Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yığılca Araç Kiralama - Yığılca Oto Kiralama | Gezgin724

Yığılca Gezilecek Yerler

Kızıltepe’nin güneybatı eteklerinde Düzce ilinin doğusunda kurulmuş olan Yığılca Melen Nehri kıyısında yer almaktadır. Deniz seviyesinden 350 metre yükseklikte bulunan ilçenin toprakları genellikle dağlıktır. En önemli akarsuyu olan Melen Nehri, ilçeden geçerek Hasanlar Barajı’na dökülür. Dağları sık ormanlarla kaplı olan ilçede Karadeniz iklimi hakimdir. Yığılca gezilecek yerler bakımından zengin olduğundan yıl içerisinde çok sayıda turist tarafından ziyaret edilir. İlçenin yeşil tabiatı görülmeye değer. 

Yığılca Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Düzce iline bağlı 8 ilçeden biridir. Düzce şehir merkezine yaklaşık olarak 38 km uzaklıktadır. İl merkezinden ilçeye dolmuşlar kalkmaktadır. İlçe merkezinde bulunan Düzce Yığılca araç kiralama firmalarına ait ofisler turistlerin kenti ve çevresindeki turistik alanları rahat gezebilmeleri için hizmet sunarlar. 

Yığılca Geçim Kaynakları

Genel itibariyle ilçenin arazisi ormanlık olduğundan tarım arazisi dar ve verimsizdir. İlçenin geçim kaynağı fındıktır. Tarım alanında en fazla meyve üretimi yapılır. Dağlık ve ormanlık alanlar büyük ve küçük hayvan yetiştirmek için uygundur. Yığılca araç kiralama ofislerinden kiralanan araçla fındık tarlaları gezilebilir. 
yığılca araba kiralama
Yığılca Tarihi Geçmişi

Osmanlı hakimiyetine 1321- 1323 yıllarında girmiş olan topraklarda Orhan Gazi’nin komutanlarından biri yığınak yaptığından Yığılca olarak adlandırılmıştır. İlçede Redif adı verilen köy vardır. Redif, Orhan Gazi’nin küçük ordu kuvvetleridir. Redif köyü bile topraklardaki Orhan Gazi etkisini göstermektedir. 1904 tarihinde bucak olarak Düzce’ye bağlanmıştır. 1954 tarihinde ilçe olmuştur. 1999 yılında Düzce’nin il olmasıyla birlikte Düzce’ye bağlanmıştır. 

Yığılca Ne Yenir?

Arıcılık üzerine uzmanlaşmış olan ilçede yenilebilecek en güzel ve en sağlıklı ürün baldır. Ülkemizdeki en iri arı ilçede yaşamaktadır. Arının genetiğinin kaliteli olması balını da kaliteli kılmaktadır. Yığılca araba kiralama hizmetleri kullanılarak organik bal satan köylere gidilip bal alınabilir. 

Orhan Gazi Camisi Nerededir? Hakkında Bilgi

1323 yılında Osmanlı Devleti’nin kurucularından Orhan Bey’in gelip konaklamasından dolayı bu cami yaptırılmıştır. Kayıtlara Sultan Orhan Camisi Şerifi olarak geçmiştir. 2007 yılında restore edilmiştir. Restorasyondan sonra ibadete açılmıştır. Çantı tekniği ile yapılmış olan camiye Yığılca oto kiralama şirketlerinin sunduğu hizmetle daha kolay ulaşılır. Hiç çivi kullanılmamış olması dikkatleri çekmektedir. duzce oto kiralama Temeli olmayan yapı, iri taşlar üzerine kasnakların yerleştirilmesi ile sağlamlaştırılmıştır. Caminin çevresinde sarıklı mezar taşları vardır. Ahşap mimarinin en güzel örneklerinden biridir. 
yığılca araç kiralama
Sarıkaya Mağarası Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Sarıkaya Köyü’nde bulunur. Mağaraya ulaşmak için Sarıkaya Köyüne Düzce oto kiralama hizmetleriyle kolayca ulaşılır. Sarıkaya mağarası, köyün 1,5 km kuzeydoğusunda bulunur. Mağara, doğal sit alanı ilan edilip koruma altına alınmıştır. Batı Karadeniz Bölgesi’nin en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası, doğal bir güzelliktir. 

