Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Meriç Araç Kiralama - Meriç Rent A Car | Gezgin 7/24

Meriç Gezilecek Yerler

Edirne iline bağlı olan ilçelerden olan Meriç, önemli konumu nedeniyle sık sık ziyaret edilmektedir. Batı tarafında Yunanistan sınırı bulunan ilçede çeşitli tarihi kalıntılar bulunmaktadır. İlçenin asıl önemli özelliği Meriç nehrine yakın olması ve doğal güzellikleridir. Ormanları ve yeşil alanları sayesinde tatil amaçlı ziyaret edilebilecek ilçede farklı kültürlere rastlamak mümkündür. İlçenin Edirne merkezine olan uzaklığı yaklaşık 90 kilometre civarındadır. İlçenin ismini aldığı Meriç ırmağı önemli özelliklere sahiptir.

Türkiye’nin büyük nehirleri arasında yer alan Meriç nehri, aynı zamanda ülkeler arası doğal sınır da oluşturmaktadır. Ege denize dökülen nehrin çok özel güzelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Güneş ile birlikte güzel manzaralara sahne olan nehir çevresinde konaklamak ve piknik yapmak mümkündür. Meriç gezilecek yerler arasında en önemli konumda bulunan Meriç Nehri çevresinde çeşitli turizm faaliyetleri düzenlenmektedir.

Meriç İlçesi Tanıtımı

Tarihin ilk devirlerinden beri yerleşim merkezi olarak kullanılan Meriç, tarih ve kültürel yenilikler açısından önemli ilçelerimizden biridir. Yıl içinde çeşitli sebeplerle ziyaret alan ilçe Osmanlı Komutanı Hacı İlbey tarafından Osmanlılara kazandırılmıştır. Yıllardan biri çeşitli savaşlar nedeniyle el değiştiren ilçede birçok farklı kültürün izleri bulunmaktadır. Avrupa ülkelerine ve balkanlara yakın olması nedeniyle göç yolları arasında bulunan Meriç ilçesinde çeşitli kültürel faaliyetler yapılabilmektedir. İlçe sınırlarında bulunan Meriç nehri coğrafi olarak büyük öneme sahiptir.

Yıllar boyu süren savaşlar nedeniyle birçok devlet tarafından yönetimi ele alınan ilçenin ismi de sık sık değişmiştir. Son olarak çevresinde bulunan nehrin ismini alan Meriç, jeopolitik açıdan önemli bir yere sahiptir. Lalapaşa, Uzunköprü ve İpsala ilçesi ile yakın olan Meriç, ulaşım ve konaklama merkezleri arasında yer alır. Yükseklik olarak düşük bir alana sahip olan Meriç ilçesi, doğal ve kültürel güzellikleri açısından oldukça geniş alanlara sahiptir. Meriç ilçesini ziyaret edip kültürel ve tarihi özelliklerini görmek isteyen kişiler Meriç araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

meriç-araba-kiralama.png

Meriç Konaklama Hizmetleri

Meriç ilçesi çeşitli yerlere yakınlığı sebebiyle yılın çeşitli dönemlerinde ziyaret edilebilmektedir. İlçe merkezinde ziyaret eden kişilerin konaklaması için hizmet veren çeşitli yerler bulunmaktadır. Oteller ve pansiyonlar konaklama hizmeti vermektedir. Otellerin verdiği konaklama hizmetleri farklılık göstermektedir. Meriç ve çevre ilçelerde bulunan otellerin konforu ve fiyatları farklıdır. Bölgede tatil yapmak için bulunan kişilerin tercih yapabileceği çeşitli oteller bulunmaktadır. Otellerin merkezlere yakınlığı ve içerisinde bulunan hizmet çeşitleri farklılık göstermektedir. İlçe ve bölgedeki konaklama faaliyetlerinden yararlanmak için Meriç Rent a car hizmetlerinden de faydalanmak mümkündür.

İlçenin çeşitli lezzetleri de ön plandadır. İlçe merkezinde ve çeşitli köylerde bulunan lokantalar aracılığı ile bölgenin farklı lezzetlerinden tatmak mümkün olmaktadır. Bölgenin sınır kapılarına yakın olması sebebiyle sınır dışına gidecek olan kişilerinde konaklama veya gezme amacıyla ziyaret ettiği Meriç ilçesi, İpsala ve Uzunköprü gibi önemli ilçelere yakınlığı sebebiyle de önemlidir. İlçe içerisindeki çeşitli kültürel etkinliklere katılmak ve çevrenin doğal güzelliklerinden yararlanmak mümkündür. İlçe içinde rahatlıkla gezmek isteyen ziyaretçiler, Meriç ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

Meriç İlçesi Ulaşım

Edirne’nin simge ilçeleri arasında bulunan Meriç ilçesine çeşitli karayolları aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkündür. Edirne merkez ve Meriç ilçesi arası yaklaşık 90 kilometre olduğu bilinmektedir. Edirne ve Meriç arası ulaşım hizmeti veren çeşitli araçlar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler için hizmet veren belediye otobüsleri bulunmaktadır. Belediye otobüsleri Edirne ilinin çeşitli bölgelerinden kalkış yapmaktadır. edirne oto kiralama hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür.

meriç-araç-kiralama.png

Meriç ilçesi ve çevresinde özel aracıyla gitmek isteyen kişilerin tercih edebileceği karayolları bulunmaktadır. Çevre karayollarının sınır kapılarına ve önemli merkezlere ulaşım sağlaması sebebiyle kalabalık olduğu bilinmektedir. İlçeye özel aracıyla gelmeyen ve özel araç ile seyahat etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği araç kiralama hizmetleri mevcuttur. Edirne Meriç araç kiralama firmalarına internet üzerinden ulaşım sağlanabilir.

Meriç Araç Kiralama

Araç kiralama hizmetlerinin kaliteli olarak verildiği ilçelerden biri de Edirne iline bağlı olan Meriç ilçesidir. Meriç araç kiralama hizmetleri konforlu ve 7/24 çalışma prensibi ile gerçekleştirilmektedir. İlçe ve bölge geneline farklı sebeplerle giden kişiler için önemli olan araç kiralama hizmetlerinden herkes yararlanabilmektedir. Ulaşım hayatımızdaki en önemli konular arasında yer almaktadır. Özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerde özel araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Gezmek ve turizm amacıyla seyahat eden kişiler daha rahat bir ulaşım gerçekleştirebilmek için araç kiralama hizmetlerine başvurmaktadır.

meriç-oto-kiralama.png

İlçeye gezme amacıyla gelen kişiler, araç kiralayarak hızlı ve rahat bir süreç gerçekleştirme şansına sahip olmaktadır. Araç kiralama firmalarının sunduğu birçok çeşit ile istediği türde aracı kiralayabilen müşterilerin memnun olması sağlanmaktadır. Araç kiralama hizmetleri çeşitli şekillerde verilmektedir. Araç kiralamak isteyen kişiler en az süre ile 1 gün olarak araç kiralayabilmektedir. Uzun süre araç kiralama işlemlerinde ise 30 günlük süre belirlenmiştir. Araç kiralama işlemlerini uzun süre yapan kişiler için indirimli fiyatlar uygulanmaktadır. Meriç oto kiralama hizmetlerine internet üzerinden ulaşılabilmektedir.