Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Süloğlu Araba Kiralama - Süloğlu Rent A Car | Gezgin 7/24

Süloğlu İlçe Tanıtımı

Edirne ilimizin sınırları içerisinde yer alan Süloğlu ilçesi tarihte birçok medeniyetin sınırları içerisinde yer almıştır. Trak Krallığı ile başlayan süreç Roma İmparatorluğu, Osmanlı ve son olarak da ülkemiz ile devam etmiştir. Edirne’ye 33 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bununla birlikte Süloğlu gezilecek yerler konusunda da zenginlik barındırmaktadır. Süloğlu ilçesi bu konuda bölgede öne çıkmaktadır. Bundan dolayı Süloğlu oto kiralama hizmetleri de sıklıkla kullanılmaktadır.

Süloğlu Araç Kiralama

Süloğlu ilçesi Trakya bölgesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapması ve birçok gezilecek yere sahip olması ile öne çıkmaktadır. Süloğlu ilçesinde bulunan imkanların değerlendirilmesi için Süloğlu araç kiralama hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Edirne merkeze olan yakınlığı ve ilçe sınırlarındaki gezilecek yerlerin birbirlerine yakınlığı nedeniyle araç kiralama işlemlerinden faydalanmak daha cazip olmaktadır.

Süloğlu ilçesi araç kiralama hizmetleri belirtilen hususlar nedeniyle gelişmiş imkanlarla kullanıcılara sunulmaktadır. Süloğlu ilçesindeki güzellikleri keşfetmek isteyenler için Süloğlu ucuz araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Kullanıcıların memnun kalması için müşteri memnuniyetini önceleyen ve müşteri odaklı çalışma prensibi ile hareket edilmektedir. Trakya bölgesinin gezilip görülmesi gereken birçok doğal ve tarihi eserine sahiplik yapan Süloğlu ilçesi için bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

süloğlu-araba-kiralama.png

Süloğlu Gezilecek Yerler

Trakya bölgesinde Trak Krallığı ile başlayan süreçte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Süloğlu ilçesi bu medeniyetlere ait eserler barındırmaktadır. Tarih boyunca farklı anlayışlara ev sahipliği yapan ve farklı medeniyetlerden izler taşıyan Süloğlu ilçesi bu konuda sadece Edirne değil Trakya’nın öne çıkan bölgelerinden olmaktadır. Bununla birlikte Süloğlu ilçesinde gezilecek yerler ve etkinliklerin başında;

  • Süloğlu Barajı
  • Süloğlu Parkı
  • Süloğlu Balkan Şehitleri Abidesi
  • Süloğlu Bahar ve Hıdrellez Şenlikleri
  • Süloğlu Tatar Abidesi gibi yerler gelmektedir. 

Görüleceği üzere Süloğlu ilçesi küçük ve şirin bir ilçe olmasına rağmen birçok gezilip görülmesi gereken yeri içinde barındırmaktadır. Bununla birlikte şenlik ve birtakım etkinliklere de ev sahipliği yapan bölgenin Trakya’nın yapısına uygun eğlenceli programları da bulunmaktadır. 

 

Süloğlu Balkan Şehitleri Abidesi

Süloğlu denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri kuşkusuz Balkan Şehitleri Abidesi olmaktadır. Bölge için özel manevi bir anlamı bulunan şehitlik abidesinin göze hitap eden bir çekiciliği de bulunmaktadır. Süloğlu’nun Geçkinler Köyü sınırlarında bulunan şehitlik abidesi bölgede Balkan Savaşlarına katılımın fazla olması ve şehitlerinin bulunması sonrasında inşa edilmiştir. İlçe merkezine oldukça yakın olan abideye ulaşım için Süloğlu araç kiralama işleminden faydalanarak kolayca bölgeye ulaşabilirsiniz. 

