Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Serinhisar Araç Kiralama - Serinhisar Oto Kiralama | Gezgin

Serinhisar Gezilecek Yerler

Denizli’ye bağlı ilçelerden biri olan Serinhisar il merkezinden 36 km uzaklıktadır. İlçe çok geniş olan bir ovanın üzerinde yer almaktadır. Serinhisar gezilecek yerler bakımından doğal güzellikleri ve leblebisi ile ön plana çıkmaktadır. İlçede tarihi bir yapı ya da eser bulunmamaktadır.

Muhteşem bir tabiata sahip olan ilçeye en kolay ulaşım yolu Serinhisar araç kiralama hizmetleridir. Denizli- Antalya yolu üzerinden ilçeye gelinmektedir. İl merkezinden çok uzak bir mesafede yer almasa da Serinhisar doğasını gördüğünüz zaman geri dönmek istemeyeceksiniz. İstediğiniz şekilde gezebilmek için denizli oto kiralama hizmetlerinden seçeceğiniz araç ile keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Serinhisar Tarihi Önemi

Serinhisar’da yer alan Kaya Mahallesi olan bölgeye önceden Kızılhisar adı verilmektedir. Milattan önce 1500’lü yıllarda Hititliler tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Daha sonra İonlar, Akarlar, Lidyalılar, Persler gibi çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Milattan öncenin son yüzyılında Roma İmparatorluğu topraklarında yer almıştır.

Anadolu Selçuklu döneminde Türk topraklarına katılan Kızılhisar adını o dönemde inşa edilen ve rengi kırmızı olan bir hisardan almaktadır. Osmanlı Devleti hakimiyeti görülmüştür. Bölgenin ilçe olarak belirlenmesi için 1950’de başvuru yapılmıştır. Olumlu sonuç alınmayınca 1963 ve 1984 yılında yeniden başvuru yapılarak 1987 yılında ilçe olmuştur ve bu zamana kadar ilçenin adı Kızılhisar’ dır. İlçe olarak kabul edilmesinden sonra adı değiştirilerek Serinhisar yapılmıştır.
serinhisar araç kiralama
Serinhisar Geçim Kaynakları

Serinhisar’ın geçim kaynakları başında leblebi üretimi ve tütün üretimi gelmektedir. Yaklaşık 110 tane leblebi üretilen imalathane bulunmaktadır. Balıkesir ve Uşak’tan alınan nohutlar lezzetli leblebilere dönüşmektedir. Pazarcılık ve nakliyatta diğer geçim kaynaklarıdır.

Kefe Yaylası Nerededir?

Serinhisar’ a bağlı bir kasaba olan Yatağan’dan 5 km uzaklıkta bulunan yaylanın çok temiz bir havası bulunmaktadır. Temiz havayı içinize çektiğiniz zaman gerçekten nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Yaylada piknik yapmak için alanlar, futbol sahası ve büfeler gibi çeşitli alanlarda yer almaktadır. Yaylada kamp kuran çeşitli gruplarda gelmektedir. Ayrıca at koşu piştide bulunan yaylada ata da binebilirsiniz. Muhteşem Serinhisar manzarasını ayaklarınızın altına alarak temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Denizli Serinhisar araç kiralama ile yaylaya çıkabilirsiniz. Geldiğiniz zaman bir gün burada geçmektedir. Bir kere yaylaya çıkan herkes gitmeden bir daha uğramaktadır.

Kızılhisar Dağı’nın Zirvesine Tırmanma

Serinhisar ile Tavas arasında yer alan Kızılhisar Dağı özellik ile tırmanış tutkunlarının adresidir. Doğa ile bir gün geçirmek ve farklı yerlere tırmanmak istiyorum diyorsanız mutlaka denemelisiniz. Kızılhisar Merdivenli Kuyu’dan başlayan tırmanış dağın tepesinde bitmektedir. Yılın çoğunda kar bulunan dağda karlı günlerde de çok keyifli tırmanışlar yapılabilmektedir. Eğer zirveyi görmeye kararlı iseniz tırmanmak yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Merdivenli Kuyu’ya Serinhisar kiralık araç ile gelebilir. İstediğiniz yere kadar gidebilirsiniz. Yorucu ve bir o kadar da keyifli bir tırmanıştan sonra kiraladığınız aracınız ile daha rahat bir şekilde dönebilirsiniz.
serinhisar oto kiralama
Serinhisar El Sanatları

Serinhisar doğal güzellikleri kadar el sanatları da yaşatmaya devam etmektir. Bunlardan biri de topraktan yapılan eşyalardır. Bardakçılık adı verilen el sanatında mutfakta ve su işlerinde kullanılan eşyalar yapılmaktadır. Bu eşyalar başta Denizli ilçelerinde ve Antalya’da satılmaktadır.

Tarihimizde önemli bir yeri olan Yatağan kılıçları da Yatağan Kasabası’nda yapılmaktadır. Türk kılıcı adı verilen Yatağan kılıçları birer sanat eseridir. 16. Yüzyıldan beri üretilen kılıçlar İstanbul’un fethinde de kullanılmıştır. Günümüzde ocak başında demiri döve döve kılıç yapan ustalarda bulunmaktadır. Bu gelenek yaşatılmaya devam edilirken diğer atölyelerde de bıçak üretilmektedir.

Denizli oto kiralama hizmetlerinden sizin için en uygun aracı seçerek kasabaya gelebilirsiniz. Yaşatılan kültür ve geleneklere şahit olabilirsiniz.

Tescilli Leblebisi İle Serinhisar

Ülkemizin tescilli üç leblebisinden biri olan Serinhisar leblebisinin tadına bakmadan dönmemelisiniz.  Türkiye’de leblebi ihracatının yarısından fazlası Serinhisar’dan yapılmaktadır. Yaklaşık 30 çeşit leblebi bulunmaktadır. 

Serinhisar’da Ne Yenir?

Serinhisar’da tadılması gereken ilk lezzet leblebidir. Diğer lezzetler ise yen böreği, pekmezle kabak aşı, patlıcan kaplama, yoğurtlu köfte başta gelmektedir. Yöresel lezzetleri de doğal güzellikleri kadar etkileyicidir.
serinhisar rent a car
Serinhisar’da Nasıl Bir Tur Yapılabilir?

Serinhisar’da doğanın içinde bir tatil ya da yolculuk yapabilirsiniz. Kefe Yaylası’nda bir gün geçirmelisiniz. Doğa yürüyüşleri yapabilir, pikniğe gidebilirsiniz. Serinhisar araba kiralama hizmetlerinden yararlanmanın sağladığı en büyük avantaj istediğiniz an planınızı değiştirebilmenizdir. Ulaşım için minibüs ya da başka bir şey aramak ile zaman kaybetmeden istediğiniz her şeyi yapabilme imkanını kiralayacağınız bir araç ile mümkün olmaktadır.

 Yatağan Kasabası’na giderek el sanatları ürünlerini görebilirsiniz.  Tarihi yapı bulunmamasına karşın sahip olduğu yayla havası ve kültürü ile gelen herkesi büyülemektedir. Serinhisar rent a car firmalarından aradığınız aracı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Serinhisar ucuz araç kiralama ile uygun fiyata istediğiniz her yere gidebilirsiniz. Sunulan hizmetler kaliteli ve güvenlidir. Hizmetler içinde Serinhisar kurumsal araç kiralama hizmeti de sunmaktadırlar.