Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Edirne Oto Kiralama - Edirne Rent A Car

Edirne Oto Kiralama

Edirne oto kiralama hizmeti alarak, şehirdeki işlerinizi daha hızlı yapabilir ve Edine gezilecek yerler listemizde bulunan tarihi, kültürel ve doğa güzelliklerini ziyaret edebilirsiniz. Şehirde bulunan Edirne araç kiralama firmalarında kıyaslama yapmak ve bu karşılaştırma sonrasında Edirne oto kiralama hizmeti almak için, giriş seviyesinde bilgisayar ve internet kullanım bilgisine sahip olmak yeterlidir.

Edirne Ucuz Araç Kiralama

Yapacağınız kıyaslama sonrasında Edirne rent a car firmalarının kiralamak istediğiniz araç için belirlediği Edirne araç kiralama fiyatları hakkında bilgi alarak, aracı kiralayacağınız rent a car için sitemiz üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz. Edirne ucuz araç kiralama hizmeti almak için, Edirne"de bulunan ve kaliteli hizmet veren oto kiralama firmalarına sizler için sitemizde yer verdik.

Edirne Gezilecek Yerler

Bir dönem Osmanlı Devleti"nin başkenti olan Edirne"de gezilecek yerler, Osmanlı Devleti"ne ait eserler olmasının yanı sıra, doğal güzellikler ve farklı medeniyetlerin eserleriyle daha fazla çeşitlilik sunmaktadır.

Edirne Eski Camii

İnşaatına 1903 yılında başlanan Edirne Eski Camii, 1414 yılında tamamlanmış olup Süleyman Çelebi tarafından yaptırılmıştır. 9 kubbesi ve iki minaresi bulunan Edirne Eski Camii, tarihi ibadethanelere merakı olan gezginlerin Edirne gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. 

Üç Şerefeli Camii 

1437 yılında II. Murat zamanında inşaatına başlanılan ve tam 10 yıl süren 3 Şerefeli Camii, Felçli Mimar olarak da bilinen Mimar Müslihiddin tarafından yapılmıştır. 

Osmanlı"nın klasik mimarisini yansıtan üç şerefeli camii, Edirne"de gezilecek yerler arasında yoğun ziyaretçi alan yerlerden birisidir. 

Edirne Sokullu Hamamı 

Edirne şehir merkezinde bulunan üç şerefeli caminin karşısında inşa edilen Sokullu Hamamı, yapım tarihi kesin olarak bilinmese de Osmanlı döneminde Üç Şerefeli Camii"nin yapıldığı yıllarda inşa edildiği düşünülmektedir.

Selimiye Arastası 

Kavaflar çarşısı olarak da bilinen Selimiye Arastası, toplamda 124 dükkan ve 73 kemerli olarak yapılmış, şehir merkezinde bulunan tarihi bir mekandır. İçerisinde yöreye has lezzetlerin yanı sıra giyim kuşam üzerine ürünlerinde satıldığı kavaflar çarşısı, şehrin tarihi yapısına ayrı bir anlam katan yerler arasındadır. Çarşının tam ortasında bulunan dua kubbesi ise, Selimiye Arastası için, ayrı bir değerdir.

Balkan Savaşı Müzesi Ve Şehitliği 

Balkan savaşı müzesi tarihi bir yapı olmasa da, manevi değeri nedeniyle ziyaret edilen yerlerden birisidir. Balkan Savaşı"nda şehit olanların anısına yaptırılmış olan Balkan Savaş Müzesi, içerisinde tarihi eşyaların ve Edirne"ye özgü yöresel araç-gereçlerin yanı sıra Balkan Savaşı"nda şehit olanların eşyaları yer almaktadır. 

Balkan şehitliği ise, savaş sırasında Bulgarlar tarafından esir alındıktan sonra açlığa terk edilerek şehit edilen 200.000 kişinin hatıralarını yaşatmak için yapılmıştır.
edirne rent a car
Hafız Ağa Konağı 

Edirne"de gezilecek yerler arasında tarihi ve tipik bir Türk evi görmek istiyorsanız, Hafız Ağa Konağı bunun için şehirde bulunan en iyi örneklerden birisidir. Konağı değerli kılan başka bir unsur ise, İttihat Ve Terakki Cemiyeti tarafından gizli toplantılar yapmak için kullanılmış olmasıdır. Talat Paşa arkadaşlarıyla birlikte bu konakta en gizli toplantıları yapmış ve birçok karara imza atmıştır. 

2002 yılından beri kent müzesi olarak kullanılan Hafız Ağa Konağı, son yıllarda UNESCO bürosu tarafından kullanılmaktadır. 

