi yürüyerek gezebilirsiniz. Tamamı ormanlık ve engebeli araziden oluşan bu tarihi yerleri görünce büyük bir haz duyacaksınız. Tarihi gezilerinizi ailecek ya da iş arkadaşlarınızla birlikte gezebilirsiniz. Size kolaylık sağlayacak Kale kurumsal araç kiralama avantajlarından faydalanabilirsiniz. Çünkü ilçemiz Denizli oto kiralama konusunda her şeyi düşünmektedir.