Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gümüşova Oto Kiralama | Gezgin724

Gümüşova Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesine bağlı olan Gümüşova, il merkezine 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Düzce Ovası’nın bitişiğinde bulunan Gümüşova ilçesi, D-100 karayolunun üzerinde yer almaktadır. Ayrıca Gümüşova ilçesinin doğusunda Melen Çayı bulunur. Ormanlık alanların bolluğu sebebiyle tarımsal faaliyetler yoğunluk göstermektedir. İlçenin geçim kaynağı, tarımsal alanlar ve sanayi faaliyetleri üzerinden sağlamaktadır. İlçenin kalkınması için bölgede yeni fabrikaların kurulması için istihdam sağlanmıştır. Gümüşova gezilecek yerler açısından turistlik faaliyetlere de imza atar. Gümüşova ilçesine ulaşım, eski minibüsler ile sağlanmaktadır.

Gümüşova İlçesinin Kısa Tarihi

Gümüşova ilçesinin fethi ile 1321 yılında Konur Alp Gazi tarafından halkın hizmetine açılmıştır. İlçe, Fatih Sultan Mehmet döneminden sonra yerleşik hayata hazır hale gelmiştir. Ayrıca Fatih Sultan Mehmet döneminde Gümüşova ilçesi, tımar olarak da askeri bölge olarak faaliyet vermiştir. Ayrıca ilçe, Osmanlı Devleti’nin ordusunda bulunan hayvanların soğuktan korunması ve barınak görevi sağlayan ahırların bu bölgede bulunması sebebiyle Kışla adı ile anılır. I. Dünya Savaşı’nda Gümüşova ilçesi, çeşitli işgallere uğramıştır. 

Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele döneminde, çalkantılı Düzce isyanları bu bölgede nüksetmiştir. Bölge, 1927 yılından sonra kasaba olarak faaliyet vermiştir. Bölgeye, 1963 yılında Belediye binası kurulmuştur. Düzce’nin Cumayeri ilçesi ile birleşerek bölge, 1987 yılında Cumaova adını almıştır. Bölgenin nüfusunun artması ile 1993 tarihinde Cumayeri ilçesinden ayrılarak Gümüşova isminde müstakil bir ilçe olarak faaliyet vermeye başlamıştır. 1999 yılında Düzce’nin il sayılması ile Gümüşova, Düzce"ye bağlanmıştır.
gümüşova araba kiralama
Gümüşova Coğrafi Yapısı

Gümüşova ilçesinde, tipik Karadeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları sıcak hava koşullarına sahipken kış mevsiminde bol yağış alır. İlkbahar ve sonbahar geçiş dönemlerinde Gümüşova ilçesinde sis oranı yüksektir. Gümüşova ilçesi, bitki örtüsü bakımından çeşitli bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır.  Karadeniz ikliminde yetiştirmeye elverişli olan ağaç ve bitki türlerine bölgede rastlanır. Gümüşova ilçesi fındık ve çay yetiştiriciliğinde önemli rol oynar. duzce oto kiralama ile bölgedeki ormanlık alanlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bölgede çeşitli doğa sporlarına ve kamp alanlarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Gümüşova ucuz araç kiralama ile fındık bahçelerinden uygun fiyatlarla fındık satın alabilirsiniz.

Gümüşova İlçesine Ulaşım

Bölgeye ulaşım, Düzce otogarından saat başı Gümüşova ilçesine otobüs seferleri ile sağlanmaktadır. İlçeye Gümüşova araç kiralama ile ulaşmak isterseniz İstanbul’dan tahmini 3 ila 4 saat sürmektedir. Yeşillik alanların bolluğu sebebiyle bölgeye gelirken fotoğraf makinenizin mutlaka yanınızda olması gerekir. Gümüşova ilçesindeki mesire alanlarında ailenizle ya da sevdikleriniz ile piknik yapabilir ve hoş vakit geçirebilirsiniz. Turistlik açıdan önem taşıyan Melen Çayı"na ve Dereköy bölgesine Gümüşova renta car hizmeti ile kolayca ulaşım sağlayarak yeşil ve mavinin muhteşem güzelliğine şahit olabilirsiniz.
gümüşova araç kiralama
Gümüşova İlçesinde Turistik Yerler

Gümüşova ilçesinde pek fazla tarihi yapı bulunmadığından ilçenin turizm kaynağını, piknik ve mesire alanları oluşturur. Gümüşova’ya bağlı Çaybükü köyünde yer alan Dedekoru piknik ve mesire alanı, turizm açısından önemli bir yer tutar. Belediye tarafından inşa edilen saat kulesi, ay yıldız şekli ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. Geceyi aydınlatan Saat Kulesi"nin etrafında süs havuzu yer almaktadır. Yerel halk tarafından Beşyol Ağzı olarak bilinen caddeye ulaşmak için Gümüşova kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Gümüşova Selamlar Köyü 

Gümüşova ilçesine bağlı Selamlar Köyü, Cumhuriyet döneminde Atatürk’ün Ankara ile İstanbul arası güzergahı üzerinde yer aldığından tarihsel açıdan önemli bir yer tutar. O dönemde köyde yaşayan 90 kişi, Atatürk’ü ilçede misafir etmek için uğraş vermişlerdir. Köy halkının ve öğretmenlerin girişimleri ile Atatürk, 18 Temmuz günü köye ulaşmış ve köy halkını selamlamıştır. Atatürk halkın dertlerini ve tasalarını, Osmanlı mimarisinden kalan 200 yıllık tarihi çeşmenin önünde dinlemiştir. Bu esnada köyün önce yaşlarındaki kızı Atatürk’e ayran ikram etmiş ve Atatürk ayran içtikten sonra yoluna devam etmiştir. 
gümüşova oto kiralama
Koruma altına alınan tarihi çeşme, Atatürk’ün ziyaretinden bu yana festival ve şenliklere ev sahipliği yapmaktadır. Selamlar köyü yerel halkı 18 Temmuz gününe özel, her yıl ayran akıtma merasimini gerçekleştirir. Gümüşova oto kiralama hizmeti ile ilçedeki coşkulu konuşmalara ve yürüyüşlere katılarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca tarihi çeşmeye yakın olan Atatürk Müzesi’ni de Düzce Gümüşova araç kiralama ile ziyaret edebilirsiniz. Atatürk Müzesinde, Atatürk’e yapılan ayranın ahşap yayığı sergileniyor. Selamlar köyünü, dönemin başbakanı Turgut Özal tarafından da ziyaret edilmiştir.

İlçenin Sosyal Faaliyetleri

Kültürel ve tarihi açıdan bereketli topraklara sahip Gümüşova’da yemek mirası, Düzce ile benzerlik gösterir. Bölgeye özgü olan mamalika ve Boşnak böreğini, Gümüşova kurumsal araç kiralama ile yerinde tadabilirsiniz. Ayrıca bölgedeki meslek yüksek okulu ve Düzce Üniversitesi ile kültürel ve eğitim düzeyi yüksek tutulmaktadır. Gümüşova araba kiralama ile günübirlik bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.