Oldukça çekici bir yapıya sahip olan Balkan Şehitleri Abidesi sütunlardan oluşmaktadır. Bununla birlikte anıtta mermi simgeleri de kullanılmıştır. 26 Mart tarihinde Balkan Savaşı şehitlerinin anılması için Süloğlu Balkan Şehitleri Abidesi’nde törenler gerçekleştirilmektedir. Özellikle bu törenler esnasında abide ziyaretleri daha canlı ve duygulu olmaktadır. Bununla birlikte farklı zamanlarda da abide ziyarete açıktır. 
süloğlu-araç-kiralama.png

Süloğlu Barajı ve Parkı

Süloğlu’na gezmek için gelindiğinde görülmesi gereken bir diğer yer de Süloğlu Barajı ve Parkı olmaktadır. Süloğlu ilçesi için önemli bir yere sahip olan baraj parkı insanları dinlendirici bir özelliğe sahiptir. İlçenin su ihtiyacının karşılanması için inşa edilen barajın çevresinde oluşturulan yeşil alan bölge halkının ve ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır. 

Mesire alanı olarak değerlendirilen Süloğlu Baraj Parkı yerel halk kadar gezmeye gelenlerin de dinlenmek ve bölgenin güzellikleri görmek için mola verdiği yerlerin başında gelmektedir. Bölgede piknik yapılabilmektedir. Ziyaretçilerin ilçe merkezinden edirne oto kiralama ile araç kiralayarak bölgede gezmeleri oldukça kolay olacaktır. 

Süloğlu Bahar ve Hıdrellez Şenlikleri

Bölgede gelenek haline gelen ve her yıl mayıs ayının ortalarında gerçekleştirilen Süloğlu Bahar ve Hıdrellez Şenlikleri ile oldukça renkli görüntüler elde edilmektedir. Bölge halkının halk oyunlarının sergilenmesi, konserler gibi eğlenceli ve tanıtıcı faaliyetleri bu etkinliklerde gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte etkinlik alanı piknik için de uygun olmaktadır. Böylece bölge lezzetlerinin tadılması da sağlanmaktadır. 

Hem gezme hem bölge halkının yöresel oyunları hem de yemekleri görülebilmektedir. Süloğlu ilçesinin gezilmesi ve bölge için birçok özelliğinin keşfedilmesi için en verimli dönemler olmaktadır. Bahar ve Hıdrellez Şenlikleri sırasında Süloğlu araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak bölgede birçok faaliyet kısa sürede gerçekleştirilebilecektir. 

süloğlu-oto-kiralama.png

Süloğlu Rent A Car

Edirne’nin Süloğlu ilçesi Trakya bölgesinin birçok özelliğini bulundurmakla birlikte bölgeye hükmeden medeniyetlerden de eserler barındırmaktadır. Trakya bölgesinin doğal güzellikler, eğlenceli etkinlikler ve tarihi yapılarıyla cezbedici ilçesi olan Süloğlu ilçesinin gezilip görülmesi için birçok sebep bulunmaktadır. Balkan Şehitleri Abidesi’nden Baraj Parkı’na ve Tatar Abidesinden Bahar ve Hıdrellez Şenliklerine birçok farklı güzelliği barındıran bu şirin ilçede keşfedilecek güzel şeyler bulunmaktadır. 

Süloğlu ilçesinin şirin ve küçük bir yerleşim yeri olması bölgenin kısa sürede gezilmesini mümkün kılmaktadır. Süloğlu rent a car hizmetinden yararlanarak kiralanacak bir araçla ilçedeki gezi faaliyetleri çok daha kolay hale getirilebilmektedir. Özellikle Bahar ve Hıdrellez Şenlikleri’nde ilçenin birçok güzelliklerinin, lezzetlerinin ve yöreye ait olan eğlenceli etkinliklerin gerçekleştirilmesi için elverişli olmaktadır. Bu tarihlerde yapacağınız gezi planlarıyla çok daha verimli bir şekilde Süloğlu ilçesini keşfetmeniz mümkün olacaktır.