Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Pamukkale Araç Kiralama - Pamukkale Rent A Car | Gezgin 7/24

Pamukkale Gezilecek Yerler

Denizli’nin en önemli turistik ilçesi olan Pamukkale aynı zamanda en büyük ilçe özelliğini de bünyesinde toplamaktadır. Farklı kültürlerin merkezi konumunda olan bu ilçenin geçmişi, antik çağlara kadar uzanmaktadır. Bu nedenle Pamukkale gezilecek yerler bakımından büyük bir zenginlik gösterir. Kaplıcaların bol olduğu bu yerde sıklıkla sağlık turizmi de gerçekleştirilmektedir.

Pamukkale’nin en önemli ve ünlü alanı, doğal travertenleri olup kalsiyum oksit bulunan termal suları içermektedir. Tamamen doğal ve sayılı oluşu onu özel kılmaktadır. İsmini bu bembeyaz görünen travertenlerden esinlenerek almıştır. Yerli ve yabancı turistlerin bu bölgeyi daha rahat gezebilmek amacıyla Pamukkale araç kiralama hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmeti gezi boyunca seyahat noktalarına ulaşmak için kullanmak mümkündür.

Pamukkale Özelliği ve Önemi

Dünya üzerinde farklı yerlerde traverten terasları bulunmakla birlikte, Pamukkale’den başka hiçbir yerde binlerce yılın ardından oluşan kireçtaşı üstüne kurulu kaplıcalarla dolu pitoresk traverten oluşumu yoktur. Ayrıca ilçede tapınaklar, sütunlu sokaklar, nekropolis ve pastoral bir yerleşim bölgesi olan bu yerde, daha keyifli zaman geçirmek ve istenilen yerde, istenildiği kadar kalmak için, Pamukkale araba kiralama servisleri ile anlaşarak güvenli ve konforlu bir gezi yapılabilir.

pamukkale-araba-kiralama.png

Pamukkale Sağlık Turizmi

Mineral bakımından zengin sulara sahip olan Pamukkale kaplıcalarının pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir. Bunlardan en çok dillendirilenler şunlardır: tansiyon, göz, deri hastalıkları, sinir ve damar hastalıkları, kalp, romatizma, raşitizm, damar sertliği ve felç. Yaklaşık olarak 36 santigrat sıcaklığa sahip olan antik havuzlarda yüzmek mümkün olup binlerce yıl öncesinden kalma batık sütunların arasında da yüzülür. Daha konforlu bir seyahat için Pamukkale rent a car şirketleriyle irtibat kurmak önemlidir.

Pamukkale Antik Bölgeye Nasıl Gidilir

Güney kapısından başlandığı takdirde antik bölgeye ulaşım daha kolay olmaktadır. Buradan hareketle traverten yolunda bulunan oluşumlar takip edilerek ilerlemek mümkündür. Yumuşak kalsit yataklarının deforme olmaması amacıyla ayakkabı, sandalet ve terlik gibi ürünler giymeye izin verilmemektedir. Yoluculuğu çıplak ayakla sürdürmeli ayakkabıları çantada muhafaza etmelisiniz. Antik havuzda yüzme amacı taşıyanların yanlarında mayolarını getirmeleri gerekir.

Pamukkale’de yaşamın Helenistik dönem başladığı bilinmektedir. Bölgede yaşanan bir deprem sonucu her şey yerle bir olmuş ve bu olayın ardından şehir Romalılar tarafında yeniden kurulmuştur. Yaşanan bu depremle birlikte havuzlar ve kaplıcalar daha ilgi çekici bir mahiyete bürünmüştür. Görülmesi gereken güzel sokaklara sahip olan ilçeyi kendi konforunda ve ayrıntıları kaçırmadan gezmek için Denizli Pamukkale araç kiralama seçeneği değerlendirmeye alınmalıdır.

pamukkale-araç-kiralama.png

Tarihi Hierapolis Antik Kent

Görülmesi gereken en önemli yerlerden bir tanesi olan bu antik kent, travertenlerin üstüne kurulmuş olup bir Frigya kenti olduğu düşünülmektedir. Bölgede, yaygın inan Ana Tanrıça inancı olup Helenistik dönemde de burada yaşam olduğu bilinmekle birlikte o dönemdeki ismi bilinmemektedir. Bölgeye ulaşım biraz zor olduğu için daha çok, kişisel otomobiller, tur otobüsleri ya da Denizli oto kiralama kapsamındaki araçlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Hierapolis Antik Kenti, MÖ ikinci yüzyılda kurulmuş olup bölgeye ismini veren kişi Amazonlar Kraliçesi Hiera oluyor. Hiera Bergama’nın kurucusu olan Telephos’un karısıdır. Bu kentin içerisinde de gezilmesi gereken yerler vardır. Bunlar: Kuzey ve Güney Bizans Kapısı, Apollan Kutsal Alanı, Frontinus Caddesi, Gymnasium, Agora ve Latrina alanlarıdır.

Kaklık Mağarası Hakkında

Mağara Pamukkale ve Küçük Pamukkale olarak da isimlendirilen Kaklık Mağarası, içinde travertenleri bünyesinde barındırması nedeniyle bu adlarla da anılır. Burada bulunan travertenler küçük basamaklı iken mağarada sarkıt, dikit ve damlataşı gibi çeşitli yapılar da vardır. Mağara içinde bulunan termal su, kükürtlü ve berrak olması dolayısıyla özellikle cilt rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Haftanın istenilen bir gününde ziyaret edilebilen bu mağaraya Pamukkale oto kiralama alternatifiyle ulaşmak mümkündür. Mağarada ayrıca, kameriyeler, amfi tiyatro, seyir alanı, kafeler ve yüzme havuzu da bulunmaktadır. Pamukkale kiralık araç sağlanması bakımından kolaylık sunmakta olup konforlu ulaşım sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Pamukkale’de Yapılabilecek Etkinlikler

Festival söz konusu olduğunda Denizli’nin oldukça çeşitli olduğunu söylemek mümkündür. Yılın hemen her alında pek çok kültür, tekstil, sanat, turizm festivalleri gerçekleştirilmektedir. Pamukkale ucuz araç kiralama imkanı sunması dolayısıyla farklı yerlerde yapılan festivallere katılmanın da yolu kolay biçimde bulunmuş olur. Festivaller dışında dağcılık, bisiklet parkurları ve yamaç paraşütü gibi etkinlikleri de gerçekleştirilebilmektedir.

pamukkale-oto-kiralama.png

Ünlü Ak Vadi Festivali ve Uluslararası Denizli Cam Bienali

İlki 2017 senesinde yapılan Ak Vadi Festivali, şehrin ev sahipliği yaptığı en büyük festivallerinden bir tanesi olup birçok sanatçının boy gösterdiği eğlenceli bir organizasyondur. Her yıl düzenlenmektedir. Cam sanatının değer görmesi için düzenlenen Cam Bienali ise 2011 senesinden biri düzenlenmektedir. Bu festivallere katılmak için de denizli araç kiralamaservislerinden faydalanmak mümkündür. Pamukkale araç kiralama sektörünün iddialı olduğu bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır.