Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gölyaka Araç Kiralama - Gölyaka Oto Kiralama | Gezgin724

Gölyaka

İstanbul"a 200 km, Ankara"ya ise 250 km uzaklıkta, doğal güzelliklere sahip olan Gölyaka gezilecek yerler, bakımından oldukça fazla alanlara sahiptir. Mavi ve yeşilin resimlik kareler gibi bezendiği ilçe, bu yönüyle yoğun ziyaretçi akınına uğrar. Düzce merkeze uzaklığı yaklaşık olarak 20 km olan ilçe, Bolu ve Köroğlu dağlarının arasındaki bölgede bulunur.

Gölyaka"nın Doğal Güzellikleri

Adından da anlaşılacağı üzere, Gölyaka gölleri, şelaleleri, ormanları ile muhteşem bir doğaya sahiptir. Doğal güzellikleri ile turistlerin ilgisini çeken ilçeye ulaşım, Düzce Gölyaka araç kiralama ile kolaylıkla sağlanır. Buradaki doğa harikası güzellikleri çekmek için ilçeye gelen fotoğraf sanatçıları da oldukça fazladır.
gölyaka araba kiralama
Gölleri ve Şelaleleri ile Gölyaka

Düzce"ye 10 km uzaklıkta bulunan, Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, 2005 yılında su kuşlarının korunması amacıyla kurulmuş, doğal bir güzellik olarak turizme katkı sağlar. Bu bölgede sazlıklar, bataklıklar ve çamur kenarlarındaki düzlükler sayesinde suda yaşayan pek çok canlı için yaşam alanı sunan park, doğal ortamı ile koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Yaban ördekleri, angut kuşları, leylek ve kuğular gölün müdavimleri arasında yer alırlar. Burada bulunan duzce oto kiralama ile kolay ulaşılan seyir terası sayesinde, kuşlar rahatlıkla izlenebilir. Efteni gölünün doğal hayatı, hayvanların yaşam alanının dışında farklı bitki türleri için de uygundur. Gölde, nilüfer, düğün çiçekleri, süsen gibi bitkilerin yanında çınar dişbudak ve söğüt gibi ağaçlarda yetişir. 

Pürenli yaylası, Düzce"ye 28 km mesafede olan ve içerisinde gençlik parkı da olan mesire alanıdır. Yaylada yapılan şenlikler, yöre halkının yanı sıra ilçeye Gölyaka araç kiralama ile gelen turistlerin de ilgisini çeker. Bölgede, kamp yapmak için uygun alanlar mevcuttur. Şehir merkezine 15 km mesafede olan Toptepe, Düzce"nin kuşbakışı olarak seyredildiği bir yer olarak bilinir. Halkın Şahin Tepesi olarak da bildiği Toptepe, piknik ve mesire alanı olarak da bilinen yerde, yöresel yemeklerin sunulduğu, kır gazinosu yer alır. 
gölyaka araç kiralama
Zengin turizm potansiyeline sahip olan bölgeye, Toztepe oto kiralama ile her yıl yaz aylarında binlerce turist akın eder. Düzce"nin en yüksek tatlarından biri olan Kardüz Yaylası, kış sporlarına uygun alanları ile kayak sporları yapanların ilgisini çeker. 

Kartalkaya kayak merkezi gibi kayak yapma imkanlarını kayak severlere sunan ilçe, bu yönüyle oraya rakip olacak düzeye gelmiştir. Kayak yapmak için Gölyaka rent acar araçları ile ulaşım sağlanan bölge,kış sporları için son derece uygun alanlara sahiptir. İçerisinde trekking, jeep safari, at binme gibi aktivitelerde yapılacak yerler mevcuttur. Buradan kiralayacağınız dağ bisikleti ile, tertemiz doğada yapacağınız sporlar sizlere güzel anlar yaşatır.

Yayla Şenliklerinin Adresi Gölyaka

Kardüz Yaylası Şenlikleri, her yıl Temmuz ayında yapılır. Bu şenliklere, Gölyaka araba kiralama araçları ile giderek, orada yapılan yağlı güreşleri ve halk oyunlarını izleme fırsatı bulursunuz. Kültür Park, mesire alanları ve parkları ile yöre halkının günlük olarak ziyaret ettiği yeşil alanlardır. Parkta, hava sporları, karavan kampı ve foto safari için uygun görüntüler yer alır. Fotoğraf tutkunu amatör ve profesyoneller, burada harika doğa fotoğrafları çekebilirler. 
gölyaka oto kiralama
Gölyaka ilçe merkezine 6 km uzaklıkta olan, Bakacak Şelaleleri, birbirini takip eden altı tane şelaleden oluşur. Şelalelerin bulunduğu alan ve çevresi, doğa yürüyüşleri için uygun alanlara sahiptir. Gölyaka ucuz araç kiralama, şelaleleri görmek için sizlere uygun fiyatlı araçlar temin etmekte yardımcı olur. Muhap Dede Türbesi, Gölyaka"ya 3 km uzaklıkta bulunan bir türbedir. Yol üzerinde olması sebebiyle, dua etmek için gelenlerin akınına uğrar.

Gölyaka’nın Bilinen Tarihi

Gölyaka ve çevresinde, bilinen ilk yerleşimi Hititlilerin yaptığı söylenir. Sırasıyla Frigler, Lidyalılar, Romalılar ve Bizanslılar ilçede zaman içerisinde hüküm süren uygarlıklar olmuştur. 1078 yıllarında bölgede Türkmen egemenliği görülse de, Haçlı seferleri ile tekrar Bizans yönetimi başa geçmiştir. 1337 yılında Orhan Bey’in, İzmit ve civarına hakim olması ile ilçe, tekrar Türk egemenliği altına girmiştir. Türk-Rus savaşıyla beraber ilçeye, Kafkaslardan ve Balkanlardan büyük sayıda göçler başlamıştır. Sürekli göç bölgesi üzerinde olan ilçede, hatırı sayılır tarihi eser yok denecek kadar azdır.
gölyaka rent a car
Gölyaka İklimi

İlçe, nemli ve soğuk iklimi ile kış sporları için uygundur. Karadeniz ikliminin etkilerinin hissedildiği ilçede, Karasal iklim ve Akdeniz iklimi de görülür. Gölyaka kurumsal araç kiralama ile gideceğiniz ilçede, yağışlar sonbahar ve kış aylarında görülür. Yağışların etkisiyle, ilçe geniş ormanlık alanlara sahiptir. Kıyı kesimlerinde, maki ve iğne ağaçlı bitki türleri mevcuttur. Karaçam, sarıçam ve köknar gibi soğuğa dayanıklı ağaçlardan oluşan bölge, temiz doğası ile de dikkat çeker. Gölyaka kiralık araç ile kısa sürede ulaşacağınız ilçe, yaz-kış tertemiz doğası ile turistlerin ilgisini çeker.