Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Diyarbakır Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Diyarbakır Havalimanı araç kiralama 

Diyarbakır"a uçakla geleceksiniz ve şehirdeki ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde tamamlamak istiyorsanız, Gezgin 7/24 üzerinden çok uygun fiyatlarla Diyarbakır Havalimanı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Türkiye"nin en popüler online araç kiralama platformu olan Gezgin 7/24, sizlere ucuz araç kiralama fırsatı sunmaktadır.

Diyarbakır"da bulunan Rent A Car firmalarının ilan sayfasından, aradığınız araç için en uygun fiyatı veren Diyarbakır Havalimanı araç kiralama firmasından araç kiralayabilirsiniz. Uygun koşullarla nitelikli hizmet almak için, farklı yerleri arayıp zaman kaybetmenize engel olacak bir altyapıya sahip olan Gezgin 7/24, Diyarbakır Havalimanı oto kiralama ihtiyaçlarınıza kısa sürede cevap bulabileceğiniz bir platformdur. 

Diyarbakır Havalimanı 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi"nin en büyük şehri olanı Diyarbakır"ın havayolu ihtiyacını karşılamak için 1952 yılından beri hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, iç ve dış hat uçuşlarının yapıldığı uluslararası havaalanlarımızdan birisidir. Diyarbakır İl merkezinden 11 kilometre uzaklıkta yer alan Diyarbakır Havalimanı, şehrin ve çevre illerin hava yolu ulaşımında önemli bir yere sahiptir. 

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için gündüz saatlerinde belediyenin toplu taşıma araçları servis yaparken, akşam geç saatlerde şehir merkezine ulaşım biraz daha zor olmaktadır. Ticari taksi ya da benzer ulaşım kanallarına yüksek tutarlar ödemek yerine, Diyarbakır Havalimanı araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlarla daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Diyarbakır Havalimanı adresi: Kamışlı Bulvarı, Ağaçgeçit Mahallesi, Bağlar Diyarbakır 
diyarbakır havalimanı arac kiralama
Diyarbakır Havalimanı telefon numarası: 0412 233 27 19

Diyarbakır hakkında genel bilgiler 

Ülkemizin en kalabalık 22. şehri konumundaki Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi"nin en kalabalık ve en gelişmiş şehirlerinin başında gelmektedir. Ticaretin yanı sıra hayvancılığın önemli ölçüde yapıldığı Diyarbakır, tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir. 

Diyarbakır nüfusu: 930.266

Diyarbakır il plaka kodu: 21

Diyarbakır il telefon kodu: 0412

Diyarbakır ilçeleri: Hazro, Lice, Egil, Çüngüş, Kocaköy, Hani, Kulp, Çermik, Dicle, Çınar, Bismil, Silvan, Sur, Ergani, Yenişehir, Bağlar, ve Kayapınar olmak üzere, Diyarbakır"ın toplam 17 ilçesi bulunmaktadır. Diyarbakır"ın nüfusu en az olan ilçesi 11927 kişi ile Çüngüş ilçesi olup, en kalabalık ilçesi ise 388.387 ile Bağlar ilçesidir.

Şehrin temel ekonomisi tarım ve hayvancılıktan sonra, ticaret üzerine kuruludur.

Diyarbakır"da gezilebilecek yerler 

Şehir merkezinin yaklaşık 9000 yıllık bir geçmişinin bulunması, Diyarbakır"da tarihi yapıların yoğun olarak görülmesine neden olmaktadır. Tarihi yapıların yanı sıra, şehirde doğa güzellikleri ve önemli kamp alanları Diyarbakır"da gezilebilecek yerler arasında şehrin turizmine önemli katkılar sunmaktadır. Diyarbakır"da gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır.

Diyarbakır Ulu Camii: Martoma Kilisesi"nin 639 yılında camiye çevrilmesinden bu yana cami olarak hizmet veren Diyarbakır Ulu Cami, muhteşem mimarisi ve süslemeleri ile dikkat çekmektedir. 

Behram Paşa Camii: Diyarbakır şehir merkezinde olan Behram paşa Camii, dönemin Valisi Behram Paşa tarafından 1572 yılında yaptırılmış önemli tarihi yapıları arasındadır. Mimari açıdan oldukça zengin özelliklere sahip olan camide, İznik çinileri caminin süslemesine önemli katkılar sunmuştur. 

Dört Ayaklı Minare: Yine Diyarbakır şehir merkezinde olan dört ayaklı Minare, dört sütun üzerine inşa edilmesi nedeniyle bu ismi almıştır. 

Mesudiye Medresesi: Diyarbakır Ulu Cami"nin Hemen yakınında bulunan Mesudiye Medresesi, 1194 senesinde Artuklular döneminde yapılmıştır. 

Meryem Ana Kilisesi: Halen kilise olarak aktif şekilde kullanılan Meryem Ana Kilisesi, 3. yüzyılın ortalarında yaptırılmış bir kilisedir. 

Diyarbakır Arkeoloji Müzesi: Diyarbakır sınırları içerisinde çıkarılan birçok tarihi eseri, Diyarbakır Arkeoloji Müzesi"nde görmeniz mümkündür. Müze binası da çok eskiden yapılmış olup, tarihi bir niteliğe sahiptir. 

Hasanpaşa Hanı: 1572 yılında yaptırılan Hasanpaşa, şehir merkezinde Ulu Cami"nin karşı tarafında yer alan muhteşem bir mimariye sahip tarihi yapılar arasındadır.
diyarbakır havalimanı oto kiralama
Bunların dışında, Diyarbakır"da gezilecek yerler arasında aşağıdakileri de değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

 • Suluklu Han 
 • Diyarbakır Surları 
 • Surp Giragos Kilisesi 
 • Hasankeyf Taşköprü 
 • Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi 
 • Seman Köşkü 
 • Ziya Gökalp Müzesi 
 • Nebi Camisi 
 • Zerzevan Kalesi 
 • On Gözlü Köprü 
 • İskender Paşa Konağı 
 • Dicle Nehri 
 • Ergani Zülküf Peygamber Makamı 
 • Mar Petyun Keldani Katolik Kilisesi 
 • Deliler Hanı 
 • Hevsel Bahçeleri 

diyarbakır havalimanı rent a car
Diyarbakır"da gezip görebileceğiniz, başlıca ziyaret alanlarıdır. Bunların dışında daha birçok tarihi ve doğal güzelliğin bulunması nedeniyle kısa sürede daha fazla yer gezebilmek için, Diyarbakır oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.