Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Denizli Araç Kiralama - Denizli Rent A Car

 

Denizli Oto Kiralama

Gezgin724 olarak, online Denizli oto kiralama avantajlarını sizlere sunarak, kiralamak istediğiniz aracı kısa sürede ve zahmetsizce bulmanızı sağlıyoruz. Sizden hiçbir ücret talep etmeden verdiğimiz bu hizmetle, Denizli araç kiralama firmalarıyla araç kiralamak isteyenleri, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak bir araya getirmekteyiz.

Denizli Ucuz Oto Kiralama

Bu sayede yerinizden kalkmadan, Denizli ucuz araç kiralama hizmeti almak için kapı kapı rent a car firmalarını gezmenize gerek kalmadan gezgin724 platformundan yapılacak işlemlere özel avantajlardan yararlanabilirsiniz. Şehirde hizmet veren ren a car firmaları arasında, almak istediğiniz hizmet için verilen fiyatları görüp en uygun olanı seçerek, daha ucuz kiralık araç temin etmeniz mümkündür.

Denizli Havalimanı Araç Kiralama

Denizli’ye uçakla gelecekseniz ve kiralık araba ihtiyacınız bulunuyorsa, havalimanından şehir merkezine farklı araçlarla ulaşım sağlayıp, kiralık araba aramanıza gerek yoktur. Gezgin724 üzerinde bulunan Denizli araç kiralama firmalarının tamamına yakını, Denizli havalimanı oto kiralama hizmeti de vermektedir.

Denizli hakkında bilgiler 

Antik kentleri ve doğal güzellikleri ile tarihin ve doğanın tüm güzelliklerini ziyaretçilerine sunan Denizli, Ege bölgesinin kumaş ve horozuyla ünlü bir şehridir. Bölgenin önemli ihracat ve ticaret merkezlerinden biri olan Denizli"nin nüfusu, 537000 kişidir. 

Bir sanayi şehri olmasının yanında aynı zamanda üniversite şehri olarak da görülen Denizli, sayısı 30 bini aşan üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır.

Denizli gezilecek yerler 

Denizli denildiğinde akla ilk gelen Pamukkale travertenleri olsa da, şehirde antik kentlerin sayısı da oldukça fazladır.

Şehrin yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanmasından beri günümüze kadar farklı medeniyetlerin eline geçmesi, şehri adeta önemli bir tarih ve kültür merkezi konumuna getirmiştir. Farklı medeniyetlere ait antik kentlerin bulunması da, bunun için en iyi örneklerden biridir. Aşağıda Denizli gezilecek yerler hakkında, daha kapsamlı bilgiler yer almaktadır.
denizli havalimanı araç kiralama
Pamukkale travertenleri 

Denizli"nin adını aldığı ilçesi Pamukkale"de bulunan travertenler, çok yönlü nedenlerle oluşmuş ve şehrin bugünkü turizmine önemli katkılar sunmaktadır. Kimyasal reaksiyonların ortaya çıkması neticesinde gerçekleşen çökme sonucunda oluşan kayalar, travertenlerin oluşmasında önemli rol oynamıştır. 

Jeolojik olaylar neticesinde geniş bir alana yayılan Pamukkale travertenleri, Türkiye"nin önemli termal su kaynaklarının olduğu yerlerin, başında gelmektedir. Travertenlerde toplamda 17 tane sıcak su kaynağı bulunup, bu kaynakların ısıları 35 ile 100 derece arasında değişmektedir. 

Genel özellikleri itibariyle dünyada ikinci bir benzeri olmayan bu muhteşem doğa oluşumu, yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Sıcak su kaynaklarının oluşturduğu göletler, su ısısını önemli ölçüde kaybetmiş olsa da, bölgeyi ziyaret edenlerin içerisinde çıplak ayaklar gezinti yaptığı hatta serinlediği bir yerdir. Buradaki termal suların cilt ve romatizmal hastalıklar gibi farklı rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmesi nedeniyle, bu tip sağlık problemlerinin giderilmesi için gelenleri sayesinde sağlık turizmi açısından da önemli bir yer tutar.

Denizli"de gezilecek yerler listenizin başında olması gereken alanlardan birisi olan travertenlere, daha rahat ulaşım sağlamak için Denizli oto kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 

Ağlayan Kaya Şelalesi

Sakızcılar asmaaltı şelalesi olarak da bilinen bu şelale, Denizli"de bulunan doğal güzelliklerden biridir. 30 metre yükseklikten dökülen su, yeşille harmanlanan muhteşem bir seyir keyfini, ziyaretçilerine sunmaktadır. Bölge halkının piknik yapmak ve günübirlik aktivitelerini gerçekleştirmek için ziyaret ettiği bu şelale, çevre illerden de gelen kişiler tarafından ziyaret edilen ve stres atılan bir mekandır. 

