Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Lalapaşa Araç Kiralama - Lalapaşa Rent A Car | Gezgin 7/24

Lalapaşa Gezilecek Yerler

Edirne iline bağlı olan ilçeler arasında yer alan Lalapaşa ilçesinin 55 km civarında Bulgaristan kara sınırı bulunmaktadır. Ülke için önemli kültürel miraslardan olan Dolmen Mezarlığı dikkat çekmektedir. Tarih açısından önemli bir yere sahip olan mezarlık için yıl genelinde çeşitli yerlerden ziyaretçi gelmektedir. Lalapaşa gezilecek yerler arasında çeşitli alanlar bulunmaktadır. Dolmenler tarih öncesi mezarlara verilen isimlerdir. Milattan önce yaşayan uygarlıklara ait mezarlar çeşitli tarihi özellikler barındırmaktadır.

Lalapaşa ilçesinde gezilecek yerler arasında bulunan Menhirler, ilçeye yaklaşık 4-5 kilometre uzaklıktadır. Tek tek ve blok halinde olan taşların mezar taşı özelliğinde olduğu bilinmektedir. Türkiye’nin diğer bir bölgesinde bulunan Ahlat mezar taşlarına benzeyen menhirler gezip görülecek yerler arasındadır. Lalapaşa hem tarihi hem de doğal güzellikler olarak ön plandadır. İlçeyi ziyaret eden kişiler hem kültürel ve tarihi yerleri ziyaret edebilir hem de doğal güzelliklerden yararlanabilir. İlçede ulaşımın sağlanması için Lalapaşa oto kiralama hizmetleri verilmektedir.

Lalapaşa İlçe Tanıtımı

İlçenin tarihi eski uygarlıklara kadar dayanmaktadır. Bizans İmparatorluğundan beri yerleşim merkezi halinde kullanılan Lalapaşa ilçesi 1.Murat döneminde Osmanlı Devletine kazandırılmıştır. Osmanlı Devleti’nin komutanları arasında yer alan Lala Şahin Paşa’nın fethettiği bölge komutanın ismini almıştır. İlçedeki yapılarda Osmanlının izleri görülmektedir. Yıldız dağlarına yakın olması nedeniyle doğal güzelliklere sahip olan ilçe Edirne’ye yaklaşık 30 kilometre uzaklıktadır. İlçenin çeşitli bölgelere olan yakınlığı nedeniyle de önemi büyüktür.

lalapaşa-araba-kiralama.png

Bulgaristan’a yakın olması nedeniyle İpsala ve Kapıkule sınır kapılarına da yakın ol ilçe çeşitli sebeplerden dolayı sık sık ziyaret edilmektedir. Ulaşım ve konaklama hizmetlerinin de gelişmiş olduğu ilçede turizm faaliyetleri de yapılmaktadır. İklim olarak karasal iklim özelliklerine sahip olan bölgede kışlar soğuk geçmektedir. İlçenin etrafında çeşitli boyutlarda tepeler bulunmaktadır. Lalapaşa ve çevre bölgeler arasında ulaşım faaliyetleri yapılmaktadır. Çevreye ulaşım için Lalapaşa araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Lalapaşa Konaklama Hizmetleri

Lalapaşa ilçesini ziyaret edecek olan kişiler için farklı konaklama hizmetleri bulunmaktadır. Tatil veya iş sebebiyle ilçeye giden kişilerin konaklayabileceği otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Günlük ve haftalık olarak yararlanılabilecek konaklama hizmetleri oldukça kaliteli bir şekilde verilmektedir. Güvenlik ve temizlik alanlarına dikkat edilerek verilen hizmetler müşterilerin konforlu bir şekilde konaklamasını sağlamaktadır. Edirne ilinin önemli ilçelerinden olan Lalapaşa ilçesi çeşitli nedenlerden dolayı ziyaret edilebilmektedir. Hem tatil ve turizm hem de iş nedeniyle ziyaret edilebilecek ilçe önemli merkezlere de yakındır. Lalapaşa Rent a car firmalarından araç kiralanarak ulaşım sağlamak mümkündür.

