Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kaynaşlı Oto Kiralama - Kaynaşlı Araç Kiralama | Gezgin724

Kaynaşlı Gezilecek Yerler

Tarihin önemli ticari yolu olan İpek Yolu’nun geçtiği Kaynaşlı gezilecek yerler ve eşsiz güzellikteki yaylaları ile dikkatleri çeker. 1999 yılında gerçekleşen depremin merkezidir. Düzce Ovası’nın doğu uzantısı olan vadide kurulmuştur. Bolu Dağı’nın eteklerinde yer alır. İstanbul ve Ankara’yı birbirine bağlayan yol üzerinde önemli bir merkezdir. Bozulmamış doğasıyla doğaseverlerin rotalarından biridir. Çevresindeki turizm potansiyelleri nedeniyle alternatif spor turizmin merkezidir. 

KaynaşlıNerededir? Nerenin İlçesidir? 

Düzce iline bağlı bir ilçedir. Düzce merkezine yaklaşık olarak 15 km uzaklıktadır. Batı ve kuzeyinde Düzce merkez, doğu ve güneyinde Bolu, kuzeydoğusunda Yığılca ile komşudur. Karayolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Düzce merkezden kalkan dolmuşlar ilçeye ulaşım sağlamaktadır. İlçe merkezinde bulunan Düzce Kaynaşlı araç kiralama firmaları misafirlerin ilçeyi ve turistik alanlarını gezmeleri konusunda oldukça güzel fırsatlar sunar. 

Kaynaşlı Geçim Kaynakları

İlçenin ekonomisinin büyük oranını sanayi karşılar. İlçe halkının bir kısmı ise hayvancılık ve balıkçılıkla uğraşır. Turizm faaliyetlerinin her geçen gün artması ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. Kaynaşlı araç kiralama firmaları gibi işletmeler de ilçe halkının geçim kaynaklarındandır. 
kaynaşlı araba kiralama
Kaynaşlı Tarihi Geçmişi

Türk ve Bizans savaşlarına sahne olmuş olan ilçe toprakları, Osmanlı Devletinin ilk kazandığı topraklar arasındadır. İpek yolu üzerinde bulunuyor olmasından dolayı çok değerlidir. Osmanlı tarafından alınması ile birlikte bölgeye Türkler yerleşmiştir. 14. yy’da bölgedeki en yoğun nüfus Türklere aittir. 700 yıl Osmanlı himayesinde kalmıştır. Bundan dolayı tarihi kalıntıların nerdeyse hepsi Osmanlı’ya aittir. Osmanlı Rus savaşından sonra Karadeniz’deki Türklerin büyük bir kısmı bölgeye göç etmiştir. İlçedeki köylerin büyük kısmı 19.yy’da kurulmuştur. Kaynaşlı, 20 yy kayıtlarına göre Bolu Sancağı’dır. 1944’de Düzce’ye bağlı bir bucaktır. 1969’da ilk kez belediye tesis edilmiştir. Düzce’nin il olduğu 1999 yılında Kaynaşlı ilçe olmuştur. 

Kaynaşlı Ne Yenir?

İlçenin lokantalarında yöresel İsli Balık, mamursa, kaşık makarnası ve buğulama yemek için Kaynaşlı araba kiralama hizmetleri kullanılabilir. 

Topuk Yaylası Nerededir? Hakkında Bilgi

Bıçkıyanı Köyü’nde bulunda Topuklu Yaylası’na Düzce oto kiralama hizmetleriyle kolayca gidilir. D-100 karayoluna 10 km uzaklıktaki yaylaya ulaşabilmek için Dipsizgöl köyüne giden yoldan devam edilmelidir. Bu yol doğruca gölete ulaştırmaktadır. Yolun her iki tarafı köknar, gürgen ve kayın ağaçlarıyla kaplıdır. Yolculuk sırasında hiç sıkılmazsınız. İl merkezine sadece 38 km uzaklıkta olduğundan halk sıklıkla ziyaret eder. Denizden yüksekliği 1280 metredir. Yaylanın göleti dağdan gelen sularla beslenir. Çeşitli ağaçlarla donatılmıştır. Çeşitli balıkların yaşadığı gölette olta balıkçılığı yapılır. Yaylada bisiklet binilip trekking, foto safari, çadır kampı yapılabilir. Topuklu yaylasından yakın mesafede bulunan Sinekli Yaylasına, Abant Gölüne, Samandere Şelalesine ve Odayeri Yaylasına geçilebilir. Ulaşımın kolay olması için Kaynaşlı oto kiralama hizmetlerini tercih etmeniz tavsiye edilir. 
kaynaşlı araç kiralama
Orhangazi Camii Nerededir? Hakkında Bilgi

