Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Merkezefendi Araç Kiralama -  Rent A Car | Gezgin 7/24

Merkezefendi Araba Kiralama Hizmetleri

Ege bölgesinin en çok turist alan illerinden biri olan Denizli’nin Merkezefendi ilçesi, Denizli merkeze 12 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Denizli’ye geldikten sonra veya direk ilçe de Merkezefendi araba kiralama hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak mümkündür. Merkezefendi ilçesi Denizli’nin en kalabalık ikinci ilçesidir. Buraya gezmeye, ziyarete gelenler için çok sayıda ve en uygun fiyatlara araba kiralama firmaları bulunmaktadır. Merkezefendi oto kiralama ile ilçeyi ve ili rahatlıkla gezme ve ulaşımı en kolay yoldan sağlama imkânı elde edilmektedir. Merkezefendi, Kasım 2012’de yayınlanan genelgeye göre Denizli büyükşehir ilan edilmiş ve buna göre de ilçeler kurulmuştur. Böylelikle Merkezefendi ilçesine 42 mahalle, 2 belediye ve 6 köy bağlanmıştır.  Pamukkale’ye 20 kilometre uzaklıkta bulunan Merkezefendi, özellikle Pamukkale’ye giden ziyaretçiler için durak noktası olmaktadır.

Merkezefendi Atatürk Evi Etnografya Müzesi

Saraylar mahallesinde bulunan müzenin 19. Yüzyılda inşa edilmiştir. 1984 yılında müzeye dönüştürülerek ziyaretçilere açıldı. 2 katlı bu müzenin ilk katında takılar, el oymaları, örgüler, işlemeler, ahşap oymalar, kılıç, tüfek vb. ürünler; üst katında ise işlemeli kadın ve erkek elbiseleri, Atatürk’ün Denizli ziyaretinde kullandığı oda ve çalışma odası bulunmaktadır. Müzede Denizli yöresine ait eşyalar, yöresel kıyafetler ve daha birçok bulunmaktadır. Merkezefendi gezilecek yerler içinde dâhil edilmesi gerek önemli bir kültürel müzedir.  

Hacıeyüplü Taş Köprü

Denizli, Merkezefendi rent a car ile Hacıeyüplü Taş köprüye rahatlıkla ulaşarak görmek imkânı bulmak mümkündür. Hacıeyüplü mahallesinde yer alan taş köprü oldukça eski bir tarihi eser olmasının yanı sıra, kitabesi bulunmadığından dolayı yapımı hakkında kesin bir tarih bilinmemektedir. Tek kemerli olarak kesme blok taşlardan inşa edilmiştir. 

merkezefendi-araç-kiralama.png

Hristiyanlığın İlk Kiliselerinden Biri Laodikeia Antik Kentinde 

 1982 karar tarihi ile tescillenen ve yapımı M.Ö. 130 yılını bulunan Laodikeia Antik Kenti, Hristiyanlığın ilk 7 kilisesinden birine sahiptir. Denizli merkez ile Merkezefendi ilçesi arasında yer alan antik kent, Denizli Merkezefendi araç kiralama ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Laodekeia’da M.Ö. 7 yüzyıla kadar yaşamın kesintisiz devam ettiği bilinmekle beraber antik kentin kurulduğu dönemler de Batı Anadolu’nun en büyük finans ve ticaret merkezi ayrıca metropol konumundaydı. 

Antik kent 5 kilometrelik bir alana yayılmış durumda ve kentte Anadolu’nun en büyük antik stadyumu, 4 hamamı, 5 agorası, kilisesi, evleri ve daha birçok antik kalıntıları bulunmaktadır. Laodikeia Hristiyanlar için oldukça önemli bir din merkezi ve kutsal bir hac adresiydi. M.S. 60. Yüzyılda olan büyük bir depremle yerle bir olan kent, eski gücünü de kaybetti. Merkezefendi kurumsal araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak bu antik kente rahatça ulaşım sağlanabilir. Antik kent pazartesiden cumartesi gününe kadar akşam 5 e kadar ziyaretlere açık olmakla birlikte 20 lira giriş ücreti bulunmaktadır.

merkezefendi-oto-kiralama.png

Merkezefendi Severgazi Türbesi

Severgazi mahallesinde yer alan Severgazi türbesi, tarihi mimarisi ile hem dua etmek isteyenlerin hem de ziyaret etmek isteyenlerin sıklıkla uğradığı bir yapıdır. Severgazi türbesinin bulunduğu yer asırlık çınar ağaçları ile çevrilidir. İnsanlar sadece türbeye değil ayrıca ormanlık alana piknik yapmaya ve kafa dinlemeye de gitmektedirler. Merkezefendi ilçesine gelindiği zaman Severgazi türbesini ziyaret edip, yeşilliğin içinde doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. 

Merkezefendi İlçesindeki Tescilli Yapılar

Denizli ve Merkezefendi zengin tarihi eserlere ve sit alanlarına sahiptir. Birçoğu hala gün yüzüne çıkmamış birçok tarihi eserin yanı sıra Pamukkale travertenleri gibi doğa harikası ve UNESCO tarafından korunmakta olan yerler vardır. Denizli oto kiralama ile bu tarihi kalıntıları keşfetmek mümkündür. Kumkısık Höyüğü, Hacıeyüplü Höyüğü, Açık Hava Tapınma Alanı, Nekropol Alanları bu tarihi yerlerden bazılarıdır. 

Merkezefendi Doğal Yerler

Tarihi yerlerin yanında Domuz Deresi ve Değirmen Deresi gibi insanların rahatlamak için sıklıkla gittiği doğal yerlerde mevcuttur. Bu yerlerde kamp yapmak isteyenler, doğa yürüyüşüne çıkmak isteyenler veya piknik yapmak isteyenler tercih etmektedir. Bunun yanında Domuz ve Değirmen dereleri 1. Derece sit alanıdır. Merkezefendi araç kiralama ile bu tarihi sit alanları keşfetmek ve kamp malzemelerini taşımak çok rahat olmaktadır. 

merkezefendi-oto-kiralama.png

Denizli Yöresel Mutfağı

Egenin kendine ait leziz mutfağını, Merkezefendi kiralık araç ile gelip tatma imkânı bulmak mümkündür.  İçinde asma yaprağı ve kuzu eti olan çaput aşını, tavşan eti ile yapılan arabaşını, Egenin en sevilen lezzetlerinden biri olan keşkek, leyen böreği, mısır gömbesi gibi daha birçok yöresel yemeği tatmak mümkündür. denizli araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Araba kiralama ile kısa süreli seyahat ve tatillerde rahatlıkla gezilebilir ve yeni yerler, yeni lezzetler, yeni kültürler keşfedilebilir. Araba kiralamalar, sık sık uzun yollara çıkılmadığı takdirde, birçok alanda avantajlı olmaktadır. Ege ve Denizli mutfağını daha yakından tanımak için Merkezefendi ilçesine uğranılmalı ve bu muhteşem lezzetlerin tadına yerinde bakılmalıdır. Böylece bölgenin hem turistik değerlerini görmüş olursunuz hem de en lezzetli yemeklerinde de tatmış olursunuz.