Gökçetepe Tabiat Parkı 

Keşan ilçesinde bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı, şehrin önemli doğal güzelliklerinden birisidir. Ege ve Marmara Denizi arasında bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı Edirne merkeze uzak olması sebebiyle, ulaşım için Edirne oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Ergene Köprüsü

1292 metre uzunluğa sahip olan ERGENE KÖPRÜSÜ, dünyanın en uzun tarihi köprüleri arasında bulunmaktadır. Sultan 2. Murat tarafından yaptırılan ergene köprüsü, Mimar Muslihiddin Efendi tarafından yapılmıştır. 

1427 yılında inşaatına başlanan köprünün tamamlanması, 1443 yılında gerçekleşmiştir. Edirne Uzunköprü ilçesinde bulunan Ergene Köprüsüne ulaşmak için, Edirne araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Ali Paşa Çarşısı 

Şehrin merkezinde bulunan Ali Paşa Çarşısı, inşaatına 1560 yılında başlanmış olup 1565 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Çarşının uzunluğu 300 metre olup, çarşı içerisinde 110 tane dükkan bulunmaktadır. Ali Paşa Çarşısı Edirne"de bulunan Mimar Sinan eserleri arasındadır. Vakıflar müdürlüğüne bağlı olan çarşı, 1997 senesinde büyük bir tadilattan geçmiştir. Çarşı Edirne halkı tarafından, kapalı çarşı ismi ile de anılmaktadır.

Selimiye Camii 

Türkiye"de bulunan en önemli Osmanlı eserleri arasında yer alan Selimiye Camii, dünyaca ünlü Türk mimar, Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. İnşaatına 1568 yılında başlanan Selimiye Camii, 1574 yılında tamamlanmıştır. 

Günümüzde hala muhteşem mimarisi ve görkemiyle aktif olarak ibadete açık olan Selimiye Camii için Mimar Sinan, “ustalık eserim” demiştir. 

Caminin yapımında ilginç bir anı da, tarih boyunca gelen bilgiler arasındadır. Cami yapılırken yoldan geçen birisinin “minare eğri” diye bağırması üzerine Mimar Sinan o kişiyi çağırarak minareye bir halat bağlatmış ve minarenin eğri olduğunu söyleyen kişi ikna olana kadar, halatla minareyi çektirmiştir. 

Bu olay aslında Osmanlı toplumunun, fikirlere ne kadar açık olduğunun en güzel örneklerinden birisidir. 
edirne oto kiralama
Muradiye Camii 

  1. Murat"ın bir rüya görmesi ile birlikte yapılmasını emrettiği Muradiye Camiyi, Mimar Sinan"ın eserlerinden birisi olarak Edirne merkezde yer almaktadır. 
  2. Murat"ın rüyasında Mevlana Celaleddin Rumi’yi caminin olduğu noktada görmesi üzerine, önce burada bir Mevlevihane yaptırır. Daha sonra ek yapılarda yaptırılmak suretiyle, burası cami olarak kullanılmaya başlanmıştır. 3 kubbeli Muradiye camisinin yapımında, kesme taş kullanılmıştır. 

Meriç Nehri 

Çok geniş bir alanı içerisine alan Meriç Nehri, balkanlarda yer alan en büyük nehirler arasındadır. Bulgaristan"dan doğan nehir Edirne"ye girdikten sonra, ege denizine dökülmektedir. Toplam 490 kilometre uzunluğa sahip olan Meriç Nehri, Tunca, Ergene ve Arda akarsularını beslemektedir. 

  1. Beyazıt Külliyesi 

Şu anda sağlık müzesi olarak hizmet veren 2. Beyazıt Külliyesi, 1488 yılında yapılmıştır. Mimar Hayrettin tarafından yapılan külliye, 2. Beyazıt"ın emri ile yapılmıştır. 

İçerisinde darüşşifa, personel odaları ve ilaç deposu gibi farklı alanların bulunduğu külliye, Edirne gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalıdır.
edirne arac kiralama
Edirne Adalet Kasrı 

Edirne merkezde yer alan Osmanlı eserlerinden birisi olan Edirne adalet kasrı, aslında Edirne Sarayiçi semtinde bulunan ve Edirne Sarayı"nın parçası olan bir kuledir. En uzun süre Osmanlı Devleti"nin tahtında hüküm süren Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış olan saraya, sonradan eklenmiştir. Edirne adalet kasrı aynı zamanda Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. 

Rüstem Paşa Kervansarayı 

1561 yılında yapılan Rüstem Paşa Kervansarayı, Mihrimah Sultan"ın eşi olan Rüstem Paşa tarafından yaptırılan bir hayrattır. Kanuni Sultan Süleyman"ın damadı olan Rüstem Paşa bu Kervansarayın yapımını Mimar Sinan"dan rica etmiş ve Mimar Sinan’a yaptırmıştır. Kervansaray içerisinde 21 tane dükkan, 102 tane oda bulunmaktadır.