Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Tavas Araç Kiralama - Tavas Rent A Car | Gezgin 7/24

Tavas Nerede Ve Hangi İldedir?

Tavas Ege Bölgesinde bulunan bir ilçemizdir. Denizli’ye bağlıdır. Tavas’ın ismi yerel olarak Davaz olarak söylenmektedir. Bu sizi şaşırtmasın doğru adrestesiniz. İlçe ve Denizli arasında yaklaşık olarak 43 km bir mesafe söz konusudur. İlçe tarihe ışık tutan yapısı ile oldukça fazla ilgi görmektedir. İlçe gezinize başlarken farklı alanlarda bulunan mekânları sorunsuz bir ulaşım ile görmek için Tavas araç kiralama hizmetlerini değerlendirmelisiniz. 

Yeni bir şehri veya ilçeyi keşfederken sorunsuz bir ulaşım sağlanması geziyi keyifli kılmaktadır. İlçe gezinizde hem yorulmamak için hem de zaman kaybı yaşamamak adına Tavas oto kiralama firmalarından istediğiniz marka ve modelde araç kiralama yapabilmektesiniz. Tarihi yakın koklamak ve her yere kendi aracınız ile seyahat etme şansını kesinlikle değerlendirmelisiniz. 

İlçe gezinizde planlı hareket etmek ve görülmesi gereken her yere gidebilmek adına Tavas gezilecek yerler listesi oluşturmalısınız. Bu sayede günü planladığınız için ilçeye has farklı deneyimler içinde zaman ayırmış olacaksınız. 

Gezi ye çıkma zamanınız yaz veya kış hangi mevsim olursa olsun unutulmaz anlar yaşamak için Denizli Tavas araç kiralama firmalarından kiralamış olduğunuz araç ile mevsimlerin etkisinden uzak sürüş keyfinin tadını çıkarabileceksiniz. Düzenli olarak bakımları yapılan bu araçlar sayesinde hayallerinizdeki gibi bir tatil yaşama fırsatı yakalamış olacaksınız.

Eğer ilçe gezinizi kalabalık bir gurup halinde planlamış iseniz Tavas kurumsal araç kiralama yapabilirisiniz. Kaç kişi olduğunuza ve istediğiniz özelliklere en uygun araç firmalarca temin edilerek misafirleriniz için gereken konfor sağlanmaktadır. 

tavas-araba-kiralama.png

Tavas Tarihini Öğrenelim

İlçenin ilk yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanmasının MÖ 6000 yılına kadar uzandığı rivayet edilmektedir. Antik çağlardan beri pek çok medeniyeti ağırlamış olan ilçe o çağlarda Karia olarak bilinmektedir. 

Türklerin ilçeye gelişi Kayılar zamanına tekâmül etmektedir.  Daha sonra ise 14 yy sonlarına doğru bu topraklar Tavas Beyliği olarak yeni bir devlete ait olmuştur. İlçenin Osmanlı topraklarına dâhil olması ise 2. Murat dönemindedir. 

İlçede eskiden hüküm süren Osmanlı ve Selçuklu Devletine dair pek bir eser günümüze kadar gelmeyi başaramamıştır. Çünkü Tavas’ta çok büyük depremler meydana gelmiş ve yaşam alanı olan pek çok alan maalesef ki yıkılarak kullanılmaz hale gelmiştir. Bu eserlerden ise küçük kalıntılar dışında yakın tarihimize kadar ulaşanı olmamıştır. 

Zeybekler diyarı olan Tavas 1883 yılında ilçe olmuş ve günümüze kadar ilçe olarak gelmiştir. İlçe tarihinde farklı ve dikkat çeken bir nokta bulunmaktadır. Ege Bölgesi yunanlarca işgal altına alındığı zaman hiçbir Yunan işgalci askeri Tavas’a girmemiştir. Ege yanıp kavrulurken bu ilçe ne işgale uğramıştır ne de halkı işgalcilere karşı mücadele vermek zorunda kalmıştır. 

tavas-araç-kiralama.png

İlçe gezinizde tüm bu tarihi havayı yakından koklamak için denizli oto kiralama firmalarından kiralamış olduğunuz aracınız çok işinize yarayacaktır. Böylece farklı alanlarda kalan eşsiz tarihi mekânları kısa sürede görebileceksiniz.

Tavas Gezilecek Yerler

Tavas gezinizde ilk dikkatinizi çekecek olan ilçede olan çok sayıda cami olacaktır. Mimarisini merak ettiklerinizi Tavas araba kiralama firmalarından kiralamış olduğunuz aracınızı hemen park ederek yakından inceleyebilirisiniz.

Tavas ilçesine bağlı olan Kızılcabölük kasabası en çok ilgi gören yerlerdendir. Bu kasabada el dokuması ürünler bulunmaktadır. Farklı ve hepsi birbirinden güzel el dokumalarından dilerseniz hatıra olarak sevdiklerinize ve kendinize satın alabilmektesiniz. Buradaki güzellikleri gördükten sonra Tavas ren a car firmalarından kiralamış olduğunuz aracınıza atlayarak bir diğer ziyaretçi akını noktası olan Heraklia Salbace antik kentine doğru yol alabilirisiniz. 

Heraklia Salbace antik kenti Vakıf köyü sınırları içerisindedir. İlçe merkezinden buraya 10 dakikalık bir yolculuk ile ulaşmaktasınız. Antik kentte bulunan kalıntılara göre MÖ 1 yy ait bir yerleşim alanıdır. Antik kent alanı hala aktif yaşam ile çevrili olduğu için kalıntıların birçoğu yok olmuştur. Ancak ayakta kalanları kesinlikle görmelisiniz.

Sebastapolis Antik Kenti Roma ve Bizans dönemine ait kalıntıların olduğu bir alandır. İlçe ile arasında 19 km bulunan Kızılca kasabasında yer almaktadır. Ayrıca Medet köyünde bulunan Apollonia Salbace antik kenti de yine mutlaka görülmelidir. Bu antik kentlerin çok yakınlarında bazı mezarlar bulunmaktadır. Dilerseniz bu alanları da Tavas kiralık araç firmalarından kiralamış olduğunuz araç ile kısa süre içerisinde ziyaret edebilirisiniz. 

tavas-rent-a-car.png

Tavas Gezi Turu

İlçede görülmesi gereken antik kalıntıların farklı alanlarda olması ve mutlaka bir araç kullanmanız gerektiği için Denizli oto kiralama seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Kiraladığını bu araç sayesinde tüm antik kalıntıları görmeden ilçeden ayrılmamış olacaksınız. 

Tavas’ta Ne Yenir?

Tavas’a gittiğinizde farklı lezzetlerini mutlaka denemelisiniz. Keşkek, mısır gömbesi, arabaşı, bazlama, leyen böreği, ıspanaklı çörek, börülce böreği, su böreği, cızlama, katmer, kiide, bahar gevreği, tavuklu börek, zeytinyağlı dolmalar, mezeler gibi pek çok lezzet sizi beklemektedir.