Paşabükü Dişbudak Ağacı Tabiat Anıtı Nerededir? Hakkında Bilgi

Paşabükü mevkiindeki ormanlık alan Kırık Köyü’ndedir. Dışbudak Ağacı, 110 yaşında olup 46 metre boyundadır. Çapı 1 metre, çevre genişliği 3 metredir. 2002 yılında Dışbudak Ağacı’nın bulunduğu 1000 metre karelik alan Tabiat Anıtı ilan edilmiştir. 

Kayadibi Porsuk Ağacı Tabiat Anıtı Nerededir? Hakkında Bilgi

Kayadibi mevkiinde bulunan ormanlık alanda Gökçeağaç Köyü’ndedir. Kayadibi Porsuk Ağacı’nın bulunduğu yere Yığılca kiralık araç hizmetleri kullanılarak gidilebilir. Ağaç yaklaşık 775 yaşındadır. Çapı 1.90 metre, boyu 27,5 metre, çevre genişliği 4,80 metredir. 2002 tarihinde 1000 metre karelik alan tabiat anıtı olarak tescil edilmiştir. 

Saklıkent Şelalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe sınırlarında bulunan Saklıkent Şelalesi, Yedigöller yolu güzergahındadır. İl merkezine 40 km uzaklıkta bulunan şelale ilçeye 5 km uzaklıktadır. İlçenin yeni keşfedilen güzelliklerinden olan şelaleye Yığılca ucuz araç kiralama hizmetleri kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Şelalenin çevresinde yürüyüş parkuru vardır. Piknik ve mesire alanı bulunduğundan alanda piknik yapılıp çadır kampı kurulabilir. Alabalık tesislerinin de bulunduğu şelalenin çevresindeki parkur 4 mevsimde kullanılır. Parkurun çevresinde kayın ağaçları ve çam ağaçları bulunmaktadır. 

Balabolon Şelalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe ile Yedigöller yolu üzerinde bulunan Balabolon Şelalesi görülmesi gereken güzellikler arasındadır. 

Yoğunpelit Şelalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçenin Yoğunpelit Köyünde yer alan şelaleye Yığılca kurumsal araç kiralama firmalarının sunduğu kolaylaştırıcı fırsatları kullanarak gidilir. Düzce’ye 56 km uzaklıkta bulunan şelale ilçe merkezine 20 km uzaklıktadır. Doğal güzellikleri açısından oldukça harika bir yerdir. Şelalenin çevresindeki alanda trekking, piknik ve foto safari yapılabilir. 
yığılca oto kiralama
Yılançatı Kanyonu Tabiat Parkı Nerededir? Hakkında Bilgi

Engebeli arazi üzerine kurulmuş olan ilçede bol miktarda şelale ve orman bulunur. İlçenin en önemli doğal güzelliklerinden biri de Yılançatı Kanyonu’dur. Hoca Köyü ve Karataş sınırları içerisinde yer alır. İl merkezine bir saatlik mesafede bulunan kanyona Yığılca rent a car hizmetleriyle ulaşım sağlanır. Yedigöller Milli Parkı güzergahında bulunan kanyonun tabiat parkı haline getirilmiştir. Ormanlık alan, şelaleler ve göller ile donatılmıştır. Kanyona giden yolda meşe, karaçam, kayın ve göknar ağaçlarıyla süslenmiştir. Yeşillikle donatılmış olan tabiat parkındaki sular buz gibi akmaktadır. Bölgede bulunan göletde olta balıkçılık yapılır. Olta balıkçılığın yanında doğa yürüyüşü, trekkin gibi aktiviteler yapılabilir.