Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çilimli Araç Kiralama - Çilimli Oto Kiralama | Gezgin724

Çilimli Gezilecek Yerler

Düzce ilimize bağlı Çilimli, Kaplandede Dağlarının eteklerinde kurulan bir ilçedir. Düzce’ye,15 km mesafede olan ilçeye ulaşmak için Çilimli araç kiralama, araçları hizmet verir. İlçe merkezine 5 km mesafede yer alan ilçenin içerisinden D-100 karayolu geçmektedir. İlçe alanlarının yarısına yakını dağlık bölgedir. Kaplandede dağlarından doğan derelerin birleşmesiyle oluşan Akdere suyu, ilçeden geçer. Ayrıca Karadere çayı da, ilçe sınırları içerisinde bulunan doğal kaynak sularındandır. Düzce ilçesinde özellikle kış aylarında görülen, sis tabakası rakımı yüksek olan ilçede olmamaktadır. Bu sebeple, yerleşim yeri olarak Çilimli daha çok tercih edilmektedir. Çilimli gezilecek yerler bakımından, farklı güzellikleri bünyesinde barındırır. Birinci derece deprem kuşağında olan ilçe, fay hattı üzerinde yer alır. İlçe, bol yağış almasına rağmen nemli bir havaya sahiptir. Yapacağınız ilçe gezileri için, duzce oto kiralama konforlu araçları ile sizlere günün her saati hizmet vermeyi ilke edinmiştir. 

Ekonomik Açıdan Çilimli

Tarım ve hayvancılığın hızla geliştiği Çilimli de nüfusun yaklaşık olarak, %15’i tarımla uğraşır. İlçenin arazilerinin %85’lik dilini ekilebilir alanlardır. Bu alanların,%45’lik kısmı fındık üretimine ayrılmıştır. Bunu daha sonra mısır ekimi izler. İlçeye, Çilimli kiralık araç ile ulaşarak ormanlık arazileri görme şansınız olur. Çilimli, büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde ön plana çıkan bir ilçedir. Burada ticari amaç güdülmeden, mera yetiştiriciliği yapılır. Orman alanları açısından zengin kaynaklara sahip olan ilçede, halkın yakacak ihtiyacı buradan elde edilen ağaçlardan sağlanır. Ayrıca ormanlar, dar gelirli aileler için bir geçim kayağı olarak da bilinir. Fındık ve mısırın bol olarak ekildiği ilçede, bu amaçla çok sayıda kooperatif yöre halkına hizmet vermektedir. Çilimli oto kiralama, ilçede hizmet veren kaliteli bir firma olarak göze çarpar. 
çilimli araç kiralama
Tarihsel Yönüyle Çilimli

Çilimli tarihi, belli bir döneme kadar çok bilinmemektedir. Çilimli ilçesi sınırları içerisinde bulunan Hızır Dede, Hasan Dede ve Yabalı Dede türbeleri manevi ziyaret yerleri olarak bilinir. Kaplandede dağında yer alan Kaplandede türbesi ile beraber ilçede on tane tarihi mezar taşı yer alır. Şeyh Şibli tekkesi Konuralp merkezinde bulunan ve Düzce Çilimli araç kiralama ile ziyaret edilebilecek mesafede yer alan, manevi bir atmosfere sahiptir. Bir rivayete göre Gümüşabad’dan çıkarılan gümüş madenlerini burada işlenmesinden dolayı ilçeye Çimli adının verildiği söylenir. Düzce ilinde işlenen tütünlerin, Çilimli’de toplandığı belirtilir. Birinci Dünya Savaşı sırasında cepheye çok sayıda asker gönderen Çilimli, bu savaş sonrasında verdiği şehitleri ile manevi açıdan önemli bir yere sahiptir. İlçeye Sultan Abdülaziz dönemlerinde Kafkaslardan, Balkanlardan ve Doğu Karadeniz’den yoğun göçler alarak nüfus çeşitliliğini arttırmıştır. 1990 yılındaki depremlerden etkilenen Çilimli, oldukça fazla kayıp vermiştir. 

Çilimli Bitki Örtüsü

İstanbul’a 218 km mesafede olan Çilimli, değişik endemik bitki örtüsü ile dikkat çeker. Kayın, köknar, meşe, gürgen, kavak ve kestane ağaçlarından oluşan ormanlık alanları, doğal oksijen deposu olarak bilinir. Orman çileği, orman gülü, karayemiş, çobanpüsküllü, böğürtlen, fındık ve kekik gibi türlü yemişlerde ilçenin çeşitliliğini arttıran ürünlerdir. İlçede arıcılıkta önemli bir yere sahiptir. Geniş ormanlarında doğal bal yetişen ilçeye ulaşmak için Çilimli ucuz araç kiralama, size hizmet vermeyi hedefleyen öncü bir firmadır. Çilimli’de, halkın diğer önemli geçim kaynağı da tütündür. 
çilimli oto kiralama
Farklı Lezzetlerin Birleşme Noktası Çilimli

Çilimli, alabalık yetiştiriciliği ile de bilinen bir ilçedir. İlçede alabalık restoranları, oldukça fazla yere sahiptir. Ayrıca Karadeniz mutfağını yansıtan ve taze hamur ile yapılan, hamsili börek, Çilimli rent a car ile gidilen ilçede yenilecek meşhur yemekler arasında yer alır. Hamsinin bol olduğu kış mevsiminde yapılan, hamsili pilav ilçede sıklıkla yapılan bir diğer balık yemeğidir. Ayrıca balığın tütsülenerek is tadının verilmesi ile yapılan isli balık, yemeklerin yanında meze olarak tüketilen bir lezzettir. 

Çerkez tavuğu, yörenin farklı kültürlerin kaynaşması sonucunda yapılan bir diğer meze türüdür. İki farklı çeşidi ile sofraların baş tacı olan bu lezzetin tadına yerinde varmak için Çilimli araba kiralama firmasının konforlu araçlarını kullanabilirsiniz. Balığın, soğan, sarımsak, domates, limon ve biber gibi sebzelerle harmanlandığı buğulama, ilçede sıklıkla yapılan bir yemektir. Hafif olması sebebiyle tercih edilen buğulama, mevsim balıkları kullanılarak yapıla,  Çilimli’ye has bir lezzettir. Bir Tatar yemeği olan Mamalika, mısır unu ve kaşar peyniri ile yapılan sıcak tüketilen bir mezedir. 
çilimli rent a car
Mısır unu, su ve yumurta ile yapılan Mamursa da yörede bolca yapılan bir diğer Çerkez yemeğidir. İsteğe bağlı olarak içerisine peynir veya kıyma konulan yemek davet sofralarının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alır. Bütün bu lezzetli yemekleri arkadaş gruplarınızla yerinde tatmak için, Çilimli kurumsal araç kiralama, sizlere ilçede hizmet veren öncü bir firmadır. Çilimli ziyaretlerimize, ilçenin meşhur yemek kültürü sizlere değişik tatlar sunmayı garanti eder.