Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Akçakoca Araç Kiralama - Akçakoca Oto Kiralama | Gezgin724

Akçakoca Gezilecek Yerler

Masmavi denizi, yeşili ve kıyıdan dağlara doğru uzanan harika manzaraları ile bilinen Akçakoca tam bir cennettir. Şimdilerde adı fazlaca duyulan tatil beldelerine nazaran çok daha hayran bırakıcı güzelliklere sahiptir. Akçakoca gezilecek yerler ve mekanlarının çokluğunun yanında Ankara ve İstanbul’a yakın olmasından dolayı fazlaca tercih edilen bir destinasyondur. 1950’li yıllardan beri yerli yabancı turisti ağırlamaktadır. Turizm Bakanlığı kurulmadan önce ilçede turizm derneği vardır. İlçenin ikliminden kaynaklı olarak turizm sezonu kısa sürer.

Akçakoca Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Düzce iline bağlı ilçedir. Düzce şehir merkezine yaklaşık olarak 37 km uzaklıktadır. Berrak bir kumsala sahip olan ilçenin Karadeniz kıyısında 36 km uzunluğunda sahili vardır. Otoban sayesinde ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Düzce merkezden ilçeye dolmuşlar hareket etmektedir. İlçe merkezine gelen yerli ve yabancı turistlerin ulaşımlarının daha rahat ve kolay olması hususunda Düzce Akçakoca araç kiralama firmaları yardımcı olur.

Akçakoca Geçim Kaynakları

Karadeniz Bölgesinin en batısında kalan ilçelerden biri olan Akçakoca’da tarım ürünü olarak en fazla fındık yetiştirilir. Fındık ilçe halkının ana gelir kaynağıdır denebilir. Yerleşim yapılmayan yerlerin nerdeyse hepsi fındık tarlasıdır. Akçakoca araç kiralama şirketlerinden kiralanan araçla fındık tarlaları ve depoları görülebilir. Yaz aylarında artan turist sayısından dolayı turizm sezonluk olarak yapılır.
akçakoca araç kiralama
Akçakoca Tarihi Geçmişi

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçede yerleşik hayatın MÖ 13.yy’da başladığı tahmin edilmektedir. Roma ve Bizanslılar tarafından liman kenti olarak kullanılmıştır. Osmanlı’nın hakimiyetinde de kalmış olan topraklar Cumhuriyetin ilanından sonra nahiye olmuştur. 1934 yılında Akçakoca Bey adını alarak ilçe olmuştur. 1999 yılında yeni yasanın çıkmasıyla birlikte Düzce’nin il olmasıyla ilçe statüsünü almıştır.

Akçakoca Ne Yenir?

İlçenin merkezinde ve denize yakın yerlerde yöresel lezzetleri yapan lokantalar var. Akçakoca araba kiralama hizmetleriyle yöresel lezzetleri yapan lokantaya giderek enfes lezzetteki istavrit, kalkan ve mezgitten yenilebilir. Yöreye ait otlardan yapılan salata, fındıklı tahin helvası kesinlikle tadılmalıdır. 

Ceneviz Kalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

1226 yılında ticaret gemilerinin güvenliğini sağlamak üzerek yapılmış olan kale ilçe merkezine 3 km’lik uzaklıktadır. duzce oto kiralama şirketlerinden temin edilen araçla Cenevizliler tarafından yapılan kaleye kolayca ulaşım sağlanır. Kale, Osmanlılar zamanında karakol olarak kullanılmıştır. Kaleden günümüze sadece su sarnıcı, kulesi ve surlarının bir kısmı kalmıştır. Su sarnıcı halk tarafından dilek kuyusu olarak kullanılır. 

Kaleden denizin muhteşem manzarası seyredilir. Akçakoca oto kiralama hizmetlerinin sunduğu fırsatlarla kalenin çevresindeki mesire yerine gidilerek piknik yapılabilir. Mavi bayraklı plajında deniz sefası yapılabilir. 
akçakoca oto kiralama
Aktaş Şelalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 11 km uzaklıktaki Aktaş Köyü’nde bulunan şelale 50 metre yükseklikten dökülmektedir. Aktaş Köyü’ne geldikten sonra 3 km daha gidildiğinde muazzam görüntüsüyle şelaleye ulaşılır. Şelale yeşillikler içindedir. Etrafında yürüyüş parkurları vardır. Trekking gibi doğa sporlarının yapıldığı şelalede fotoğraf için harika manzaralar yakalanır. Şelalenin üzerinde 4 tane ahşap köprü vardır. Suların döküldüğü yerde seyir terası ve havuz bulunur. Akçakoca kiralık araç hizmetleriyle ailecek gelinerek mesire alanında piknik yapılabilir. 

Fakıllı Mağarası Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 8 km uzaklıktaki Fakıllı Köyü’nde bulunan mağara, Kültür ve Tabiat Varlığı Koruma Genel Müdürlüğü tarafından birinci dereceden doğal sit alanı ilan edilmiştir. Koruma altındadır. Mağaranın tamamı 1012 metre uzunluğundadır. Ziyarete açık olan kısmı 350 metredir. Mağaranın içinde farklı şekillerde sarkıt ve dikitler vardır. Damlataş bakımından zengin olan kısımlara beyaz odalar denmektedir. Astım hastası olanlar Akçakoca ucuz araç kiralama hizmetlerinden araba kiralayarak mutlaka mağaraya gelmelidir. Çünkü mağaranın havası astıma iyi gelir. 
akçakoca rent a car
Sarıyayla Şelalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 10 km uzaklıkta yer alan Sarıyayla Köyü’nde bulunan şelale yeşilliklerin arasından akmaktadır. Berrak suyu bulunan şelalenin suları üzerinde 2 tane ahşap köprü kurulmuştur. Seyir terası bulunmaktadır. Akçakoca kurumsal araç kiralama firmasından araç kiralayarak şelaleye gelinebilir. Seyir terasından harika fotoğraflar çekilip mesire alanında piknik yapılabilir.

Orhangazi Camii Nerededir? Hakkında Bilgi 

Osmanlı Devleti’nin kurucularından Orhan Gazi’nin bizzat kendisi tarafından yaptırılmış olan cami Çayağzı Köyü’ndedir. 14. yy başlarında köye gelen Orhan Gazi, kendi adıyla anılmasını isteyerek yaptırmıştır. Uzun süre kullanılmamıştır. 2007 yılında yapılan restorasyondan sonra ibadete açılmıştır. Tam 7 asırlık bir yapıdır. Çantı ve kütükleri birbirine geçirilme tekniği ile yapılmıştır. Akçakoca rent a car şirketinin sunduğu kolaylıklar kullanılarak hiç çivi kullanılmayan bu manevi yapı ziyaret edilebilir. Caminin çevresinde mezarlık bulunmaktadır. 

Çuhallı Plajı Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine yakında bir konumda bulunan Çuhallı Plajı, uzun ve geniş bir kumsala sahiptir. Yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Plajın hemen yanında kocaman bir park vardır. Kafeler, lokantalar, büfeler, oyun alanları ve eğlence yerleri bulunmaktadır.