Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bismil Araç Kiralama - Bismil Rent A Car | Gezgin 7/24

Bismil Gezilecek Yerler

Anadolu’nun en eski yerleşim merkezi olarak kullanılan yerlerinden olan Doğu Anadolu Bölgesi, tarih ve kültür açısından oldukça önemlidir. Bölgedeki il ve ilçe sınırlarında birçok kültüre ait höyükler, antik kentler, medreseler, tarihi camiler ve çeşitli yapılar bulunmaktadır. Tarih ve kültürün yanında doğal güzellikleri ile de önemli olan bölgede doğa ve tarih iç içe yaşamaktadır. Doğu’nun en önemli ilçelerinden olan Bismil ilçesi de Diyarbakır iline bağlı ve önemli tarihi yapıların olduğu yerler arasında bulunmaktadır. Bismil gezilecek yerler bakımından fazla seçeneğin oldu ilçeler arasındadır.

İlçe merkezi sınırları içerisinde ve çevre köylerde gezip görülebilecek yerler bulunmaktadır. Türkiye’nin çeşitli illerinden ziyaretçiler bu yerleri görmek amacıyla ilçeye seyahat etmektedir. Doğu Anadolu Bölgesine gezi turu düzenleyen kişilerin de uğrak noktalarından olan Bismil, Türkiye’nin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Özellikle ilçe sınırlarında bulunan tarihi höyükler oldukça önemlidir. Bu höyükler ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarında çeşitli medeniyetlere ait kalıntılara rastlanmıştır. Bu alanları gezip görmek için Bismil araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

bismil-araç-kiralama.png

Bismil Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Diyarbakır iline bağlı ilçeler arasında yer alan Bismil, ilin ve bölgenin önemli yerleşim merkezleri arasındadır. İlçenin şehir merkezi sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 55 kilometre civarındadır. İlçeye ulaşım farklı karayolları üzerinden sağlanmaktadır. Çeşitli ilçelere ve illere yakın konumda bulunan Bismil, coğrafi konum olarak önemli bir alanda yer almaktadır. Yüzölçümü açısından da büyük olan ilçenin nüfusu da fazladır. Bölgenin gelişmiş ilçelerinden olan Bismil’e yakın olan Diyarbakır ilçeleri mevcuttur. Bismil ve yakın ilçelere seyahat etmek isteyenler Bismil araba kiralama faaliyetlerine başvurabilir.

Bismil ilçesinin kuzeyinde Silvan ilçesi bulunmaktadır. Batısında ise Çınar ilçe sınırları bulunmaktadır. Sur ilçesine de yakın konumda bulunan Bismil, ilçe unvanını 1935 yılında almıştır. İlçe merkezine bağlı olan 9 tane mahalle mevcuttur. Ayrıca 112 tane bağlı köy olması ile dikkat çekmektedir. Son yapılan nüfus sayımlarında Bismil ilçe nüfusu yaklaşık olarak 100 bin şeklinde belirlenmiştir. İlçeye toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeye sefer düzenleyen otobüs ve tren hatları bulunmaktadır. Ayrıca Bismil oto kiralama ile özel araç kiralayarak bölgeye ulaşım sağlanması mümkün olmaktadır.

Bismil Geçim Kaynakları

İlçenin bulunduğu topraklar oldukça verimlidir. Bu nedenle tarım ürünlerinin üretimi ve ticareti yapılmaktadır. En büyük geçim kaynağı tarım olarak gösterilebilen Bismil ilçesinde; pamuk, üzüm ve buğday gibi ürünlerin yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçeye bağlı olan bazı köylerde hayvancılık ile uğraşan kişiler de bulunmaktadır. İlçe, Diyarbakır ilinin gelişmiş bölgeleri arasında olduğundan birçok hizmet kolu gelişmiştir. Bu nedenle hizmet kollarından geçimini sağlayan kişiler de bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında Bismil kiralık araç faaliyetleri dikkat çekmektedir.

bismil-oto-kiralama.png
 

Bismil Üçtepe Höyük Nerededir?

İlçe sınırları içerisinde bulunan tarihi höyükler arasında olan Üçtepe Höyüğü, turistler tarafından ziyaret edilmektedir. İlçeye yaklaşık olarak 12 kilometre uzaklıkta olan höyük, tarih ve kültür açısından oldukça önemlidir. Kültür Bakanlığı tarafından bölge ve çevresinde yapılan kazılarda farklı uygarlıklara ait yapılara ve kalıntılara ulaşılmıştır. Çeşitli müzelerde sergilenen bu kalıntılar, tarihin derinliklerine ışık tutmaktadır. Bu höyüğü gezmek için araç kiralayacak kişiler, Bismil ucuz araç kiralama hizmetlerine başvurabilir.

Bismil Kenantepe Höyüğü

Bismil ilçe sınırlarından Dicle nehri de geçmektedir. Bu nehrin kıyı bölgesinde yer alan höyük ise ilçede bulunan önemli höyükler arasındadır. Geçmişten günümüze çeşitli tahribatlara uğrayan bu höyük ve çevresinde yapılan çalışmalarda tarihi eserlere ulaşılmıştır. Günümüzde de kazı çalışmaları devam eden höyük, diyarbakır oto kiralama ile araç kiralayarak gezilebilir.

Bismil Şahintepesi Höyüğü

Şahintepe Köyü, ilçe merkezine bağlı köyler arasında yer almaktadır. Bu köy sınırlarında yer alan höyük, çok eski bir tarihe sahiptir. Müsülmantepe ismi ile de bilinen höyük içerisinde yapılan kazı çalışmalarında farklı çağlara ait eserlere rastlanılmıştır. Bölgenin tarihi açıdan en önemli yerlerinden olan höyüğü gezip görmek isteyenler, Bismil rent a car ile özel araba kiralayarak seyahat edebilir.

Bismil Karatepe Höyüğü

İlçe sınırlarında bulunan Pınarbaşı Köyü çevresinde bulunan höyük, Bismil ilçesinin önemli yerlerinden olarak gösterilebilir. İlçe sınırlardan geçen su kaynaklarından olan çay ve nehrin keşişim noktasında bulunan höyük, doğal güzelliği ile de önemli yerler arasında bulunmaktadır. Arkeolojik çalışmalar ile birçok tarihi esere ulaşılmıştır. Bu höyüğe ulaşım için Diyarbakır Bismil araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

bismil-rent-a-car.png

Bismil Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Doğu Anadolu gezi turu düzenleyecek olan kişilerin, gezi listelerine eklemesi faydalı olacak yerlerden olan Bismil, rahat ulaşım sağlanabilen bir ilçedir. İlçede konaklama, ulaşım ve barınma faaliyetleri oldukça gelişmiştir. İlçe merkezinde ve çevresinde bulunan kafeler de ve lokantalar da bölgeye özgü lezzetler tadılabilmektedir. İlçe içi ulaşım faaliyetleri arasında Bismil kurumsal araç kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır.