DÜZCE - CUMAYERİ Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

DÜZCE - CUMAYERİ En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

DÜZCE - CUMAYERİ Tanıtımı

Cumayeri Gezilecek Yerler

Doğuda Çilimli, batıda ve kuzeyinde Sakarya, güneyde Gümüşova bulunan Düzce’ye bağlı bir ilçe olan Cumayeri’nin,%30’u ormanlık alanlara sahiptir. Cumayeri, 150 yıldan fazla tarihi bir geçmişe sahiptir. İlçeyi, Cumayeri oto kiralama ile gezme imkanı bulabilirsiniz. Önceleri Melen çayı üzerinde kurulan ilçe, sıtma hastalığının yayılması ile birlikte, batı bölgelere doğru genişlemiştir. Düzce ovasının, en batı kısmında yer alan Cumayeri, düz ve verimli arazilere sahiptir. Çevresinde pazaryeri olması ve diğer yerleşim birimlerinin merkezi konumunda olması sebebiyle ekonomik açıdan gelişmiştir. Ayrıca ilçede bol miktarda yetişen fındıkta, ekonominin gelişmesinde etkili olmuştur. Fındık fabrikalarında işlenen ürünler, diğer ülkelere ihraç edilerek ekonominin canlanmasına ve ilçenin gelişimine olumlu etki yapmıştır.

Cumayeri İdari Yapısı

Bölgede en eskiden halk olarak Türkler yoğunlukta iken, 93 harbi sonrasında Balkanlardan gelen muhacirler yerleşmiştir. Yakın olan Kastamonu ve Çankırı gibi illerden de yoğun göç alan ilçe, son yıllarda Doğu Karadeniz halkına da ev sahipliği yapmıştır. Cumayeri’nin bulunduğu bölge, alüvyonlarla kaplı olan göl tabanından oluşur. Kuzeyde ve güneyde dağlarla çevrili olan Cumayeri gezilecek yerler açısından, oldukça geniş seçeneklere sahiptir.

Rafting’in Cumayeri’ne Katkısı

Cumayeri’nde bulunan, Dokuzdeğirmen köyünden geçen Büyük Melen nehri, rafting için oldukça elverişli bir parkura sahiptir. Bu köydeki değirmenleri gelen su kanallarını, zamanında burada yaşayan Rumların yaptığı söylenmektedir. Türkiye’de rafting yapılan 3. Büyük parkur olan alan, 13 km uzunluğundadır. Köy, içerisinde bulunan Melen Çayı üzerinde kurulu bulunan değirmenlerden dolayı bu ismi almıştır. Yıl boyu bol yağış alması sebebiyle, her mevsimde üzerinde yapılan kano ve rafting için uygun şartlara sahiptir.
cumayeri araba kiralama
 İlçe merkezine 3 km mesafede bulunan şelaleleri, Cumayeri kiralık araç hizmeti ile ulaşım sağlayarak görme şansı bulursunuz. Burada gelen turistlerin ihtiyacı için her türlü tesis bulunur. Sizde rafting yapmak için, Düzce Cumayeri araç kiralama firmasını tercih ederek ilçeye,kolay ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlarsınız. Rafting yapmak için en uygun aylar, Kasım ve Mart arasındaki zaman dilimidir. Bu dönemlerde Melen çayı derelerle beslenerek daha coşkun akar hale gelir. Bu durum, rafting için gerekli olan debiyi sağlayarak sporcuların heyecanını arttırır. 2000 yılından beri ilçede, her yıl düzenli olarak etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinlikler için, Düzce oto kiralama firmasını tercih ederek sizlerde katılım sağlayabilirsiniz. 
cumayeri araç kiralama
Cumayeri Bitki Örtüsü

Bitki örtüsü bakımından, zengin şartlara sahip olan ilçe toprakları oldukça verimlidir. İlçe topraklarında bulunan Melen çayı, İstanbul’un bile su ihtiyacının karşılanmasında kullanılır. İlçedeki pek çok derenin birleşmesiyle oluşan çay, gürül gürül akan temiz sularıyla dikkat çeker. Harmankaya şelalesi, rafting parkuruna 6 km mesafede yer alan doğal güzelliklerden birisidir. Özellikle hafta sonu tatillerini değerlendirmek isteyen raftingçiler için, bulunmaz bir yer olan ilçeye, Cumayeri kurumsal araç kiralama araçları ile gruplar halinde gelerek bu imkanlardan faydalanabilirler. Şelalenin yanında bulunan engebeli yürüyüş yolu, doğa sporları yapanların sıklıkla tercih ettiği bir rotada yer alır. Cumayeri araç kiralama ile buraya gelerek, doğanın eşsiz güzelliklerini doyasıya keşfetme imkânına sahip olursunuz. Şelale ve çevresi, doğal bitki örtüsü ile foto safari yapmak isteyen turistleri, kendine hayran bırakacak güzelliktedir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan şelaleler, ilçenin gelişmesinde olumlu etkiye sahiptirler. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere yakın olan ilçeye ulaşım da rahattır. Düzce’den kalkan otobüsler sayesinde, ilçeye kısa sürede vararak bu güzel ortamları keşfedebilirsiniz. Ya da Cumayeri ucuz araç kiralama hizmetini kullanarak, hesaplı ve güvenli bir şekilde ilçeye ulaşım sağlarsınız.
cumayeri oto kiralama
Karadeniz Etkileri ve Cumayeri

Karadeniz ikliminin özelliklerini yansıtan ilçede, Abhaz kültürü ve Karadeniz kültürünün etkisi bir arada görülür. Karadeniz’in meşhur kemençe ve hotonu ilçenin dikkat çeken özelliğidir. Yemeklerinde de Karadeniz’e özgü lezzetler yoğun olarak kullanılır. Ekonomisini tarım ve hayvancılık üzerine kuran Cumayeri, turizm potansiyeli yüksek olan bir ilçedir. Dört ayrı yol güzergahının kesim noktasında bulunan ilçe, ticari olarak geniş imkanlara sahiptir. Cumayeri rent a car, araçları ile ilçede gezme imkanı bularak alışveriş yapabilirsiniz. Yeşil ve mavinin her tonunun görüldüğü ilçe, eşsiz doğal güzellikler ile adeta bir cennet gibidir. 

Yaz ve kış aylarında görülen, farklı doğa olayları ilçenin canlanmasında etkin rol oynar. Yılın her zamanında turistlerin ilgisini çeken ilçeye, Cumayeri araç kiralama firmasından kiralayacağınız uygun fiyatlı araçlar ile ekonomik olarak ulaşım sağlarsınız. Sizler de doyasıya bir tatil hayali kuruyorsanız, Cumayeri bunun için ideal bir yer olarak hizmet vermektedir. Ulaşımının kolaylığı ve temiz havası ile hafta sonu şehrin karmaşasından kaçmak isteyenler rotalarını, Düzce’nin bu şirin ilçesine çevirebilirler.