Özellikle Bulgaristan sınırında olması nedeniyle de önemi olan ilçenin sınır kapılarına ulaşım için de kullanıldığı bilinmektedir. Kültürel ve jeopolitik açıdan oldukça önemli olan ilçe sınırları içerisinde konaklamak mümkündür. İlçe merkezinde bulunan kaliteli pansiyonlar ve günlük evler konaklama konusunda hizmet vermektedir. Çevre il ve bölgelere ulaşım sağlayacak kişilerin günlük olarak konaklaması ve ilçe merkezinde bulunan araç kiralama hizmetlerinden yararlanması mümkündür.  Edirne
oto kiralama
için internet ve telefon üzerinden bilgi alınabilmektedir.

Lalapaşa ilçe Ulaşımı

Edirne kent merkezinden çeşitli ilçelere ulaşım faaliyetleri yapılmaktadır. İpsala, Keşan ve Meriç ilçelerine yakınlığı sebebiyle önemli bir konumda olan Lalapaşa ilçesine farklı ulaşım seçenekleri mevcuttur. Edirne merkezinden Lalapaşa merkezine yaklaşık olarak 20-25 dakikada ulaşım sağlamak mümkündür. Özel araçları ile ilçeye gidecek olan kişiler için çeşitli kara yolları bulunmaktadır. Özel araçları bulunmayan kişiler için hizmet veren toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Lalapaşakurumsal araç kiralama firmaları kullanılarak rahat ulaşım seçeneklerinden yararlanmak mümkündür.
lalapaşa-araç-kiralama.png

Edirne merkezi ve çevre ilçelerden, Lalapaşa ilçesine ulaşım sağlayan belediye otobüsleri mevcuttur. Aynı zamanda özel halk araçları ile de ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul ve diğer önemli şehirlerden Lalapaşa ilçesine otobüs seferleri de verilmektedir. İlçenin sınır kapılarına yakın olması nedeniyle ulaşım açısından kalabalık olduğu da bilinmektedir. Toplu taşıma araçları yerine özel araçla ulaşım sağlamak isteyen kişiler için Lalapaşa araç kiralama hizmetleri verilmektedir.

Lalapaşa Araç Kiralama

Türkiye’nin gelişen hizmet kolları arasında bulunan araç kiralama birçok il ve ilçede firmalar tarafından yapılmaktadır. Çeşitli illerimiz araç kiralama konusunda önde gelmektedir. Edirne Lalapaşa araç kiralama konusunda başarılı bir şekilde hizmet verilen ilçeler arasındadır. Edirne iline bağlı olan Lalapaşa, çeşitli merkezlere yakın olması sebebiyle ulaşım açısından önemli yerler arasındadır. Çeşitli sebeplerden dolayı ilçeyi ziyaret eden kişiler özel araçlara ihtiyaç duymaktadır. Ulaşımlarını sağlamak amacıyla özel araç kiralayan kişiler rahat ve konforlu ulaşım sağlayabilmektedir. Araç kiralama hizmetleri çeşitli şekillerde verilmektedir.
lalapaşa-oto-kiralama.png

Kesintisiz bir şekilde verilen araç kiralama hizmetlerinin çeşitli avantajları mevcuttur. Lalapaşa oto kiralama hizmetleri uygun fiyatlara müşterilere sunulmaktadır. 7 gün 24 saat süresince araç kiralama işlemleri devam etmektedir. Edirne’nin ve Trakya Bölgesi’nin çeşitli bölgelerine gidecek olan kişiler Lalapaşa ilçesinden araçlarını kiralayabilmektedir. Araçları uzun süre kiralayacak olan kişiler için kampanya ve avantajlar sağlanmaktadır. Bölgeyi çeşitli işler veya turizm amaçlarıyla ziyaret eden kişilerin sık sık yararlandığı araç kiralama hizmetlerine internet sitelerinden ulaşılabilmektedir.