Bir evi andıran Orhangazi Camii, diğer bütün camilerden farklıdır. Sarıköçek Köyü sınırları içerisinde yer alır. 14. yy’da inşa edilmiştir. İlçenin en eski tarihi yapılarındandır. Anıt eser statüsündeki yapı koruma altına alınmıştır. Kaynaşlı kiralık araç firmasından temin edilen araçla gelinerek ibadete açık olan camide ibadet yapılıp ziyaret edilebilir. 

Sakarca Yaylası Nerededir? Hakkında Bilgi

İl merkezine 40 km uzaklıkta bulunan Sakarya Yaylası’nın bir kısmı Bolu’da diğer kısmı Düzce sınırlarındadır. İlçe merkezine 25 km uzaklıktadır. Yaylaya en yakın yerleşim yeri 18 km uzaktadır. Deniz seviyesinden 1550 metre yüksekte olan yayla eşsiz güzelliklere sahiptir. Kekikle kaplı yaylanın doğusunda çam, batısında kayın ormanları vardır. duzce oto kiralama hizmetleriyle yaylaya gelinerek harika havası ve eşsiz doğasının keyfi çıkarılabilir. 

Kurugöl Tabiat Parkı Nerededir? Hakkında Bilgi

21 hektarlık tabiat parkı içerisindeki Kurugöl, 4,87 hektar büyüklüğündedir. Göl, çevresinde mesire yeri vardır. 2004 yılında mesire yeri olarak tescil edilmiştir. 2011 yılında ise Tabiat Parkı olmuştur. Gürgeni kayın ve meşe ağaçları ile kaplıdır. Göl ve çevresindeki parkta kampçılık, olta balıkçılığı, foto safari gibi aktiviteler yapılabilir. Kaynaşlı kurumsal araç kiralama şirketinden kiralanan araçla Kurgöl Tabiat Parkı’na ulaşım sağlanabilir. 
kaynaşlı oto kiralama
Çamlıpınar Göleti Nerededir? Hakkında Bilgi

Çamlıpınar Göleti veya Dipsiz Göl, ilçeye bağlı Dipsizgöl Köyü’nde piknik ve mesire alanıdır. 9.13 hektar orman içinde bulunan gölet, il merkezine 10 km uzaklıktadır. Piknik, kamp, bisiklet, foto safari, trekking gibi aktiviteler yapmak için Çamlıpınar Göleti ve mesire alanına gidilebilir. 

Sarıçökek Köyü Orhangazi Camisi Nerededir? Hakkında Bilgi

Orhan Gazi döneminde yaptırılmış olan cami Sarıçökek Köyü’nde yer almaktadır. Birinci grup anıt eser olarak tescil ettirilmiştir. Çantı tekniği kullanılarak yapılmış olan yapı 14. yy’a ait Cuma Camisi’dir. 

Gırgın Çayırı Nerededir? Hakkında Bilgi

Gırgın Çayırı, Eskiköy mahallesinde bulunmaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 2,5 km uzaklıktaki çayıra Kaynaşlı rent a car şirketinden kiralanan araçla daha kolay gidilir. Çayırda kamelyalar, çocuk oyun parkı, piknik alanları, yöresel lezzetlerin yapıldığı restoranlar, yürüyüş alanları bulunur. Dağ bisikleti sürme, doğa yürüyüşü yapma imkanı vardır.