DİYARBAKIR - YENİŞEHİR Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

DİYARBAKIR - YENİŞEHİR En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

DİYARBAKIR - YENİŞEHİR Tanıtımı

Yenişehir Nerede Ve Hangi İldedir?

Yenişehir Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. İlçe Diyarbakır’a bağlı olan 17 ilçe arasındadır. Yenişehir Diyarbakır’ın en önemli 4 merkezi noktası arasında yer almaktadır. İlçe farklı özellikleri ile hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. İlçe Diyarbakır merkezle çok yakın olduğu için Yenişehir araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak kısa sürede tüm ili gezme şansını elde edebilirisiniz. 

İlçe gezinizi biraz daha geniş kapsamlı tutarak merkeze yakınlığını avantaja çevirerek orada bulunan tarihi ve doğal güzellikleri görme fırsatını mutlaka değerlendirmelisiniz. İlçenin ihtiyaçlarına ve kişisel ihtiyaçlarınıza en uygun aracı Yenişehir oto kiralama firmalarından temin edebilirisiniz. 

Gezinizi çok daha planlı bir hale getirmek ve gereksiz zaman kayıpları yaşamamak adına mutlaka Yenişehir gezilecek yerler listesi oluşturmalısınız. Listenize merkezde bulunan ve merak ettiğiniz alanları da dâhil ederek iki farklı noktanın gezi planını tek sefer düzenlemiş olacaksınız. 

yenişehir-rent-a-car-1.png

Hangi mevsimde ve hangi ile giderseniz gidin gezileri keyifli kılan en önemli unsurların başında ulaşımın sorunsuz olması gelmektedir. Bir ili veya ilçeyi keşfederken bir aracınız olması işlerinizi çok kolaylaştıracaktır. Bu nedenle Diyarbakır Yenişehir araç kiralama firmalarının size sunmuş olduğu fırsatlara asla kayıtsız kalmayınız. 

İl ve ilçe gezinizde kalabalık guruplar halinde hareket edecekseniz Yenişehir kurumsal araç kiralama yapan firmaları ziyaret ederek kısa süre içerisinde istediğiniz büyüklükte bir araç tahsis edebilirisiniz. 

Her an unutulmaz olsun kendi belirlediğimiz durakları atlamadan bir tatil geçirelim diyorsanız kesinlikle Diyarbakır oto kiralama yapacağınız aracı bu planlara dâhil etmelisiniz. Çünkü araçların modelleri, markları gezilerinizi keyfe dönüştürecek niteliktedir. Düzenli bakımları yapılan araçları, günün her saatinde ve haftanın her günü bu firmaları ziyaret ederek hemen kiralamayabilmektesiniz. 

Yenişehir Tarihini Öğrenelim

Yenişehir tıpkı Diyarbakır ve diğer ilçeleri farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış yerlerdendir. Savaş zamanlarında işgale uğramış ve çok büyük mücadeleler vermiş ilçelerimizdendir. Yenişehir Diyarbakır’ın tam orta kısmında yer almaktadır. Yenişehir yakın bir tarihte ilçe olmuştur. İlçe oluşu 2008 yılıdır. İlçeye bağlı olan 42 adet mahallesi bulunmaktadır. 

İlçe gezinizde bu mahalleri de görmek için Yenişehir kiralık araç firmalarından kiralamış olduğunuz aracı kullanarak her noktayı yakından görebilirisiniz.

yenişehir-araç-kiralama-1.png

Yenişehir Gezilecek Yerler

Yenişehir Diyarbakır’ın gerçek yerli halkının yaşadığı yerlerdendir. Bu nedenle ilk olarak ilçede bulunan çarşıyı gezerek Diyarbakır kültürünü yakından gözlemleyebilirisiniz. 

Daha sonra Yenişehir araba kiralama firmasından kiralamış olduğunuz aracın koltuğuna kurulup emniyet kemerinizi taktıktan sonra gaza basıp rotanızı Diyarbakır merkezde görülmesi gereken önemli noktalardan biri olan Sur’a yönlendirebilirisiniz. Bu surla UNESCO tarafından Çin setinden sonra insan eli ile yapılmış ikinci uzun yapı ilan edilmiştir. Surların tarihi MÖ yıllara dayanmaktadır. Daha sonra Bizans döneminde küçük onarımlar geçirmiştir. 

Yakın ve görülmesi gereken bir diğer nokta ise Ulu Cami’dir. Bu cami Anadolu’da yapılan en eski camilerden biridir. Eski bir kiliseden camiye çevrilmiştir ve hala büyük bir onarım vs geçirmeden tüm ihtişamını korumaktadır. 

Merkezde görebileceğiniz çok sayıda han, kilise ve cami bulunmaktadır. Tüm bu tarihi güzellikleri Yenişehir rent a car firmalarından kiraladığınız aracınız ile kısa sürede ziyaret edebilirsiniz. 

Yenişehir’i Diğer ilçelerden ayıran bir diğer önemli nokta ise Diyarbakır’ın tam ortasında konumlanmış olması nedeni ile oteller ve pek çok restoran bu ilçede konumlanmıştır. Birkaç dakika içerisinde merkeze ulaşımı olması nedeni ile ilçeye gelen yerli ve yabancı pek çok turist burada bulunan otellerde konaklamaktır. 

Yenişehir Gezi Turu

İlçede çok fazla gezilebilecek alan bulunmamaktadır. Ancak tüm ilçelere çok yakın konumdadır. Diyarbakır araç kiralama firmalarından kiralayacağınız bir araç sayesinde tüm ilçeleri görme şansınız bulunmaktadır. Yenişehir’i ise konaklamak için rahatlıkla tercih edebilirisiniz. Çok sayıda otel oldukça uygun fiyatları ile ilçede hizmet vermektedir.

Yenişehir’de Ne Yenir?

Yenişehir Diyarbakır’ın popüler ilçelerinden olduğu için her türlü yöresel yemeği tadabileceğiniz çok sayıda mekân bulunmaktadır. Ayrıca oldukça geniş bir mutfağı bulunmaktadır. Ancak ilçede oldukça ünlü olan ciğerciyi erken saatlerde ziyaret ederek o eşsiz lezzeti kesinlikle deneyimlemelisiniz. İlçede sabah erken saatlerde ciğerciler açılmakta ve kısa sürede ciğer bitmektedir. Çünkü Diyarbakır’da ciğer kahvaltıda tüketilmektedir. 

yenişehir-oto-kiralama-1.png

Sıkma, ayvalı kavurma, cartlak kebabı, mumbar dolması, duvaklı pilav, patlıcan dizme, burma kadayıf, bostana, içli köfte, lebeniye çorbası, hılorik, ekşili tavuk, revani, Diyarbakır çöreği, yaz mevsiminde karpuz, fıstıklı helva, nardanaşı, hıncık, kaburga dolması, serbizer, elma düzmesi, tırşık, paluze tatlısı, habenisk ayrıca lahmacun ve farklı turşuları da tadılmamalısınız. 

Çok fazla alternatif ve farklı lezzeti bulduğunuz Yenişehir mutfağında bulunan tüm bu lezzetleri isterseniz geziniz sırasında isterseniz de tam gün ayırarak deneyimlemelisiniz. Damakları çatlatan bu lezzetler için kısa zaman sonra tekrar ilçeye gelmek isteyecekseniz.