Ağlayan kaya şelalesine ulaşım imkanları biraz kısıtlı olduğu için, yine Denizli araç kiralama hizmeti alarak piknik malzemelerinizle, burada güzel bir piknik yapabilirsiniz. 
denizli havalimanı oto kiralama
Keloğlan mağarası 

Acıpayam ilçesinden 18 kilometre uzaklıkta bulunan keloğlan mağarası, içerisinde muhteşem sütunlar, sarkıt ve dikitler ile eşsiz bir doğal güzelliği sunmaktadır. 

İçerisinde bulunan damla taş sütunlarının farklı renkleri, ziyaretçilerin çekmektedir. İl ve ilçe merkezinden uzak olan bu muhteşem doğa yapısını en iyi, Denizli rent a car firmalarından kiralayacağınız araçlarla ulaşarak görebilirsiniz.

Acıpayam Yazır Camii

İçerisindeki muhteşem süslemelerle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan Acıpayam Yazır Camii, Hacı Ömer Efendi tarafından 1801 yılında yaptırılmıştır. Bu caminin dikkat çekici özelliği 13. Yüzyılda yapılan ibadet merkezlerinde olduğu gibi, ağaç direkler üzerine inşa edilmesidir. 

İç ve dış süslemesi ve mimari yapısıyla sizi kendisine hayran bırakacak olan bu camii, Denizli gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalıdır.

Hierapolis Antik Kenti

Yılda 2 milyonun üzerinde turistin uğrak yeri olan bu muhteşem antik kent, tarih olarak Roma dönemine kadar uzanmaktadır. Pamukkale travertenlerine oldukça yakın mesafede bulunan antik kent, Unesco Dünya Kültürel Ve Doğal Miras Listesinde yer almaktadır. Antik kentte Roma dönemine ait yapıların yanı sıra, Bergama Krallığı"na ait birçok iz bulunmaktadır. Bu bulgular, burada farklı medeniyetlerin yerleşik hayat sürdürdüğünü göstermektedir.

Bölge sadece bir yerleşim yeri olmakla kalmamış, çevresinde bulunan termal kaplıcalar nedeniyle, aynı zamanda sağlık merkezi olarak da kullanılmıştır. 

Antik kentte bulunan Roma hamamı, şu anda müze olarak kullanılmaktadır. Tarihi kentin içerisinde anıt çeşmeleri, mezarlar, tapınaklar, tiyatro ve agora gibi birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır. Şehrin 17 kilometre uzağında bulunan bu muhteşem yeri ziyaret etmek için, Denizli ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Laodikeia Antik Kenti 

Denizli şehir merkezine yakın ve 6 kilometre uzaklıkta bulunan antik kent, milattan önce 260’lı yıllarda yerleşik hayata geçildiğini gösteren bulguların olduğu bir yerdir. 

Milattan öncesinin en önemli yerleşim merkezlerinden birisi olarak kabul edilen antik kent, bölgede bulunan diğer antik kentler gibi farklı medeniyetlere ev sahibi olmuştur. Muhteşem kaya işçilikleri ve kabartmaların yanında, dev sütun ve heykellerin bulunduğu bu muhteşem yer, Denizli gezilecek yerler listenizde bulunması gereken alanlardan biridir.
denizli oto kiralama
Akhan Kervansarayı 

Anadolu Selçukluları tarafından yaptırılan Akhan kervansarayının kapalı kısmının 1253, avlu kısmının ise 1254 yılında yapıldığı, hanın kitabelerinde yer alan bilgilerden anlaşılmaktadır. 

Batı kemerli giriş kapısı ve kemer kapısının dikkat çekici süslemeleriyle, tarihin derinliklerinden günümüze kadar gelen kervansaray, şehirde sık ziyaret edilen yerlerden biridir.

Bağbaşı Kent Ormanı 

İçerisinde mavi ve kara servi, fıstık çamı ve sedir ağaçlarının bulunduğu kent ormanı, toplamda 625 hektarlık bir alandan oluşmaktadır. 

Bu ormanın içerisinde tarihi manastır çeşmesi,Denizli Oto Kiralama farklı dinlenme yerleri, çocuk oyun alanları ve voleybol sahası gibi sosyal tesisler yer almaktadır. 

Kent ormanı içerisinde farklı kuş türlerinin yanında, çakal, tilki ve tavşan gibi hayvanlarda sıklıkla görülmektedir.